Czech Airlines Czech Airlines εντυπωσεις?

Μηνύματα
151
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Ταιβαν!
Ταξίδι-Όνειρο
Las Vegas
Καλησπερα παιδια, εχω κλεισει εισητηρια για Αθηνα Ανοβερο και πεταω με Czech Airlines με ενδιαμεσο Πραγα οπου θα διανυχτερευσω για ενα βραδυ.

Τι εμπειριες εχετε απο την συγκεκριμενη εταιρεια?

Τα εισητηρια μου κοστισαν 202?

Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι παω απο Πραγα μεχρι Ανοβερο με ελικοφορο ATR42 και απο εδω Πραγα με 737
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Εχω πετάξει Πράγα και ήταν μια χαρά όλα. Τώρα αυτό το ελικοφόρο δεν με ενθουσιάζει.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Γιατί τι έχει το ATR? Μια χαρά είναι για μικρές αποστάσεις.
Απλά μην κάτσεις σε μπροστινές θέσεις, οι κινητήρες θα σου πάρουν τα αυτιά. (Οι business θέσεις αν υπάρχουν σε αυτά τα αεροσκάφη είναι στην ουρά, οπότε κλείσε όσο πιο πίσω μπορείς.)
 
Μηνύματα
116
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος του μεταξιού
Πολύ καλή και η δική μου εμπειρία. Τόσο σχετικά με την πτήση, όσο και με τις υπηρεσίες εδάφους (πήραμε βαλίτσες σε χρονο dt).
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
εχω πετάξει με την ΟΚ πάνω απο 6 φορές, κι πάμε για αλλες 4 τωρα, ολά ήταν μια χαρά μέχρι υπέροχα, εκτός την μια φορά που χάσαν την βαλίτσα μου, που μέσα είχε όλα τα γραμικά σχέδια μου :(, με συνέπεια η καθηγητρία μου να με κατσαδιάσει (σκύλα)

κι τα ATR είναι καλά αλλά πολλή στένα, με το seat pitch να σου σπάει τα νευρα λιγάκι
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
εχω πετάξει με την ΟΚ πάνω απο 6 φορές, κι πάμε για αλλες 4 τωρα, ολά ήταν μια χαρά μέχρι υπέροχα, εκτός την μια φορά που χάσαν την βαλίτσα μου, που μέσα είχε όλα τα γραμικά σχέδια μου :(, με συνέπεια η καθηγητρία μου να με κατσαδιάσει (σκύλα)
Η αμέσως χειρότερη δικαιολογία μετά το "ο σκύλος έφαγε την εργασία μου..." :haha:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εχω πεταξει 2 φορες με Τσεχικες και ολα ηταν μια χαρα ..εκτος απο τις αεροσυνοδους:haha:
Δεν ηταν ανταξιες των προσδοκιων.
 

georgeavra

Member
Μηνύματα
55
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
New York
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Ευρωπη
αρκετα μετρια με χαλια σαντουιτς και αρκετα ταλαιπωρημενα αεροπλανα!Όμως με καλη μπυρα!μην διστασεις να ζητησεις!
 

GeorgeD

Member
Μηνύματα
240
Likes
44
Ακόμη ένας ευχαριστημένος με τις Τσέχικες.
Οσον αφορά το ATR42 μην σου κάνει εντύπωση, είναι ανάλογα με την απόσταση και τον κόσμο που ταξιδεύει σε κάθε προορισμό.
 

kalos

Member
Μηνύματα
36
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΜΙΛΑΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Κοιτα. πηγα πραγα με την τσεχικη εταιρεια και ολα ηταν απλα και φυσιολογικα. περιμενα ποιο ομορφες αεροσυνοδους .τα αεοπλανα ηταν παλια, αλλα η πτηση πολυ καλη.στο αεροδρομιο της πραγας ειδα τελικα ποσο μεγαλο στολο εχει ,και πως κανει και υπερατλαντικες πτησεις. δεν θα εχεις κανενα προβλημα.
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
Η μέση ηλικία των αεροπλάνων της είναι τα 10 χρόνια δεν έχει και τον νεότερο στόλο και είναι μέλος στην συμμαχία της skyteam δεν εκτελεί η ίδια υπερατλαντικές πτήσεις αλλά τα άλλα μέλη του γκρουπ οπως η αλιταλια η κλμ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.726
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom