dimitr

dimitr

Member
Μηνύματα
81
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Καλημερα σε ολους τους φιλους μελη του φορουμ που τους αρεσουν τα ταξιδια , οι ταξιδιωτικες φωτογραφιες και οι ταξιδιωτικες ιστοριες. Σκεφτομαστε για ενα ταξιδι στην Φινλανδια τον Ιουλιο και θα ηθελα πληροφοριες απο οποιον ξερει.
Ευχαριστω
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.369
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλως ηρθες Dimitr , αν περασεις το ποντικι πανω απο τη λεξη Φινλανδια , σου ανοιγει παραθυρο με τις ιστοριες και τις πληροφοριες που αφορουν τον προορισμο.
Αν θελεις κατι πιο συγκεκριμενο , ρωτα και σιγουρα θα λαβεις βοηθεια.
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισραήλ, Ειρηνικός
Καλώς όρισες, πριν περίπου ένα μήνα ήμουν στη Φινλανδία, είναι όλα πολύ εύκολα και δε χρειάζεται ιδιαίτερη οργάνωση εκ των προτέρων, ειδικά αν έχεις σκοπό να μείνεις κυρίως γύρω από το Ελσίνκι. Όλοι μιλούν τέλεια αγγλικά, τα τρένα είναι πάντα στην ώρα τους, πολύ εξυπηρετικοί άνθρωποι και εύκολος ο προσανατολισμός στους δρόμους. Από τους πιο εύκολους προορισμούς πιστεύω, οπότε αν έχεις σκοπό να πας Ιούλη (που πέφτει ακόμα λίγο μακριά) μη σε ανησυχούν οι πολλές λεπτομέρειες από τώρα, απλά βρες ένα καλό ξενοδοχείο στα λεφτά που θες στο ενδιάμεσο και αεροπορικά εισιτήρια και κανα δίμηνο πριν φύγεις κάνε μια κράτηση μέσω ίντερνετ για δωμάτια.
 

dimitr

Member
Μηνύματα
81
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Θα μεινω στο Ταμπερε. Θελω να μαθω αν υπαρχουν απευθειας πτησεις απο την Αθηνα για Ελσινκι. Ευχαριστω
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισραήλ, Ειρηνικός
Υπήρχαν απευθείας πτήσεις αλλά ήταν κάπως πιο ακριβές, τουλάχιστον πριν από ένα μήνα που τα έψαχνα. Δε θυμάμαι δυστυχώς ποια εταιρία τις πραγματοποιούσε, και έχω μια μικρή υποψία ότι ίσως είναι και εποχιακές (δηλαδή μόνο για καλοκαίρι και φθινόπωρο). Πάντως σίγουρα είχα βρει στην αναζήτησή μου απευθείας πτήση, με κόστος περίπου 320-350 ευρώ. Με Malev ή Lufthansa πας με μία στάση περίπου μιας ώρας στο Ελσίνκι με 200-250 ευρώ, αρκετά πιο οικονομικά δηλαδή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.278
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom