meli90

Member
Μηνύματα
81
Likes
10
Καλησπέρα σε όλους! Θέλουμε να ετοιμάσουμε ένα ταξίδι με σκοπό να δούμε από κοντά το ονειρικό χωριό castle combe. Δε γνωρίζουμε όμως λεπτομέρειες τύπου πώς πηγαίνουμε, αν αξίζει να μείνουμε εκεί παρ’όλο που είναι μικρό και αν γενικά θεωρείτε ότι είναι απλά ένα μέρος με
"Όνομα" τουριστικό ή έχουμε να δούμε εικόνες! Θα περιμένουμε με αγωνία προτάσεις και απόψεις σας!
 

Katialondon

Member
Μηνύματα
97
Likes
217
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Σρι Λάνκα
Καλησπέρα σε όλους! Θέλουμε να ετοιμάσουμε ένα ταξίδι με σκοπό να δούμε από κοντά το ονειρικό χωριό castle combe. Δε γνωρίζουμε όμως λεπτομέρειες τύπου πώς πηγαίνουμε, αν αξίζει να μείνουμε εκεί παρ’όλο που είναι μικρό και αν γενικά θεωρείτε ότι είναι απλά ένα μέρος με
"Όνομα" τουριστικό ή έχουμε να δούμε εικόνες! Θα περιμένουμε με αγωνία προτάσεις και απόψεις σας!
Καλησπέρα,
Δεν είναι τουριστική ατραξιόν όπως και όλη η επαρχία της Αγγλίας. Τουλάχιστον όσες φορές είχα πάει εγω , δεν ήταν. Αν έχει αλλάξει τελευταία δεν ξέρω.
Δώσε μας λίγες περισσότερες πληροφορίες, από πού θα πάτε, αν θ έχετε μεταφορικό μέσο κλπ
 

meli90

Member
Μηνύματα
81
Likes
10
Καλησπέρα,
Δεν είναι τουριστική ατραξιόν όπως και όλη η επαρχία της Αγγλίας. Τουλάχιστον όσες φορές είχα πάει εγω , δεν ήταν. Αν έχει αλλάξει τελευταία δεν ξέρω.
Δώσε μας λίγες περισσότερες πληροφορίες, από πού θα πάτε, αν θ έχετε μεταφορικό μέσο κλπ
Κατά βάση σήμερα ξεκινήσαμε να το συζητάμε για το πώς θα το οργανώσουμε. Θεωρώ πως δε θα είμαστε με αυτοκίνητο καθώς θα είμαστε κοπέλες άρα λίγο φοβόμαστε. Είδαμε κάποια βίντεο από το μέρος και επειδή θέλουμε να δούμε λίγο διαφορετικά μέρη από τα κλασικά ευρωπαϊκά ιταλίες, παρίσια κτλ επιλέξαμε αυτό.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Πρεπει να υπολογισεις αν αξιζουν τον κοπο τα πανακριβα τρενα της Αγγλιας ως εκει (ψαξτε το λιγο) . Επισης τη σχετικη ερημια τα βραδια που μπορουν να κανουν ενα μικρο χωριο πολυ πληκτικο, ειδικα αν βρεχει κιολας.
 

Katialondon

Member
Μηνύματα
97
Likes
217
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Σρι Λάνκα
Δεν έχω πάει με τρένο ή συγκοινωνία για να σου πω. Έχω πάει με ιχ. Το θεωρώ δύσκολο γιατί λογικά θα πρέπει να πας με τρένο ως το Chippenham και μετά να πάρεις λεωφορείο για 30' επιπλέον διαδρομή. Τα δρομολόγια δεν είναι συχνά.
Έστω ότι καταφέρνεις να πας με μια μικρή ταλαιπωρία, τι θα κάνεις εκεί , σε ένα μικρό χωριό 300 κατοίκων για κάποιες μέρες. Είναι πανέμορφο παραμυθένιο αλλά λογικά θα βαρεθείς. Το βράδυ στην επαρχία αν περάσει η ώρα ούτε να φας δεν θα βρεις. Κατ εμέ, χωρίς ιχ δεν αξίζει γιατί πρέπει να δεις τα γειτονικά χωριά , να περιπλανηθεις στη φύση κλπ. Αν το οργανώσετε ετσι, να πάτε σε όλη την περιοχή των Cotswolds. Αλλιώς επιλέξτε να πάτε Οξφόρδη , Cambridge ,bath που έχουν εύκολη πρόσβαση
 

Katialondon

Member
Μηνύματα
97
Likes
217
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Σρι Λάνκα
Επίσης, το αν είστε μόνο κορίτσια δεν λέει κάτι. Αγγλία είναι δεν κινδυνεύεις περισσότερο από Ελλάδα. Το θέμα σχετικά με την οδήγηση είναι αν έχετε εμπειρία στην δεξιοτιμονη οδήγηση, ευελιξία στον προσανατολισμό, γιατι όλα είναι ανάποδα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.168
Μηνύματα
882.760
Μέλη
38.881
Νεότερο μέλος
Pavlosvalia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom