Ιταλία Bergamo/ Και μετα τι;

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
τί εννοείς ότι έπαθες πλάκα με τις φωτογραφίες??? εννοείς από το san pelegrino που αναφέρεις??
ναι αυτο εννοω............ειδα τις φωτογραφιες που γκουγκλαρα προχειρα και χαρηκα.........μηπως γνωριζεις στο μπεργκαμο κυριως τι αλλο μπορω να δω; ειναι πολυ κοντα με το πελεγκρινο και προτιμησα να κλεισω εκει δωματιο......εχει και λουτρα θερμα.....και κατι ακομα αν ξερεις πως πηγαινεις απ το αεροδρομιο περγκαμο προς πελεγκρινο;ευχαριστω εκ των προτερων.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.714
Likes
14.782
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Αφού σου έκανε κλικ, γιατί να μην πάς. από το αεροδρόμιο υπάρχει αστικό που πάει στο Μπεργκαμο και κάνει στάση μπροστά από τον Σιδηρ. Σταθμό, είναι πανεύκολη η μετάβαση. Η σύνδεση με το Πελεγκρινο δεν γνωρίζω πώς γίνεται, αλλά μην ανησυχείς, θα το βρούμε .
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Αφού σου έκανε κλικ, γιατί να μην πάς. από το αεροδρόμιο υπάρχει αστικό που πάει στο Μπεργκαμο και κάνει στάση μπροστά από τον Σιδηρ. Σταθμό, είναι πανεύκολη η μετάβαση. Η σύνδεση με το Πελεγκρινο δεν γνωρίζω πώς γίνεται, αλλά μην ανησυχείς, θα το βρούμε .
ευχαριστω πολυ,αν δεν κανω λαθος αεροδρομιο ειναι το
Bergamo Orio Al Serio Milan airport
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.714
Likes
14.782
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Ναι. Έτσι λέγεται το αεροδρόμιο.
Η σύνδεση με το Πελεγκρινο γίνεται με λεωφορείο το οποίο ξεκινά απέναντι από τον σιδηροδρομικό σταθμό. θα δεις πολλά λεωφορεία και θα το καταλάβεις. ρώτα και τον οδηγό του αστικού που θα πάρεις από το αεροδρόμιο. έχει λεωφορείο κάθε ώρα .
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Ναι. Έτσι λέγεται το αεροδρόμιο.
Η σύνδεση με το Πελεγκρινο γίνεται με λεωφορείο το οποίο ξεκινά απέναντι από τον σιδηροδρομικό σταθμό. θα δεις πολλά λεωφορεία και θα το καταλάβεις. ρώτα και τον οδηγό του αστικού που θα πάρεις από το αεροδρόμιο. έχει λεωφορείο κάθε ώρα .
ελεγα μιας και θα παω μονο για 2 μερουλες,καθημερινες δεκεμβριου......19-21 να παω και μπεργκαμο μια μερα εκδρομουλα.........τι πιστευεις οτι αξιζει να δω στο μπεργκαμο;αν υπαρχει κατι γραμμενο εδω πχ...........γιατι απ οτι ειδα μονο για μιλανο λενε,ενω το μπεργκαμο δειχνει πιο ενδιαφερον (δεν παω για ψωνια) προτιμω να περπατησω να δω μερη και πολιτειες αλλες κουλτουρες κλπ......
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
@sinefoula το μήνυμά σου μεταφέρθηκε σε ένα θέμα για την πόλη του Μπέργκαμο. Αν στην αναζήτηση βάλεις Μπέργκαμο ή Bergamo θα βρεις πάρα πολλές πληροφορίες ακόμα και ιστορίες για την πόλη και την περιοχή.
 

INAKOK

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπερα ετοιμάζω ενα ταξιδι απο χανια για μπεργκαμο ηθελα να ρωτησω που θα ηταν προτιμότερο να μεινω για να μπορεσω να παω μιλανο βενετια βερονα ???ευχαριστωωωωωωωω
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ονειρεμένο Ταξίδι
οποιοδήποτε!!
γενικά η μετακίνηση στο Μπεργκαμο ειναι εύκολη με τα μεσα μεταφοράς αλλά και με τα πόδια!1 Εμείς συνήθως προτιμάμε την διαμονή κοντά στον σταθμό γιατι σέρνουμε συνήθως βαλίτσες καρότσια και παιδιά.... Citta alta βεβαια ειναι πιο ατμοσφαιρική αλλά για μένα ειναι μόνο για βόλτα .
 

dimigogu

Member
Μηνύματα
94
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Καλησπέρα σας. Σκέφτομαι να πάω τον Μάιο στην Ιταλία. Η πτήση μου στις 8 του μήνα Αθήνα - Μπέργκαμο και επιστροφή στις 14. Θα ήθελα την γνώμη σας αναφορικά με το πώς να αξιοποιήσω τις ημέρες που έχω στη διάθεσή μου. Αν μπορειτε να με βοηθησετε με τις αποστασεις. Θέλω να πάω Μιλάνο, λίμνη Κόμο και ίσως Βερόνα. Η πτήση μου φθάνει αργά οπότε το πρώτο βράδυ θα διανυκτερευσω στο Μπέργκαμο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια ή συμβουλή.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
καλησπερα ετοιμάζω ενα ταξιδι απο χανια για μπεργκαμο ηθελα να ρωτησω που θα ηταν προτιμότερο να μεινω για να μπορεσω να παω μιλανο βενετια βερονα ???ευχαριστωωωωωωωω
Εξαρτάται με τι θα κινηθείς. Αν επιλέξεις τρένο μπορείς να μείνεις κοντά στον σταθμό.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Καλησπέρα σας. Σκέφτομαι να πάω τον Μάιο στην Ιταλία. Η πτήση μου στις 8 του μήνα Αθήνα - Μπέργκαμο και επιστροφή στις 14. Θα ήθελα την γνώμη σας αναφορικά με το πώς να αξιοποιήσω τις ημέρες που έχω στη διάθεσή μου. Αν μπορειτε να με βοηθησετε με τις αποστασεις. Θέλω να πάω Μιλάνο, λίμνη Κόμο και ίσως Βερόνα. Η πτήση μου φθάνει αργά οπότε το πρώτο βράδυ θα διανυκτερευσω στο Μπέργκαμο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια ή συμβουλή.
Θα έλεγα να μείνεις στο Μπέργκαμο για πιο οικονομικά αλλά και γτιατί η Cita Alta είναι ενδιαφέρουσα. Για το Μιλάνο έχει τακτική συγκοινωνία με το τρένο. Από Μιλάνο μπορείς να πας Κόμο για ημερήσια εκδρομή και να πάρεις το τοπικό λεωφορείο μέχρι το Belagio.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.801
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom