1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Ιούνιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Ιταλία Bergamo - ερωτήσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ευρώπη' που ξεκίνησε από το μέλος [email protected], στις 17 Σεπτεμβρίου 2012.

1. marianino

marianino Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    οποιοδήποτε!!
    Εμάς είναι περίπου 3 ώρες 1 ώρα μέχρι την Μπρέτσια και 1,40 απο Μπρέτσια σε Σαντα Λουτσία!! έχει λεωφορείο έξω απο το αεροδρόμιο !! και εμείς είμαστε τσούρμο 4 μεγάλοι και 5 παιδιά το ένα εκ των οποίων μωρό 5 μηνών οπότε ψάχνω την πιο βολική λύση!!

2. NIKOLETA05

NIKOLETA05 Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Αλσατία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Νέα Υόρκη
    Γιατι ειναι πιο βολικο να πατε με λεωφορειο και τραινο απο το να παρετε μόνο τραινο; Ρωταω μηπως το κανουμε κι εμεις ετσι....

3. marianino

marianino Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    οποιοδήποτε!!
    νομίζω επειδή με αυτήν την λύση θα κάνουμε μόνο μια φορά το φόρτωνε ξεφόρτωνε...

4. tdoumos

tdoumos Member

Καλημερα σας να ρωτησω και γω σχετικα με τ: τελευταια posts.
    Επειδη αυτοκινητο δεν βλεπω να νοικιαζω χωρις πιστωτικη απ'το Bergamo (εχω δυο χρεωστικες Visa και ο θεος βοηθος αν μου τις δεχτιυν για προεγκριση ποσου), εχω κλεισει μεχρι στιγμης 2 διανυκτερευσεις στην Βενετια και σκεφτομασταν για επιστροφη των υπολοιπων 3 σε Βερονα και Bellagio.
    Υπαρχει καποιο pass για τραινο που να προτεινετε;
    Ευχαριστω

msamara likes this.
  5. Νεφέλη

Νεφέλη New Member

Γεια σας...μεθαυριο φεύγω για Μπέργκαμο με τον άντρα μου έχουμε δύο μέρες γεμάτες γιατί θα μείνουμε τρία βράδια Μπέργκαμο θα μπορούσε να μου πει κάποιος που αξίζει να πάμε αλλά να μη φάμε πολλές ώρες δρόμο; Μιλάνο ή Κόμο; Στο Μπέργκαμο που αξίζει; Ευχαριστώ...

6. Hayate

Hayate Member

Επόμενο Ταξίδι:
    ?????
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Ουσουαια
    Παιζει ρολο βασικα αν θα εχετε αυτοκινητο.γλιτωνεις καποια ωρα σιγουρα σε σχεση με τρενο-λεοφωρειο.Λιγο παραπανω απο 1 ωρα ειναι και τα δυο μερη.Εννοειτε Μιλανο με τη μια σε καποιο parking το αυτοκινητο αν και ειναι λιγο ακριβα και επισης εννοειτε πρωινη αναχωρηση και βραδυνη επιστροφη.Aπο τη στιγμη που αποφασισατε να μεινετε Bergamo παντως πιστευω δυο μονοημερες εκδρομες μια στο Μιλανο και μια στην περιοχη του Κομο γενικοτερα ειναι η καλυτερη ιδεα.Μπεργκαμο αν δεν αφιερωσετε εκει καποια μερα παρα μονο για διανυκτερευση καποιες κλασικες βολτες πανω κατω απογευματο-βραδακυ αρκουν πιστευω.

7. hlhjac

hlhjac Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Ιθάκη
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Αιγυπτος
    Το Μιλανο είναι 1 ώρα περίπου από το Μπεγκαμο ενώ το Κόμο είναι περίπου 2 ώρες από το Μπεργκαμο. Αν δεν έχετε σκόπο να διανυκτέρευσετε η άποψη μου είναι ότι είναι καλύτερα να πάτε ημερήσια στο Μιλανο γιατί στο Κόμο αξίζει κ η βόλτα στα γύρω χωριά. Καλά να περασετε

8. dimik

dimik New Member

Καλησπέρα σύντομα θα ταξιδέψω με αμάξι ιταλία και σκεφτήκα να περάσω από bergamo. Θα μου φτάσει μια μονοήμερη εκδρομή για να δω τα αξιοθέατα? Επιπλέον επειδη θα πάω οδικώς το αμάξι που θα μπορούσα να το αφήσω ώστε να πάρω το τελεφερικ?

9. chrgkoutz

chrgkoutz Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Δάση Βόρειου Καναδά
  10. christl

christl New Member

Καλημερα σε ολους . Βοηθήστε με λίγο , αρχές Οκτωμβρίου θα βρεθούμε Μπεργκάμο για 2 νύχτες από Αγγλία και μετά επιστροφή Ελλάδα. Δεν έχουμε σκοπό να κάνουμε tour τύπου Βερόνα,Μιλάνο κλπ παρα μόνον βόλτα σε παλιά και νέα πόλη . Που προτείνετε να μείνουμε ? Αλτα ή Μπάσα? Και ποι είναι η απόσταση αυτών των δυο ?

11. Estet

Estet Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Λυών
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Τόκιο
    Citta alta να μείνετε, είναι σαφώς πιο ατμοσφαιρική και ρομαντική.
    Πηγαίνεις με τα πόδια ανάμεσα στις 2 ή με τελεφερίκ ή με λεωφορείο, δεν απέχουν πολύ.

12. INAKOK

INAKOK New Member

καλησπερα ετοιμάζω ενα ταξιδι απο χανια για μπεργκαμο ηθελα να ρωτησω που θα ηταν προτιμότερο να μεινω για να μπορεσω να παω μιλανο βενετια βερονα ???ευχαριστωωωωωωωω