Ryanair Car reservation μέσω Ryanair

kanaliotis

Member
Μηνύματα
143
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλησπέρα παιδιά, σε παλιούς και νέους φίλους!!!
Για πείτε μου τι γνώμη σας...
Λοιπόν έκλεισα χθές 2 εισητήρια αεροπορικά απ τη Ryanair και ενώ πρόσθεσα να νοικιάσω και ένα αυτοκόκίνητο , τελικώς στο confirmation φαίνονται μόνο τα αεροπορικά (κ η εξτρά βαλίτσα). Δεν φαίνεται το όχημα , ούτε βέβαια και κάποια χρέωση, confirmation number για τη Hertz κτλ.

Ρωτώ λοιπόν, πρέπει λογικά να ξανακλείσω αυτοκίνητο μιας και δεν έχω κανένα αποδεικτικό κράτησης ή παίζει τπτ άλλο (πχ να έχει καταγραφεί και να τραβήξουν τα χρήματα αργότερα?)

Ευχαριστώ προκαταβολικά! Καλα μας ταξίδια.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Καλησπέρα παιδιά, σε παλιούς και νέους φίλους!!!
Για πείτε μου τι γνώμη σας...
Λοιπόν έκλεισα χθές 2 εισητήρια αεροπορικά απ τη Ryanair και ενώ πρόσθεσα να νοικιάσω και ένα αυτοκόκίνητο , τελικώς στο confirmation φαίνονται μόνο τα αεροπορικά (κ η εξτρά βαλίτσα). Δεν φαίνεται το όχημα , ούτε βέβαια και κάποια χρέωση, confirmation number για τη Hertz κτλ.

Ρωτώ λοιπόν, πρέπει λογικά να ξανακλείσω αυτοκίνητο μιας και δεν έχω κανένα αποδεικτικό κράτησης ή παίζει τπτ άλλο (πχ να έχει καταγραφεί και να τραβήξουν τα χρήματα αργότερα?)

Ευχαριστώ προκαταβολικά! Καλα μας ταξίδια.
αυτο που εχω ακουσει απο φιλους που επιχειρησαν το ιδιο ειναι οτι πρεπει να κανεις την κρατηση αυτοκινητου με Πιστωτική καρτα! και οχι χρεωστική..αλλιώς θα εχεις μπερδεμα κατα την παραλαβή ...του αυτοκινήτου..
 
Last edited:

kanaliotis

Member
Μηνύματα
143
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Φίλε ευχαριστώ για την απάντηση. Παρόλα αυτά η κράτηση έγινε μέσω πιστωτικής.
Τελικά αυτό που έκανα είναι να ξαναμπώ στο site της Ryanair, στην κατηγορία "αυτοκινητο" και (ξανα)εκλεισα το αυτοκίνητο σημιώνοντας και τον αριθμό πτήσης μου.
Αυτή τη φορά μου ήρθε confirmation number καθώς και η ειδοποίηση για το ποσό που θα χρεωθώ από τη Hertz (αυτά δεν τα είχα λάβει την πρώτη φορά, παρά μόνο για τα αεροπορικά).

Πλέον είμαι σίγουρος για την κράτηση και του οχήματος! Επίσης, τώρα που βεβαιώθηκα ότι η hertz στέλνει confirmation και το ποσό χρέωσης θεωρώ απίθανο να είχε γίνει κράτηση την πρώτη φορά (αφού τπτ από αυτά δεν έλαβα) .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom