• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Μάιο - Ιούλιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!

Ιταλία e-tickets για Κολοσαίο,Βατικανό κτλ

ILONA

Member
Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω για το Κολοσσαίο, αξίζει κάποιος να κλείσει ηλεκτρονικά ή μπορούμε να βρούμε έυκολα επί τόπου ;

ILONA

Member
Εάν προαγοράσω εισιτήριο δηλ. πάω κατευθείαν στο ταμείο ή και πάλι υπάρχει κάποια αναμονή? Απ'οτι διάβασα από εδώ μέσα μπορώ να μπω πιο εύκολα από την είσοδο του Παλατίνο. Να ξεκινήσω δηλ ανάποδα. Για αυτό ρωτάω έχω ψιλομπερδευτεί να κάνω e-booking ή όχι; Και να πάρω και audioguide ή θα ελπίζουμε να βρεθούμε μπροστά σε κανένα γκρουπ και να κολλήσουμε δήθεν τυχαία στην παρέα? ;)

Pagi79

Member
Σε όλα τα μνημεία στη Ρωμη έχει έλεγχο τσαντών και αποσκευών όπως στα αεροδρόμια. Οπότε ούτως ή άλλως θα έχεις μικροκαθυστερησεις. Και εγώ είχα διαβάσει ότι μπορείς να παρεις εισιτήριο απο την αρχαία αγορά, όπου έχει μικρότερη ουρά , αλλά δεν το έκανα. Τώρα όσον αφορά audio guide, είναι απόφαση δική σου. Στη Ρώμη παρατήρησα ότι τα γκρουπ με ξεναγούς ήταν εξοπλισμένοι ως εξης: ξεναγός φορητό μικρόφωνο, γκρουπ φορητά ακουστικά για να ακούν τον ξεναγό.

tziminhio

Member
Παιδιά καλησπέρα . Μπορεί να μοθ πει κάποιος που βρίσκετα η είσοδος για τα μουσεία στο Βατικανό. Έχω βγάλει κανονικά το εισητήριο μου online.
Επίσης ξέχασα να εκτυπώσω το voucher. Φαντάζομαι πως δεν υπάρχει θέμα επειδή έχει barcode. Επίσης παρατήρησα οτι δεν αναγράφονται τα ονόματά μας στο voucher.

Semina

Member
Εκπέμπω το sos συμφορμιτες!!! Τι γίνεται με το μέτρο;; δεν λειτουργούν κάποιες στάσεις πως την βολεψατε οσοι πήγατε αυτες τις ημέρες;;;(line a spagna berberini Republica)????

EveThan!

Member
Καλησπέρα και χρόνια πολλά

Προεκυψε εκτακτο ταξίδι στη Ρώμη και τελευταία στιγμή προέκυψε η ιδέα για Βατικανό για Σάββατο ή Κυριακή 29-30/12/2018. Δυστυχώς όμως βγάζει το εξής :
We are sorry, but it is currently not possible to make the reservation for one of the following reasons:
  • Tickets may be booked up to 60 days before the date of the intended visit
  • No vacancies
  • Guided tours: no tours available in the desired language.
Αντιλαμβάνομαι ότι "τέτοια ώρα τέτοια λόγια" αλλά μήπως υπάρχει ιδέα-πρόταση για να καταφέρουμε τελικά να παμε; Αυτό με το last Sunday of the month μας πιανει; Τι ώρα προτείνετε για τη μικρότερη δυνατή αναμονη;
Ευχαριστώ πολύ .

Samion

Member
Καλησπέρα και χρόνια πολλά

Προεκυψε εκτακτο ταξίδι στη Ρώμη και τελευταία στιγμή προέκυψε η ιδέα για Βατικανό για Σάββατο ή Κυριακή 29-30/12/2018. Δυστυχώς όμως βγάζει το εξής :
We are sorry, but it is currently not possible to make the reservation for one of the following reasons:
  • Tickets may be booked up to 60 days before the date of the intended visit
  • No vacancies
  • Guided tours: no tours available in the desired language.
Αντιλαμβάνομαι ότι "τέτοια ώρα τέτοια λόγια" αλλά μήπως υπάρχει ιδέα-πρόταση για να καταφέρουμε τελικά να παμε; Αυτό με το last Sunday of the month μας πιανει; Τι ώρα προτείνετε για τη μικρότερη δυνατή αναμονη;
Ευχαριστώ πολύ .
Στις 30/12 θα ειναι ανοικτα κ δωρεαν. Να ειστε εκει 8.00.

EveThan!

Member
Σε ευχαριστώ πολύ Samion !!

Στο Κολοσσαίο θα κάνω online κράτηση για Σάββατο τότε . Αξίζει η υπόγεια πόλη κατά τη γνώμη σας; Υπάρχει πακέτο μαζί με το Κολοσσαίο;

Samion

Member
Σε ευχαριστώ πολύ Samion !!

Στο Κολοσσαίο θα κάνω online κράτηση για Σάββατο τότε . Αξίζει η υπόγεια πόλη κατά τη γνώμη σας; Υπάρχει πακέτο μαζί με το Κολοσσαίο;
Δεν ξερω τι εννοεις υπογεια πολη. Αν εννοεις τα υπογεια του μνημείου, ναι αξιζουν πολυ, υπαρχει εισητηριο πακετο με 2€ παραπανω αλλα προσοχη γιατι η διαθεσιμότητα δεν ειναι η ιδια κ πιθανως να μη βρεις. Βιασου να κλεισεις παντως.

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.151
Μέλη
34.671
Νεότερο μέλος
Christos91

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom