EasyJet easy jet και ακυρωση πτησης

debby19h

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
καλημερα !!!! ηθελα να ρωτησω αν καποιος δεν εχει κλεισει ταξιδιωτικη ασφαλιση και η εταιρεια ακυρωσει το ταξιδι ή το αναβαλλει για καποια αλλη μερα δικαιουμαστε τα χρηματα μας ολα πισω??? τελικα η ταξιδιωτικη ασφαλιση τι ρολο εχει???? ευχαριστω
 
Last edited by a moderator:

debby19h

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
σε ευχαριστω για την απαντηση τα ειχα διαβασει ολα αυτα αλλα εγω ρωταω εαν η εταιρεια ακυρωσει την πτηση ή την αναβαλλει λογω καιρου μπορουμε να παρουμε τα χρηματα μας πισω.?Δεν θελουμε να κανουμε εμεις ακυρωση αλλα αν κανει η εταιρεια εμεις εχουμε κλεισει εισιτηρια χωρις ταξιδιωτικη ασφαλιση θα ειμαστε καλυμμενοι?? ειναι για τωρα τα Χριστουγεννα στην αλλαγη του χρονου τα εισιτηρια που εχουμε κλεισει και λογω καιρου ολα ειναι πιθανα!! εχει συμβει σε καποιον αλλο κατι παρομοιο??
 

meet-sos

Member
Μηνύματα
52
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη - Καστίλη
Μου έχει συμβεί με την vueling όμως. Δεν ξέρω για την easy jet.
Πάντως και η vueling εταιρία χαμηλόυ κόστους είναι.

Η Vueling μια ωραία πρωία μου άλλαξε την ημέρα και ώρα της πτήσης.
Τους πήρα τηλέφωνο να μου ακυρώσουν μόνο το πήγαινε, όχι το έλα (είχα κλείσει μετ επιστροφής).
Τα λεφτά του πήγαινε μου επέστρεψαν κανονικά στον λογαριασμό μου μετά από λίγες ημέρες.

Πάντως καλύτερα να τους πάρεις τηλ.
 

Kiko2017

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Καλησπέρα!
Γνωρίζει κάποιος να μου πει πως γίνεται να έχει ακυρωθεί η πτήση της επόμενης μέρας (χωρίς ακυρωτικό μέιλ) και η πτήση της προηγούμενης να φαίνεται σε ισχύ;
θα μας κουφανουν;o_O:(
 
Last edited by a moderator:

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Easyjet είναι; Οι πτήσεις της συγκεκριμένης είναι point to point (όχι ενιαίο εισιτήριο) οπότε κάλλιστα μπορεί να ακυρωθεί η μία ενώ η άλλη όχι.
 

Kiko2017

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Easyjet είναι; Οι πτήσεις της συγκεκριμένης είναι point to point (όχι ενιαίο εισιτήριο) οπότε κάλλιστα μπορεί να ακυρωθεί η μία ενώ η άλλη όχι.
Ναι είναι. ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου αλλά με πια λογική ακυρώνεται η επόμενη ενώ η προηγούμενη ισχύει; Δεν βγάζει νόημα σωστά;
 
Last edited by a moderator:

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Ναι είναι. ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου αλλά με πια λογική ακυρώνεται η επόμενη ενώ η προηγούμενη ισχύει; Δεν βγάζει νόημα σωστά;

Ναι είναι. ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου αλλά με πια λογική ακυρώνεται η επόμενη ενώ η προηγούμενη ισχύει; Δεν βγάζει νόημα σωστά;
Είναι ανεξάρτητες πτήσεις, διαφορετικοί προορισμοί, δεν έχει σημασία ποια είναι πριν κ ποια μετά. Ήθελαν/έπρεπε να την ακυρώσουν κ την ακύρωσαν.
Είναι το βασικό μειονέκτημα όταν κλείνεις point to point. Σε τέτοιες στραβές αντιμετωπίζεις, δυστυχώς, πρόβλημα.
 

Kiko2017

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Είναι ανεξάρτητες πτήσεις, διαφορετικοί προορισμοί, δεν έχει σημασία ποια είναι πριν κ ποια μετά. Ήθελαν/έπρεπε να την ακυρώσουν κ την ακύρωσαν.
Είναι το βασικό μειονέκτημα όταν κλείνεις point to point. Σε τέτοιες στραβές αντιμετωπίζεις, δυστυχώς, πρόβλημα.
Υπάρχει περίπτωση να ακυρωθεί και το πρώτο σκέλος ή είναι οριστικό;
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Υπάρχει περίπτωση να ακυρωθεί και το πρώτο σκέλος ή είναι οριστικό;
Δε μπορεί να σου το απαντήσει καποιος με βεβαιότητα αυτό. Ακυρώσεις πτήσεων συμβαίνουν από μήνες μέχρι λίγα λεπτά πριν την προγραμματισμένη αναχώρηση.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Υπάρχει περίπτωση να ακυρωθεί και το πρώτο σκέλος ή είναι οριστικό;
Γενικά ισχύει αυτό που σου είπε η earth citizen. Για να μην αγχώνεσαι, στη συγκεκριμένη συγκυρία το πιθανότερο είναι τις επόμενες δυο-τρεις μέρες να ακυρωθούν και οι πτήσεις από/προς Λονδίνο.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλησπέρα!
Γνωρίζει κάποιος να μου πει πως γίνεται να έχει ακυρωθεί η πτήση της επόμενης μέρας (χωρίς ακυρωτικό μέιλ) και η πτήση της προηγούμενης να φαίνεται σε ισχύ;
θα μας κουφανουν;o_O:(
Στη φωτογραφία που ανέβασες φαίνονταν προσωπικά δεδομένα και γι' αυτό διαγράφηκε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.654
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom