Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Τα ειχα πει παλι. Η φτηνη σαμπανια κανει κακο κ φαινεται. Στη Ρωμη πινουμε οτι κ ο Πλινιος ο Πρεσβυτερος. Prosecco. Καμια επισκεψη στην πολη δεν ειναι ολοκληρωμενη χωρις αυτο.
Ασε ρε, και ποιος μου λεει πως δεν θα μου ριξουν δηλητηριο στο prosecco. Αφου δεν μας γουσταρουν λεμε.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Παντως ειχε παρει το ματι μου μια ελληνικη επιγραφη μεσα στο αγιο πετρο,κατι για καλο ποιμενα ελεγε αν θυμαμαι καλα!
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
Α να χαθεις,πνιγηκα!!!!!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Άλλες δύο τρεις προτάσεις

Παγωτό, Frigidarium~>
https://www.tripadvisor.com.gr/Rest...iews-La_Gelateria_Frigidarium-Rome_Lazio.html

Κάτι γρήγορο στο χέρι στο Campo de Fiori, Baccanale, μην καθίσετε στο εστιατόριο, στον κάθετο που οδηγεί στην πλατεία φτιάχνει πολύ γευστικά και χορταστικα panini.

Βρεθήκατε στην περιοχή του Βατικανού, όλα πανάκριβα και τουριστικά, για πίτσα (και κομμάτι αλλά και ολόκληρη στο χέρι) στο Amalfi~> https://www.tripadvisor.com/Restaur...ws-Amalfi_Ristorante_Pizzeria-Rome_Lazio.html
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Μπήκα να δω που βρίσκονται οι πιτσαρίες που προτείνει ο @jimp και δεν άντεξα να μην το ποστάρω :haha:

View attachment 254641
Nταααααξ απο την Ανδρο ειναι παιδια,εκει τωρα μαθανε να τρωνε πιτσες!(και οχι δε το λεω ειρωνικα,το εννοω!):haha:
 

Mary09

Member
Μηνύματα
35
Likes
24
Παιδιά καλησπέρα! έχω διαβάσει αρκετές από τις ιστορίες σας εδώ μέσα και με βοηθήσανε πολύ μπορώ να πω. Ετοιμάζομαι για ταξιδάκι στη Ρώμη μέσα Δεκέμβρη με το αγόρι μου. Έχουμε ψάξει πάρα πολύ για το πού θα μείνουμε. Ουσιαστικά αυτό που θέλουμε είναι ένα δωμάτιο καθαρό(στο booking τα πιο πολλά αρνητικά σχόλια είναι για τη καθαριότητα) και σχετικά κεντρικά. Δεν μας πειράζει αν περπατήσουμε λιγάκι παραπάνω ή αν πάρουμε συγκοινωνία. Το θέμα είναι ότι φτάνουμε βραδάκι οπότε για check in από όσο το ψάξαμε βολεύουν μόνο τα ξενοδοχεία και όχι τα b&b. Επίσης έχουμε περιορισμένο budget(έως 60€/βράδυ). Είμαστε ανάμεσα σε δωμάτια στη περιοχή Monti, στο Prati, ένα κοντά στη piazza de popolo και έχουμε βρει και ένα στη via veneto ψηλά.

Τι θα μας προτείνατε εσείς?

ευχαριστώ! :)
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Παιδιά καλησπέρα! έχω διαβάσει αρκετές από τις ιστορίες σας εδώ μέσα και με βοηθήσανε πολύ μπορώ να πω. Ετοιμάζομαι για ταξιδάκι στη Ρώμη μέσα Δεκέμβρη με το αγόρι μου. Έχουμε ψάξει πάρα πολύ για το πού θα μείνουμε. Ουσιαστικά αυτό που θέλουμε είναι ένα δωμάτιο καθαρό(στο booking τα πιο πολλά αρνητικά σχόλια είναι για τη καθαριότητα) και σχετικά κεντρικά. Δεν μας πειράζει αν περπατήσουμε λιγάκι παραπάνω ή αν πάρουμε συγκοινωνία. Το θέμα είναι ότι φτάνουμε βραδάκι οπότε για check in από όσο το ψάξαμε βολεύουν μόνο τα ξενοδοχεία και όχι τα b&b. Επίσης έχουμε περιορισμένο budget(έως 60€/βράδυ). Είμαστε ανάμεσα σε δωμάτια στη περιοχή Monti, στο Prati, ένα κοντά στη piazza de popolo και έχουμε βρει και ένα στη via veneto ψηλά.

Τι θα μας προτείνατε εσείς?

ευχαριστώ! :)
Εμείς μένουμε στο Opera Suites. Δείτε το. Εξαιρετικό.. Σε καλή τοποθεσία.. Από Fontana di Trevi 8 λεπτά.. Αλλά δεν το καταλαβαίνεις..Σίγουρα οι ποιο έμπειροι θα σου πουν αλλά. Πάντως εμείς μείναμε απόλυτα ευχαριστημένοι και είναι πεντακάθαρα.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Πάντως η ώρα είναι 5:40 και το μέτρο δεν έχει ανοξεί...

ΣΗΜΕΊΩΣΗ: 5:30 ανοίγουν μόνο οι κεντρικοί είσοδοι. Σε 2 εξόδους ήταν κλειστό έως τις 6 πάρα. Και κατεβήκαμε στην spagna και ήταν ανοιχτό κανονικά... Ότι να ναι αλλα τέλος πάντων.

Καλημέρα.
 
Last edited:

ILONA

Member
Μηνύματα
24
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η άκρη του κόσμου......
Για το Κολοσσαίο αξίζει να κλείσει κανείς audio guide ή όχι; Εναλλακτικά, πιστεύετε πως μπορεί να μας καλύψει ένας οδηγός;
 

Mary09

Member
Μηνύματα
35
Likes
24
Εμείς μένουμε στο Opera Suites. Δείτε το. Εξαιρετικό.. Σε καλή τοποθεσία.. Από Fontana di Trevi 8 λεπτά.. Αλλά δεν το καταλαβαίνεις..Σίγουρα οι ποιο έμπειροι θα σου πουν αλλά. Πάντως εμείς μείναμε απόλυτα ευχαριστημένοι και είναι πεντακάθαρα.
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, αν και δεν έχει διαθέσιμα δωμάτια το συγκεκριμένο... Η περιοχή πάντως όντως φαίνεται μοναδική.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom