Brussels Airlines Brussels Airlines - Πληροφορίες

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Ψάχνω πληροφορίες για την Brussels airlines, είναι low cost εταιρία? Ότι πάρεις μέσα στο αεροσκάφος το πληρώνεις? Και τι ισχύει όταν ταξιδεύεις με κωδικό της Brussels αλλά με αεροσκάφος της Aegean ή της ΤΑΡ? Αν κάποιος έχει ταξιδέψει με τη συγκεκριμένη εταιρία ας μας πει τις εντυπώσεις του και τη γνώμη του γενικά για την Brussels
 
Last edited by a moderator:

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
δεν είναι low cost οποτε θα παρέχουν κατι σε φαγητό χωρίς επιπλέον χρέωση και είναι μέλος της star aliance οπως και η aegean για αυτό και χρησιμοποιούν και κοινό κωδικό.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Η Brussels Airlines, αν και δε θεωρείται low cost, ακολουθεί κάποιες low cost πολιτικές, όπως αυτή του φαγητού επί πληρωμή εν πτήσει για τους Ευρωπαϊκούς προορισμούς(Brussels Airlines - Practical Information). Αν η πτήση είναι απλά codeshare με την Brussels, αλλά εκτελείται με αεροσκάφος της TAP ή της Aegean, τότε οι παροχες εν πτήσει θα είναι ανάλογες με την εταιρία στην οποία ανήκει το αεροσκάφος.
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Στην light economy το φαγητο και το ποτο τα πληρωνεις.Στην free economy στα προσφερουν δωρεαν.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Το λινκ που έδωσες δεν δείχνει την πτήση που θέλεις
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Ευχαριστω πολυ!!
Να ρωτησω κατι ακομα... Στις μηχανες αναζητησης πτησεων οταν παταω "οροι ναυλου" που μπορω να βρω τους ορους για τις αποσκευες; Για να ειμαι σιγουρη.
 

eleni16

Member
Μηνύματα
48
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Καλημέρα!

Θέλω να κλείσω εισιτήρια με αυτή την αεροπορική.
Η ερώτηση μου είναι ότι στο εισιτήριο λέει 1 hand buggage. Μπορώ να κρατάω και την τσάντα μου όπως γίνεται στις άλλες εταιρείες ή πρέπει να την βάλω μέσα στη βαλίτσα και να φαίνεται ότι έχω μία χειραποσκευή;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Θέλω να κλείσω εισιτήρια με αυτή την αεροπορική.
Η ερώτηση μου είναι ότι στο εισιτήριο λέει 1 hand buggage. Μπορώ να κρατάω και την τσάντα μου όπως γίνεται στις άλλες εταιρείες ή πρέπει να την βάλω μέσα στη βαλίτσα και να φαίνεται ότι έχω μία χειραποσκευή;
1 χειραποσκευή + 1 προσωπικό αντικείμενο
Δες στο link, τα λέει αναλυτικά
https://www.brusselsairlines.com/co...flight/luggage-info/hand-baggage/default.aspx
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom