Bangkok city video

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Βιντεάκι μου από την τελευταία μου επίσκεψη στην πόλη των Αγγέλων. Νυχτερινή βόλτα με long-tail στον Chao Phraya και πρωινό τουρ στα khlongs.
Βόλτες με τρελά τουκ-τουκ και Βουδιστικοί ναοί. Μουσική επένδυση είναι ένα αγαπημένο μου τραγούδι , το Mahanakorn. Οι ταυλανδολάτρες πιθανόν να το ξέρετε. Οι Thaitanium και οι Endorphine ένωσαν δυνάμεις και εμπνευσμένοι από το Empire state of mind βγήκε το Mahanakorn.
Ελπίζω να σας αρέσει και να σας ταξιδέψει για λίγο προς Thai μεριά..
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Τέλειο βίντεο!!!Η Μπανγκόκ ήταν ό πρώτος μου ταξιδιωτικός προορισμός στο εξωτερικό,η πρώτη μου πτήση με αεροπλάνο και η πρώτη μου προσγείωση εκεί φυσικά οπότε όπως και η πρώτη αγάπη έχει ξεχωριστή θέση στη μνήμη και στην καρδιά μου.Θέλω οπωσδήποτε να ξαναπάω γιατί τότε ήμουν αρχάρια στα ταξίδια και δεν πρόλαβα ή δεν ήξερα να τη χαρώ όσο θα ήθελα.
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Πολύ ωραίο βίντεο, όσοι έχουμε πάει αναπολήσαμε τη χώρα που μας έκανε να δούμε τα ταξίδια με άλλο μάτι.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Η Μπανγκόκ ήταν ό πρώτος μου ταξιδιωτικός προορισμός στο εξωτερικό,η πρώτη μου πτήση με αεροπλάνο και η πρώτη μου προσγείωση εκεί φυσικά οπότε όπως και η πρώτη αγάπη έχει ξεχωριστή θέση στη μνήμη και στην καρδιά μου.
Κι εμένα το ίδιο! Η πρώτη μου προσγείωση στο εξωτερικό :) Κατάφερα και ξαναπήγα και σου εύχομαι το ίδιο.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική

Στροφή πάνω από τον ποταμό

Ορυζώνες στα περίχωρα της πόλης..χρειάζεται πολύ ρύζι για να τραφούν τα 10 εκατομμύρια κάτοικοι της πρωτεύουσας!


 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Suvarnabhumi Airport

Ένας από τους φρουρούς του αεροδρομίου


Γλυπτό του αεροδρομίου που απεικονίζει σκηνή από το Ινδικό έπος Mahabharatha 'the churning of the milk ocean '







Το αεροδρόμιο είναι αξιοθέατο από μόνο του!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Έξω από το σταθμό του τρένου

Παντού υπάρχουν τέτοιοι πάγκοι που πουλούν γιρλάντες λουλουδιών για προσφορές στους ναούς

Και τρίκυκλα για χυμούς ή καλαμάκια (από κοτόπουλο μέχρι ακρίδα)

 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom