dvd - άσχετο!!

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ονειρεμένο Ταξίδι
Route 66
παιδιά θέλω να σας ρωτήσω κάτι τελείως άσχετο.. ξέρεις κανείς τη διαφορά μεταξύ DVD+R kai DVD-R??
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
κούβα και ινδία
παιδιά θέλω να σας ρωτήσω κάτι τελείως άσχετο.. ξέρεις κανείς τη διαφορά μεταξύ DVD+R kai DVD-R??
η διαφορα νομιζω πως ειναι οτι το -R παιζει σε περισσοτερα dvd players!αν και τα πιο καινουργια παιζουν και τα 2 ειδη!κατα τα αλλα καποια ουσιαστικη διαφορα δεν νομιζω οτι υπαρχει!αν ρωτας για τεχνικα χαρακτηριστικα ας σου απαντησει καποιος πιο αρμοδιος!
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη ξανά...
αυτο που πρεπει να προσεξεις ειναι αυτο που σου λεει η λατινα.. αν το recorder του pc η του laptop σου υποστηριζει +R η -R... αν ειναι new, υποστηριζει και τα 2... οποτε δε θα εχεις προβλημα.. αν οχι παρε τα καταλληλα :)
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ονειρεμένο Ταξίδι
Route 66
βασικά ξεκίνησα να αναρωτιέμαι και να ψαχνω γιατί κάποια ταινία που έγραψα σε DVD-RW δεν έπαιζε στο DVD Player που έχω που είναι καινούργιο σχετικά και υποστηρίζει όλων των ειδών τα dvd(σύμφωνα με το φυλλάδιο οδηγιών). το ίδιο δισκάκι έπαιζε στο άλλο DVD που έχω που είναι πολύ παλιό..ενω την ίδια ταινία την έγραψα δοκιμαστικά σε DVD+RW και την έπαιζε κανονικά.. άρχιζα να ψάχνω και δεν έβγαλα άκρη..
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ονειρεμένο Ταξίδι
Route 66
αναγνώριζε το δισκάκι, την ώρα που το διάβαζε εγραψε στην οθόνη DVD-RW, Και μετά έβγαλε "empty disc", αλλιώς θα έγραφε No disc..μπορεί να μη φταίει το είδος του disc αλλά κάτι άλλο, δεν ξέρω αν καταφέρω να βγάλω άκρη..
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
αυτο που λες νομιζω δε εχει σχεση με το +-R.
μερικα απο τα καλα επωνυμα εχω καταλαβει οτι δε παιζουν ''εγγραψιμα''.
και μενα το toshiba τα ιδια μου κανει.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ονειρεμένο Ταξίδι
Route 66
άλλα εγγράψιμα τα παίζει, μόνο με αυτά το συγκεκριμένα έχει πρόβλημα!
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.770
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
παιδιά θέλω να σας ρωτήσω κάτι τελείως άσχετο.. ξέρεις κανείς τη διαφορά μεταξύ DVD+R kai DVD-R??
Οι διαφορες εχουν να κανουν ως προς το format που εχουν και τον τυπο dvd player που υπαρχουν...πρωτα αναπτυχθηκαν τα DVD+R και κατοπιν τα DVD-R...αλλα για να μην υπαρχει ομως μπερδεμα και ψαχνουν οι καταναλωτες τι dvd δισκους να αγορασουν ολα τα καινουργια dvd player παιζουν και τα δυο format +-. Ομως καποια dvd player αμα ειναι παλια δεν παιζουν τα DVD-RW ή DVD+RW καθως αυτα ειναι επανεγραψιμα dvd. Oποτε δες το dvd player που εχεις τι δισκους παιζει;;; Διοτι απο αυτα που λες δεν θα υποστηριζει DVD-RW ή DVD+RW μαλλον.;)
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ονειρεμένο Ταξίδι
Route 66
η πλάκα είναι ότι τα υποστηρίζει όλα, σύμφωνα με το manual
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.783
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom