Γερμανία Berlin - δρομολόγιο για Schonefeld τα ξημερώματα

astry200m

Member
Μηνύματα
32
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Καλημέρα! γνωρίζει κάποιος να μου πει, πως μπορώ να βρεθώ από το κέντρο του βερολίνου στο αεροδρόμιο του schonefeld τα ξημερώματα, καθώς η πτήση μου για Αθήνα φεύγει στις 6 το πρωί?.. Ή θα πρέπει να πάω από τις 12 το βράδυ πχ...? Ευχαριστώ πολύ!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ας προσέχουμε τους χάρτες του μετρό που ανεβάζουμε. Αυτός είναι του 2005. Υπάρχουν πολλές αλλαγές από τότε (μέχρι και αεροδρόμιο που έκλεισε έχει...).
 

astry200m

Member
Μηνύματα
32
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Σας ευχαριστώ όλους πολύ! Όταν γυρίσω και βρω τον τρόπο να πάω στο αεροδρόμιο, θα ενημερώσω και για τους επόμενους!
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Ο εύκολος τρόπος είναι U7 μέχρι Rudow και μετα λεωφορειάκι μέχρι το αεροδρόμιο. Βέβαια την νύχτα το μετρό σταματάει... Ένα απο τα άσχημα του Schonefeld. Πολυ πιο βολικό το Tegel

Sent from my iPhone using Travel stories
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Αν και το θέμα έχει μπαγιατέψει η λύση είναι μια για όσους έχουν την ίδια απορία... μένεις σε ένα ξενοδοχείο δίπλα στο αεροδρόμιο με 60? περίπου και ουδέν πρόβλημα... τα υπόλοιπα είναι επικίνδυνοι ερασιτεχνισμοί...
 

Libertine

Member
Μηνύματα
84
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona - Berlin
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
astry200m αν βρήκες τη λύση πες τη μου και εμένα... Έχω ακριβώς το ίδιο θέμα (ας όψεται η διακοπή του δρομολογίου από Aegean). Επίσης από αφηρημάδα να το πω; Από βλακεία; Δε σκέφτηκα να κλείσω ξενοδοχείο για το τελευταίο βράδυ κοντά στο αεροδρόμιο, και τώρα έχω ήδη προπληρώσει το άλλο... Έχει κανείς εικόνα του πόσο περίπου μπορεί να κοστίσει το taxi από Friedrichstrasse? Eντελώς στο περίπου, επειδή δε με βλέπω να βρίσκω άλλη λύση...
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Επειδή έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα μήπως ξέρετε εταιρείες που σε παραλαμβάνουν απο το ξενοδοχείο σου για το αεροδρόμιο;
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
στις γιορτες του 2009 που ήμουν εκει το ιδιο το ξενοδοχείο κάλεσε ταξί...αν ειναι αργία οι εταιρειες ταξι δεν δουλευουν...αν μπεις στο σαιτ του αεροδρομιου θα βρεις εταιρειες shuttle bus και κάνεις και κρατηση...εγω πηγα στην πόλη με μια απο αυτες και γυρισα με ταξί που καλεσε το ξενοδοχείο γιατι ηταν η πρωτη του Ιανουαρίου και ηταν αργία...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.274
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom