Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
διάβασα τα περισσότερα από τα σχόλια αλλά μάλλον μπερδεύτηκα. Αν μπορείτε θα ήθελα μια βοήθεια. Θα πάω Ρώμη τέλος Ιουλίου με τα 2 παιδιά μου 17 ετών που όπως καταλαβαίνετε τους αρέσει και ο κόσμος και η φασαρία , η κόρη μου λατρεύει τα μουσεία και ο γιος μου τις ανέσεις . θα ήθελα ένα καλό ξενοδοχείο, να μην μου γκρινιάζουν , αλλά κυρίως να είναι βολικό στις μετακινήσεις για να μην σέρνομαι από πίσω τους. Το μπάτζετ όμως είναι περιορισμένο, δεν θα ήθελα να δώσω πάνω από 500 ευρώ για 5 νύχτες. Είναι ανεδαφικό ? Ποια περιοχή προτείνεται για να τα ικανοποιήσω μια και έχουμε να πάμε διακοπές πολύ καιρό ?
Καλα ξενοδοχείο ,στο κεντρο με 100€ το τρίκλινο ίσως είναι λίγο δυσκολο.
Κανε μια έρευνα υπάρχουν και πολυ ωραίοι ξενώνες στο κεντρο,τύφλα να έχουν τα ξενοδοχεία.
 

fani b

Member
Μηνύματα
28
Likes
7
και οι ξενωνες ειναι δεκτοι, spagna δεν πολυβρίσκω αλλά δεν εψαξα ακόμα πάνθεον και ναβονα Φοβάμαι ότι θα κανω λαθος στην επιλογή. Θα επανέλθω με κάτι πιο συγκεκριμένο μάλλον..
 
Last edited:

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
και οι ξενωνες ειναι δεκτοι, spagna δεν πολυβρίσκω αλλά δεν εψαξα ακόμα πάνθεον και ναβονα Φοβάμαι ότι θα κανω λαθος στην επιλογή. Θα επανέλθω με κάτι πιο συγκεκριμένο μάλλον..
Κοίταξε στο www.domusspagna.com έχει διαφορα δωμάτια πολυ ομορφα στο κεντρο
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.806
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
διάβασα τα περισσότερα από τα σχόλια αλλά μάλλον μπερδεύτηκα. Αν μπορείτε θα ήθελα μια βοήθεια. Θα πάω Ρώμη τέλος Ιουλίου με τα 2 παιδιά μου 17 ετών που όπως καταλαβαίνετε τους αρέσει και ο κόσμος και η φασαρία , η κόρη μου λατρεύει τα μουσεία και ο γιος μου τις ανέσεις . θα ήθελα ένα καλό ξενοδοχείο, να μην μου γκρινιάζουν , αλλά κυρίως να είναι βολικό στις μετακινήσεις για να μην σέρνομαι από πίσω τους. Το μπάτζετ όμως είναι περιορισμένο, δεν θα ήθελα να δώσω πάνω από 500 ευρώ για 5 νύχτες. Είναι ανεδαφικό ? Ποια περιοχή προτείνεται για να τα ικανοποιήσω μια και έχουμε να πάμε διακοπές πολύ καιρό ?
Eκλεισα για Οκτωβριο 3κλινο πανω από τα ισπανικά σκαλιά με 120€ με το πρωινό αλλά από το site του ξενοδοχείου. το booking το είχε πιο ακριβά. Ρίξε μία ματιά https://www.thecodehotelrome.com/
 

ELENI B

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλημέρα σας.
Θα είμαστε Ρώμη 24-28 Μαΐου και έχουμε κλείσει για Βατικανό στις 27.
Ενδιαφέρεται κάποιος για ελληνική ξενάγηση ώστε να μοιραστούμε τα έξοδα;
 
Last edited by a moderator:

panagiotis.k

Member
Μηνύματα
205
Likes
725
Έκλεισα εισητήρια (COLOSSEUM, ROMAN FORUM AND PALATINE REGULAR ENTRANCE + PANORAMIC VIEW) για το Κολοσσαίο από το επίσημο site για τις 24 Απριλίου στις 09.55 το πρωί.Πάνω στη βιασύνη επείδη τα εισητήρια ήταν τα δύο τελευταία καθώς οι μέρες πλησιάζουν , φαίνεται δεν άλλαξα την επιλογή για print@home.
Αναφέρει ότι θα πρέπει να είμαστε μία ώρα νωρίτερα περίπου για να τα παραλάβουμε.:(
Γνωρίζει κανείς αν θα περιμένουμε στην ίδια ουρά με αυτούς που δεν έχουν εισητήριο?Επίσης η ώρα που έχω επιλέξει, είναι η ώρα που θα πρέπει να είμαστε εκεί για την επίσκεψη στο Κολοσσαίο και μόνο?
 

elenibr

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σας,
έκλεισα 3 εισιτήρια για Κολοσσαίο regular entrance + arena.
Μετά διάβασα οτι η αρένα είναι για γκρουπ και επισκέπτες με εξουσιοδοτημένο ξεναγό.
ΑΠΟΡΙΑ:οι επισκέπτες είναι μεμονωμένοι και τους χωρίσουν αυτοί σε γκρουπ ή την πάτησα και πάνε αρένα μόνο μεγάλα γκρουπ πχ από ταξιδιωτικά γραφεία;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.738
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom