Pegasus  Pegasus Airlines - Πληροφορίες & Ερωτήσεις

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Γεια σας φίλοι μου,
μέσα στην καραντίνα εμείς ψάχνουμε ταξίδια για του χρόνου και θα ήθελα τη γνώμη σας για την Pegasus, οσοι εχετε εμεπιρία. Κοιτάζουμε εισητήρια για Τεχεράνη, και είναι παμφθηνα, άρα πειρασμός. Δηλαδή μισή τιμή απο αυτά της Turkish. Είναι εμπιστεύσιμη, άνετη κλπ?
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Πάνε χρόνια, είχα ταξιδέψει με Pegasus για το Krasnodar. Δεν είχα παράπονο, σίγουρα δεν θυμάμαι κάτι πολύ αρνητικό. Θα την προτιμήσουμε όταν μπορέσουμε, εκκρεμεί και μία επίσκεψη στο Μπαχρέιν. :)
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.710
Likes
11.219
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Έχω ταξιδέψει με Pegasus Τουρκία, Κιργισταν και Ιράν. Είχα μείνει αρκετά ικανοποιημένη όλες τις φορές, είναι από τις πιο άνετες low-cost και με καλές παροχές ως προς τις αποσκευές κλπ. Άσε που οι ανταποκρίσεις δίνουν συνήθως την ευκαιρία για μια χορταστική βόλτα στην ασιατική πλευρά της Πόλης. :)
Απλά τα τελευταία χρόνια έχουν γίνει κάμποσα ατυχήματα και με προβληματίζει κάπως αυτό. Ίσως κάποιοι με περισσότερες γνώσεις ως προς αυτά τα ζητήματα να έχουν να δώσουν πιο εμπεριστατωμένες πληροφορίες.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Eχω κανει πολλα ταξιδια και δεν ειχα ποτε παραπονα.Στα συν το γεγονος οτι τα χρηματα απο ακυρωθεισες πτησεις λογω κορωνοιου μεσα σε 3 μερες μπηκαν στην καρτα μου,
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
758
Likes
3.828
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Low Cost εταιρεία που πληρώνεις το καφέ και το νερό χρυσάφι . Αγενέστατες και απόμακρες αεροσυνοδοί . Καθυστερήσεις στις πτήσεις , μιλάω εκ πείρας γιατί με τη Pegasus είχα ταξιδέψει στη Κωνσταντινούπολη . Στην επιστροφή μας προς Ελλάδα ο πιλότος μας τράνταξε πάρα πολύ στη προσγείωση , ενώ όταν πηγαίναμε στη Κωνσταντινούπολη είχαμε εξαιρετικό πιλότο . Αλλά γενικά μακριά από τη Pegasus σε γενικές γραμμές δεν έμεινα ευχαριστημένη .
 

Яна

Member
Μηνύματα
262
Likes
288
Να αναφέρω ότι η σήμερα (δύο μέρες μόνο μετά την κράτηση) η Πήγασος μου ακύρωσε την επιστροφή μου από Κωνπολη στις 21 Ιουνίου. Το πήγαινε όχι. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι δεν έχει καμία πτήση για Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη 21-23. Αυτό που μου έκανε ακόμα μεγαλύτερη εντύπωση είναι ότι για τις ίδιες μέρες η Aegean δεν με αφήνει να κλείσω με μιλια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Αυτό που μου έκανε ακόμα μεγαλύτερη εντύπωση είναι ότι για τις ίδιες μέρες η Aegean δεν με αφήνει να κλείσω με μιλια.
Κσποιοι κλεινουμε μηνες πριν οταν οι ημερομηνιες εχουν μεγαλη ζητηση. Γι αυτο δεν βρισκεις.
 

vaskal

Member
Μηνύματα
19
Likes
20
καλησπέρα έχει ταξιδέψει κάποιος πρόσφατα με την εταιρεία ; ελέγχουν 100% για κιλά βαλίτσας και για τσαντάκι μπανάνα πχ μέσα από μπουφάν θα πουν κάτι ;
 
D

Delmem38110

Guest
καλησπέρα έχει ταξιδέψει κάποιος πρόσφατα με την εταιρεία ; ελέγχουν 100% για κιλά βαλίτσας και για τσαντάκι μπανάνα πχ μέσα από μπουφάν θα πουν κάτι ;
ποτέ δεν μου ζύγισαν κάτι και ποτέ δεν έχω βρει ενδείξεις κιλών στην καμπίνα.
αλλά ποτέ δεν ξέρεις που μπορεί να έχουν βάλει τα ψιλά γράμματα.
Pegasus Baggage Allowance
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.778
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom