Ιταλία Bergamo/ Και μετα τι;

chris7

Member
Μηνύματα
3.083
Likes
23.657
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Σκέφτομαι να πάω στο Μπέργκαμο το Νοέμβριο με ryanair. Εκτός από την πόλη εκεί, που σκέφτομαι να διανυκτερεύσω, που αλλού βολεύει να πάω? Κατά προτίμηση βόρεια, ίσως προς Ελβετία? Για Λουγκάνο π.χ. έχει Μ.Μ.Μ. ? Και πόση ώρα κάνει?
Η λίμνη Κόμο είναι πανέμορφη αλλά και τις δύο φορές που πήγα ήταν καλοκαίρι. Δεν ξέρω πώς θα είναι αυτή την εποχή. Πανέμορφο και το Λουγκάνο.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Για να ανεβει κανεις στην παλια πολη του Μπεργκαμο πρεπει να παει οπωσδηποτε με τελεφερικ? Με τα ποδια ή με λεωφορείο δεν γινεται? Ειπε καποιος πιο πανω οτι ΝΟΜΙΖΕΙ οτι εχει και λεωφορειο,αλλα πρεπει να το σιγουρεψω please...Εχω τεραστια υψοφοβια και τη μία και μοναδικη φορα που ανεβηκα σε τελεφερικ, η διπλανη μου νομιζε οτι ειχα παθει ανακοπη (απλα ειχα κλεισει τα ματια και ελεγα το πατερ ημων....). Την πατησα λετε?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.712
Likes
14.779
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
φυσικά πας και με τα πόδια αλλά και με λεωφορείο. το τελεφερίκ που σε ανεβάζει στην παλιά πόλη δεν είναι εναέριο αλλά σε ράγες όπως αυτό του Λυκαβηττού.
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ονειρεμένο Ταξίδι
οποιοδήποτε!!
Εμεις θα παμε Μπεργκαμο με σκοπο να περασουμε ενα 4ημερο στη Βενετια.Ειναι 2.5 ωρες αποσταση
Να ρωτήσω επειδή και εμείς θα πάμε 2/11 Βενετία απο το αεροδρομιο του Bergamo μου είπαν οτι ο πιο σύντομος τρόπος είναι να παρεις το λεωφορείο για Brescia και απο εκεί το τραίνο για Βενετία! εσείς πώς θα πάτε?
 

alexandra80

Member
Μηνύματα
300
Likes
1.577
Επόμενο Ταξίδι
Λιγουρία-Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού-Βολιβία-Άνδεις
Για να ανεβει κανεις στην παλια πολη του Μπεργκαμο πρεπει να παει οπωσδηποτε με τελεφερικ? Με τα ποδια ή με λεωφορείο δεν γινεται? Ειπε καποιος πιο πανω οτι ΝΟΜΙΖΕΙ οτι εχει και λεωφορειο,αλλα πρεπει να το σιγουρεψω please...Εχω τεραστια υψοφοβια και τη μία και μοναδικη φορα που ανεβηκα σε τελεφερικ, η διπλανη μου νομιζε οτι ειχα παθει ανακοπη (απλα ειχα κλεισει τα ματια και ελεγα το πατερ ημων....). Την πατησα λετε?
Aπό το αεροδρόμιο του Bergamo αναχωρεί το λεωφορείο 1Α που σε πάει στην παλιά πόλη(άνω πόλη) του Bergamo,περνώντας από το σιδ.σταθμό και την πόλη.Τερματίζει κοντά στο αρχαιολογικό μουσείο και είσαι μια ανάσα από την παλιά πόλη.Πήγαμε πριν 2 χρόνια τον Οκτώβρη.Οπότε μην ανησυχείς καθόλου γι αυτό... :)
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Να ρωτήσω επειδή και εμείς θα πάμε 2/11 Βενετία απο το αεροδρομιο του Bergamo μου είπαν οτι ο πιο σύντομος τρόπος είναι να παρεις το λεωφορείο για Brescia και απο εκεί το τραίνο για Βενετία! εσείς πώς θα πάτε?
Δεν εχω σκεφτει καν τη λυση λεωφορειο κ τραινο. Θα το ψαξω. Μεχρι στιγμης ελεγα τραινο απο Μπεργκαμο με αλλαγη στη Μπρετσια.3 ωρες. Που να σερνεις βαλιτσες απο σταθμο λεωφορειων σε σιδηροδρομικο...Η δικια σας λυση ποση ωρα ειναι;
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ονειρεμένο Ταξίδι
οποιοδήποτε!!
Δεν εχω σκεφτει καν τη λυση λεωφορειο κ τραινο. Θα το ψαξω. Μεχρι στιγμης ελεγα τραινο απο Μπεργκαμο με αλλαγη στη Μπρετσια.3 ωρες. Που να σερνεις βαλιτσες απο σταθμο λεωφορειων σε σιδηροδρομικο...Η δικια σας λυση ποση ωρα ειναι;
Εμάς είναι περίπου 3 ώρες 1 ώρα μέχρι την Μπρέτσια και 1,40 απο Μπρέτσια σε Σαντα Λουτσία!! έχει λεωφορείο έξω απο το αεροδρόμιο !! και εμείς είμαστε τσούρμο 4 μεγάλοι και 5 παιδιά το ένα εκ των οποίων μωρό 5 μηνών οπότε ψάχνω την πιο βολική λύση!!
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
512
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Εμάς είναι περίπου 3 ώρες 1 ώρα μέχρι την Μπρέτσια και 1,40 απο Μπρέτσια σε Σαντα Λουτσία!! έχει λεωφορείο έξω απο το αεροδρόμιο !! και εμείς είμαστε τσούρμο 4 μεγάλοι και 5 παιδιά το ένα εκ των οποίων μωρό 5 μηνών οπότε ψάχνω την πιο βολική λύση!!
Γιατι ειναι πιο βολικο να πατε με λεωφορειο και τραινο απο το να παρετε μόνο τραινο; Ρωταω μηπως το κανουμε κι εμεις ετσι....
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ονειρεμένο Ταξίδι
οποιοδήποτε!!
νομίζω επειδή με αυτήν την λύση θα κάνουμε μόνο μια φορά το φόρτωνε ξεφόρτωνε...
 

tdoumos

Member
Μηνύματα
52
Likes
40
Καλημερα σας να ρωτησω και γω σχετικα με τ: τελευταια posts.
Επειδη αυτοκινητο δεν βλεπω να νοικιαζω χωρις πιστωτικη απ'το Bergamo (εχω δυο χρεωστικες Visa και ο θεος βοηθος αν μου τις δεχτιυν για προεγκριση ποσου), εχω κλεισει μεχρι στιγμης 2 διανυκτερευσεις στην Βενετια και σκεφτομασταν για επιστροφη των υπολοιπων 3 σε Βερονα και Bellagio.
Υπαρχει καποιο pass για τραινο που να προτεινετε;
Ευχαριστω
 

Νεφέλη

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας...μεθαυριο φεύγω για Μπέργκαμο με τον άντρα μου έχουμε δύο μέρες γεμάτες γιατί θα μείνουμε τρία βράδια Μπέργκαμο θα μπορούσε να μου πει κάποιος που αξίζει να πάμε αλλά να μη φάμε πολλές ώρες δρόμο; Μιλάνο ή Κόμο; Στο Μπέργκαμο που αξίζει; Ευχαριστώ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.630
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom