Continental Airlines Continental

giannenara

Member
Μηνύματα
36
Likes
2
τωρα που ειπατε για αεροπλανα,το condinental 767-400 για υπερατλαντικο ταξιδι τι λεει??
 

travelfreak

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Αρκετα καλο, ταξιδεψα περυσι το καλοκαιρι με Continental για Νεα Υόρκη και παρ' ότι ηταν ΓΕΜΑΤΟ, η εξυπηρέτηση από το πλήρωμα πολύ καλή και μπορώ να πω πως αν και ήμουν στην οικονομική θέση (ξερεις πισω πισω...) ήταν ανετο ταξιδι. Καθε θέση εχει ατομική οθόνη, με επιλογές από ταινίες μέχρι και παιχνιδια. Περνάνε σχετικά εύκολα οι 11 ωρες μπορω να πω...
Αν ταξιδεψεις σύντομα σου εύχομαι καλο ταξίδι!!
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
εχω ταξιδεψει 3-4 φορες με CO κι εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος... και τα 767-400 πολυ καλα, ανετα και με προσωπικες οθονες, ασε που γραφουν και ελληνικα!!!! Το πληρωμα εξυπηρετικό που σε προσεχει αρκετα.... εχω ταξιδεψει και με το 767-200 που εβαζαν τον χειμωνα, σχεδον τα ιδια ειναι!!! Το μονο αρνητικο ειναι το αεροδρομιο του Νιου Τζερσευ (Newark) που δεν ειναι καθολου φιλικο ουτε ευκολο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
εχω ταξιδεψει 3-4 φορες με CO κι εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος... και τα 767-400 πολυ καλα, ανετα και με προσωπικες οθονες, ασε που γραφουν και ελληνικα!!!! Το πληρωμα εξυπηρετικό που σε προσεχει αρκετα.... εχω ταξιδεψει και με το 767-200 που εβαζαν τον χειμωνα, σχεδον τα ιδια ειναι!!! Το μονο αρνητικο ειναι το αεροδρομιο του Νιου Τζερσευ (Newark) που δεν ειναι καθολου φιλικο ουτε ευκολο.
Με προσωπικές οθόνες που δείχνουν ένα απαρχαιωμένο IFE (όχι Video on Demand, κανάλια με επαναλαμβανόμενες προβολές από άθλιες ταινίες). Επίσης, η BusinessFirst είναι με τα παλιά καθίσματα (τα μόνα αεροπλάνα της CO που έχουν ξεμείνει μ' αυτά), και ως εκ τούτου δεν αξίζει τα χρήματά που ζητάνε. Τα καθίσματα οικονομικής είναι μέτρια (καλύτερα π.χ. από iberia, χειρότερα από Turkish), δύσκολα για πολύωρο ταξίδι.
Α, και φάτε γερό πρωϊνό πριν ταξιδέψετε. Λίγο πριν την άφιξη στο EWR, η πείνα δεν αντέχεται.
Δεν ξέρω γιατί θεωρείς το αεροδρόμιο εχθρικό και δύσκολο. ΟΚ, δεν είναι ευρωπαϊκών προδιαγραφών, αλλά σε σύγκριση με άλλα Αμερικανικά αεροδρόμια (π.χ. TBI στο LAX) είναι άψογο.
 

RoDiTiS

Member
Μηνύματα
172
Likes
18
Με προσωπικές οθόνες που δείχνουν ένα απαρχαιωμένο IFE (όχι Video on Demand, κανάλια με επαναλαμβανόμενες προβολές από άθλιες ταινίες). Επίσης, η BusinessFirst είναι με τα παλιά καθίσματα (τα μόνα αεροπλάνα της CO που έχουν ξεμείνει μ' αυτά), και ως εκ τούτου δεν αξίζει τα χρήματά που ζητάνε. Τα καθίσματα οικονομικής είναι μέτρια (καλύτερα π.χ. από iberia, χειρότερα από Turkish), δύσκολα για πολύωρο ταξίδι.
Α, και φάτε γερό πρωϊνό πριν ταξιδέψετε. Λίγο πριν την άφιξη στο EWR, η πείνα δεν αντέχεται.
Δεν ξέρω γιατί θεωρείς το αεροδρόμιο εχθρικό και δύσκολο. ΟΚ, δεν είναι ευρωπαϊκών προδιαγραφών, αλλά σε σύγκριση με άλλα Αμερικανικά αεροδρόμια (π.χ. TBI στο LAX) είναι άψογο.
Δεν ξερω τι εννοεις αθλιες ταινιες (αυτα ειναι γουστα) αλλα οταν ταξιδευα εγω μια χαρα ταινιες και σειρες δειχνανε (και με ελληνικους υποτιτλους). Τωρα για τα χρηματα, ενα θα σου πω.. με 700 ευρω (2 ατομα και απο ροδο) δεν εχω ξαναταξιδεψει ποτε μου, ηταν μακραν τα πιο λιγα που ειχα πληρωσει ποτε μου. Για το φαι και παλι γουστα ειναι, ουτως σι αλλος οι πιο πολυ εχουν ενα θεμα με τα αεροπορικα φαγητα. Το EWR εχει ενα καλο, δεν εχει τοσο κινηση οσο το JFK και τελειωνεις γρηγορα. Ολα αυτα στα λεω εχωντας στο μυαλο μου την Δελτα, οπου ειναι αθλια. Α για να μην ξεχασω για τα καθισματα, δεν ειμαι και φασουλας, οποτε αρκετα αναπαυτικα ητανε για μενα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.193
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom