Olympic Air e-check in με Ολυμπιακή έχετε κάνει;

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Είναι μάλλον η τελευταία φορά που πετάω με Ολυμπιακή (μια που μας αφήνει στην αγκαλιά της Aegean εμάς εδώ στη Ρόδο) και μάλλον συγκινήθηκα υπερβολικά ... αλλά μισή ώρα ανοιχτή σελίδα και ακόμα στο ''παρακαλώ περιμένετε'' είμαι. Έχει κάνει κανείς e-check in με την εταιρία; Υπάρχει κάποιο πρόβλημα ή να ανησυχώ για τη σύνδεσή μου;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Ενα μήνα πρίν πιάνετε;
Τοτε έκανα για τελευταία φορά χωρίς κανένα πρόβλημα.
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Σ΄ευχαριστώ πολύ, μάλλον ήταν πρόβλημα εκείνη την ώρα γιατί μερικές ώρες αργότερα από τη δουλειά το έκανα σε δευτερόλεπτα!
 

spirto48

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Για να μην ανοιξω καινουρι θεμα,πεταω για κρητη σε 2 μερες και εκανα check in μεσω του site της ΟΑ,αλλα που8ενα δεν μου ζητησε να βαλω τα στοιχεια της ταυτοτητας και την ημερομηνια γεννησης...Μου εβγαλε τις καρτες επιβιβασης κανονικα με τα ονοματεπωνυμα μας απλα! Εχει γινει καποιο λαθος?
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Για να μην ανοιξω καινουρι θεμα,πεταω για κρητη σε 2 μερες και εκανα check in μεσω του site της ΟΑ,αλλα που8ενα δεν μου ζητησε να βαλω τα στοιχεια της ταυτοτητας και την ημερομηνια γεννησης...Μου εβγαλε τις καρτες επιβιβασης κανονικα με τα ονοματεπωνυμα μας απλα! Εχει γινει καποιο λαθος?
Οχι ολα ειναι κομπλε. Καλη πτηση
 

spirto48

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ευχαριστω για την αμεση απαντηση να εισαι καλα! Απλα εχω μαθει με την Ryanair που σου ζηταει μεχρι και ημερομηνια γεννησης της προγιαγιας σου.. :p
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Πρόκειται να ταξιδέψω με Olympic αύριο, χθες ξεχάστηκα κι έκανα check in από τον υπολογιστή μου, παρέλαβα το boarding pass στο e-mail μου όμως δεν έχει την μορφή που είχε κάθε φορά που έκανα την διαδικασία από το κινητό μου, δλδ είναι μια σελίδα ολόκληρη και ο 2D barcode φαίνεται ψηλά στην σελίδα και σε πολύ μικρό μέγεθος. Μήπως γνωρίζει κανείς αν περνάω με αυτό το boarding pass από τον έλεγχο ή θα πρέπει να εκτυπώσω ένα από τα μηχανήματα του αεροδρομίου φθάνοντας; Επίσης, δεν έχει περαστεί στην android app του κινητού μου (γιατί έψαξα κι εκεί). Στην εφαρμογή δείχνει να μην έχει γίνει κανένα check in.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Πρόκειται να ταξιδέψω με Olympic αύριο, χθες ξεχάστηκα κι έκανα check in από τον υπολογιστή μου, παρέλαβα το boarding pass στο e-mail μου όμως δεν έχει την μορφή που είχε κάθε φορά που έκανα την διαδικασία από το κινητό μου, δλδ είναι μια σελίδα ολόκληρη και ο 2D barcode φαίνεται ψηλά στην σελίδα και σε πολύ μικρό μέγεθος. Μήπως γνωρίζει κανείς αν περνάω με αυτό το boarding pass από τον έλεγχο ή θα πρέπει να εκτυπώσω ένα από τα μηχανήματα του αεροδρομίου φθάνοντας; Επίσης, δεν έχει περαστεί στην android app του κινητού μου (γιατί έψαξα κι εκεί). Στην εφαρμογή δείχνει να μην έχει γίνει κανένα check in.
Αν κάτι είναι λάθος υπάρχει η δυνατότητα εκτύπωσης στο αεροδρόμιο.Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Μπορείς να μπεις στο check-in της Ολυμπιακής, υπάρχει επιλογή να σου σταλεί sms στο κινητό με το mobile link της κάρτας επιβίβασης, το οποίο το αποθηκεύεις στο κινητό και το χρησιμοποιείς κανονικά
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.112
Likes
3.740
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Πρόκειται να ταξιδέψω με Olympic αύριο, χθες ξεχάστηκα κι έκανα check in από τον υπολογιστή μου, παρέλαβα το boarding pass στο e-mail μου όμως δεν έχει την μορφή που είχε κάθε φορά που έκανα την διαδικασία από το κινητό μου, δλδ είναι μια σελίδα ολόκληρη και ο 2D barcode φαίνεται ψηλά στην σελίδα και σε πολύ μικρό μέγεθος. Μήπως γνωρίζει κανείς αν περνάω με αυτό το boarding pass από τον έλεγχο ή θα πρέπει να εκτυπώσω ένα από τα μηχανήματα του αεροδρομίου φθάνοντας; Επίσης, δεν έχει περαστεί στην android app του κινητού μου (γιατί έψαξα κι εκεί). Στην εφαρμογή δείχνει να μην έχει γίνει κανένα check in.
Και μένα πριν δεκαπέντε μέρες αυτό το boarding pass μου έβγαλε με μικρό barcode πάνω δεξιά. Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.
Καλύτερα όμως να κάνεις και αυτό που σου προτείνει πιο πάνω o @mourohavlos και να κατεβάσεις από το link το εικονίδιο με το barcode στο κινητό σου.
Γενικά, με ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ και AEGEAN δεν αγχωνόμαστε με τα check in! ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.803
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom