Blue Air Blue Air - Βουκουρέστι

eragon189

Member
Μηνύματα
57
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Πραγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ
Ρε παιδιά είμαι φοιτητής εδώ στην Αθήνα, αλλά είμαι απο Κύπρο. Σκέφτομαι να ταξιδέψω απο Κύπρο(Λάρνακα) το Καλοκαίρι για Βουκουρέστι με την Blue Air..
Τι λέει αυτή η εταιρία?? Ξέρει κανένας??
Επισής το Βουκουρέστι είναι καλός προορισμος?? Να πάω ή να μην πάω??:roll:
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
231
Likes
115
Έχει τελικά κάποιος εμπειρία με τη συγκεκριμένη εταιρία από/προς Αθήνα - Λάρνακα;;
 

mikaelpap

Member
Μηνύματα
44
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
κινα
Έχει τελικά κάποιος εμπειρία με τη συγκεκριμένη εταιρία από/προς Αθήνα - Λάρνακα;;[/QUOTE εταιρία low cost-πρόσθετη βαλίτσα 20 € -εγώ δεν ταξιδευσα αλλά ο γιός μου στο glasgow- bucharest-ath.στην ώρα της. σχετικά με άλλες οι εντυπώσεις καλύτερες.
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
231
Likes
115
Την χρησιμοποίησα τελικά στο δρομολόγιο Λάρνακα - Αθήνα.. Το αεροσκάφος πολύ παλιό και φαίνονταν.. τόσο εξωτερικά όσο και εσωτερικά. Ακόμα και όταν έβγαζαν ανακοίνωση προς τους επιβάτες ακούγονταν ένας πολύ δυνατός ήχος σαν βουητό που ήταν αρκετά ανοχλητικός και δεν μπορούσαμε να ακούσουμε καθαρά τις ανακοινώσεις. Αυτό με χάλασε αρκετά. Κατά τα άλλα για low cost εταιρία στις υπηρεσίες αρκετά καλή. Είχε και δωρεάν φαγητό (γιαούρτι, μέλι, γκοφρέτα, σοκολάτα, καραμέλα στην αρχή όπως η aegean) και δωρεάν εφημερίδες για όποιον ήθελε. Στον έλεγχο χειραποσκευών (μέχρι 10 κιλά επιτρέπει) δεν ήταν καθόλου αυστηροί και είδα πολλές χειραποσκευές που ξεπερνούσαν και τις διαστάσεις (πχ μακρόστενες αρκετά κτλ). Οι αεροσυνοδοί ήταν Έλληνες ή Κύπριοι το ίδιο και ο πιλότος. Τα καθίσματα και αυτά με την ηλικία του αεροσκάφους φαίνονταν παλιά (πχ σπασμένα τραπεζάκια μπροστά .. γενικά μου θύμισε σαν ένα παλιό ΚΤΕΛ). Παρόλα αυτά το legroom ήταν ικανοποιητικό .. Σίγουρα δεν αισθανόσουν στριμωγμένος
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Εμείς πετάξαμε από Θεσσαλονίκη για Κύπρο το καλοκαίρι και μου φάνηκε μια χαρά εταιρεία. Ούτε παλιά αεροπλάνα ούτε παλιά καθίσματα με φαγητό κιόλας! Μια χαρά για low cost
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
231
Likes
115
Εμείς πετάξαμε από Θεσσαλονίκη για Κύπρο το καλοκαίρι και μου φάνηκε μια χαρά εταιρεία. Ούτε παλιά αεροπλάνα ούτε παλιά καθίσματα με φαγητό κιόλας! Μια χαρά για low cost
https://www.planespotters.net/airline/Blue-Air

Μέση ηλικία στόλου 22,2 χρόνια

Και 4η εταιρία στον κόσμο με τα παλαιότερα σε ηλικία αεροσκάφη για επιβάτες
http://www.business-review.eu/featu...leet-in-romania-4th-oldest-in-the-world-54290

Κάποιους μπορεί να μην ενοχλεί αυτό βέβαια
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Πέταξα πρίν 5 χρόνια από Θεσσαλονίκη για Βουκουρέστι με την Blue Air. Παλιό αεροσκάφος φαινόταν και εσωτερικά και εξωτερικά αλλά οι πτήσεις μας ήταν μια χαρά και στην ώρα τους.Πάντως το θέμα με την χειραποσκευή να το κοιτάξεις δεν χάριζαν ουτε εκατοστό. Εμείς την μία την πληρώσαμε κανονικά ως βαλίτσα.Το Βουκουρέστι για μένα ήταν ευχάριστη έκπληξη. Φθηνά τα πάντα ωραίο ιστορικό κέντρο και αρκετά πράγματα να δεις. Προτείνω να κάνετε όμως ένα 2ήμερο στα καρπάθια είτε με τρένο είτε με αμάξι. Καλύτερα αυτοκίνητο γιατί τα τρένα είναι απίστευτα αργα. Προτείνω ανεπιφύλαχτα Sinaia castle, διαμονή στο Brasov και επίσκεψη στο κάστρο Bran του κόμη Δράκουλα Vlad Tepes!!!!
 

Alex0077

Member
Μηνύματα
231
Likes
115
Πέταξα πρίν 5 χρόνια από Θεσσαλονίκη για Βουκουρέστι με την Blue Air. Παλιό αεροσκάφος φαινόταν και εσωτερικά και εξωτερικά αλλά οι πτήσεις μας ήταν μια χαρά και στην ώρα τους.Πάντως το θέμα με την χειραποσκευή να το κοιτάξεις δεν χάριζαν ουτε εκατοστό. Εμείς την μία την πληρώσαμε κανονικά ως βαλίτσα.Το Βουκουρέστι για μένα ήταν ευχάριστη έκπληξη. Φθηνά τα πάντα ωραίο ιστορικό κέντρο και αρκετά πράγματα να δεις. Προτείνω να κάνετε όμως ένα 2ήμερο στα καρπάθια είτε με τρένο είτε με αμάξι. Καλύτερα αυτοκίνητο γιατί τα τρένα είναι απίστευτα αργα. Προτείνω ανεπιφύλαχτα Sinaia castle, διαμονή στο Brasov και επίσκεψη στο κάστρο Bran του κόμη Δράκουλα Vlad Tepes!!!!
Η απάντηση είναι στην ερώτηση πριν από 7 χρόνια;;:eek:
 

patrizia

Member
Μηνύματα
179
Likes
171
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κινα
Καλησπέρα παιδιά
Είδα στο site της Blue air ότι ζητάνε εκτυπωμενες τις boarding pass. Πως και δεν τις δέχονται στο κινητό?
Αν κλείσω με αυτή θα έχω πρόβλημα στο Βουκουρέστι γιατι θα μείνουμε σε ενοικιαζομενο?
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
να κλεισω με blue air ? θα πεταξει λετε;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom