Ισπανία Barcelona card ή T10 Help

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ονειρεμένο Ταξίδι
οπουδηποτε στον κοσμο
Καλησπερα σε ολους και καλο καλοκαιρι να εχουμε. Επειδη εχω χαθει με τις διαφορες αναμεσα σε barcelona card και T10 μπορει καποιος να βοηθησει στο πια να επιλεξω? Θα μεινουμε 7 ημερες στην Βαρκελωνη και θεωρω οτι για περιπου 5 ημερες θα χρησιμοποιησουμε μετρο κλπ, δεν πιστευω ομως να ξεπερασουμε τις 20 διαδρομες το ατομο στο συνολο των ημερων. Απλα δεν εχω καταλαβει πια συμφερει απο τις δυο. Ευχαριστω πολυ.
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ονειρεμένο Ταξίδι
οπουδηποτε στον κοσμο
Ευχαριστω πολυ φιλε panpan να σαι καλα
 

efipoly

Member
Μηνύματα
103
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αίγυπτο
εγω οταν οταν πηγα με Τ10 κινηθηκα.
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ονειρεμένο Ταξίδι
οπουδηποτε στον κοσμο
Απο οτι καταλαβαινω με την Τ10 θα κινηθουμε. Γνωριζει κανενας που την προμηθευομαι? Και αλλη μια ερωτηση, απο το αεροδρομιο ποσο περιπου κοστιζει το ταξι μεχρι πλατσα καταλουνια? Για να το συγκρινω με το Aerobus αν το λεω σωστα.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Απο οτι καταλαβαινω με την Τ10 θα κινηθουμε. Γνωριζει κανενας που την προμηθευομαι? Και αλλη μια ερωτηση, απο το αεροδρομιο ποσο περιπου κοστιζει το ταξι μεχρι πλατσα καταλουνια? Για να το συγκρινω με το Aerobus αν το λεω σωστα.
27euro.
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ονειρεμένο Ταξίδι
οπουδηποτε στον κοσμο
Το Aerobus φιλε pan pan συμφερει σε σχεση με το μετρο απο αεροδρομιο για πλατεια καταλανιας?
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Τo aerobus κοστίζει 5.30 .Συνήθως αυτό χρησιμοποιώ,όταν δεν πάω με το δικό μου ιχ.
Με το μετρό πηγαίνεις πρώτα στο τέρμιναλ Τ2 και μετά με το λεωφορείο στο Τ1.
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ονειρεμένο Ταξίδι
οπουδηποτε στον κοσμο
Τελευταια ερωτηση, που ειναι ο σταθμος για το aerobas? Με αυτο λεμε να ερθουμε απο αεροδρομιο.
 

lostre

Member
Μηνύματα
28
Likes
24
Το aerobus όπως και τα περισσότερα λεωφορεία, φτάνουν μέχρι την καταλούνια. Φεύγει απο αεροδρόμιο, περνάει απο πλατεία espanya και καταλήγει καταλούνια. Μέχρι την καταλούνια σταματάει 3-4 φορές αν δεν κάνω λάθος, κάτι που είναι βολικό για άτομα που έχουν κλείσει ξενοδοχείο λίγο πιο έξω. Εγώ είχα κλείσει ξενοδοχείο ανάμεσα espanya με catalunya και είχα στάση μπροστά στα πόδια μου! Μην το φοβάσαι, εγγύηση. Ελπίζω να βοήθησα.
 

lostre

Member
Μηνύματα
28
Likes
24
Αν τώρα εννοείς σε πιο σημείο του αεροδρομίου βρίσκεται -ίσως δεν κατάλαβα την ερώτηση σου- είναι ακριβώς μπροστα, με το που βγαίνεις απο το αεροδρόμιο. Εισιτήρια θα βγάλεις ή μέσα στο χώρο του αεροδρομίου (καλύτερα για να πάρεις και πληροφορίες) θα δεις το γραφείο με μεγάλα γράμματα γράφει Aerobus, ή έξω μπροστά απο τη στάση του λεωφορείου στο αυτόματο μηχάνημα.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
792
Likes
273
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
για να καταλάβω την χρήση του Τ10, αν για να πάω κάπου θέλω να χρησιμοποιήσω μετρό και λεωφορείο, θα θα μετρήσει σαν δύο διαδρομές ή μία? Δηλαδή είναι σαν το δικό μας το ενιαίο που διαρκεί πχ 1μιση ώρα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.707
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom