EgyptAir EgyptAir -- Ερωτήσεις & Πληροφορίες

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.104
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Γειας σας κατ'αρχην!!Προκειται να ταξιδεψω στην Ν.Ανατολικη Ασια και συγκεκριμενα Μαλαισια και βλεπουμε την περιοδο του καλοκαιριου!!Ξεκινωντας το ψαξιμο παρατηρησα οτι οι τιμες με Egypt Air ειναι αρκετα ελκυστικες(ισως λιγο πανω απο 600 ευρω)και οι αμεσως πιο προσιτες ειναι τουλαχιστον 200 ευρω πιο ακριβες αυτην τη στιγμη!!Ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει χρησιμοποιησει την συγκεκριμενη εταιρια προσφατα κυριως για καποιον μακρινο προορισμο η αν τελοσπαντων γνωριζει καποιες παραμετρους που δικαιολογουν αυτες τις τιμες!!Γνωριζω βεβαια οτι η κατασταση στην Αιγυπτο δεν ειναι η καλυτερη αλλα φανταζομαι δεν ειναι λογος ανησυχιας για καποιον που θελει να χρησιμοποιησει την Egypt Air!!
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολλα...
Εχω χρησιμοποιησει την Egyptair ( Αθηνα - Καιρο & Καιρο - Σαρμ). Δεν ειχα κανενα προβλημα. Σε αντιθεση με οτι πιστευουν αρκετα μελη του φορουμ μας, μου φανηκε μια χαρα με καλο σερβις. Εντυπωση μου εκανε μονο οτι ολοι οι αεροσυνοδοι ηταν αντρες! Κατα τα αλλα no problem.

Τωρα για τοσες πολλες ωρες ταξιδι δεν ξερω τι παιζει. Εγω Μαλαισια ειχα παει με Qatar που ειναι οντως πολυ καλη.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.920
Εχω χρησιμοποιησει την Egyptair ( Αθηνα - Καιρο & Καιρο - Σαρμ). Δεν ειχα κανενα προβλημα. Σε αντιθεση με οτι πιστευουν αρκετα μελη του φορουμ μας, μου φανηκε μια χαρα με καλο σερβις. Εντυπωση μου εκανε μονο οτι ολοι οι αεροσυνοδοι ηταν αντρες! Κατα τα αλλα no problem.

Τωρα για τοσες πολλες ωρες ταξιδι δεν ξερω τι παιζει. Εγω Μαλαισια ειχα παει με Qatar που ειναι οντως πολυ καλη.
Κι εγώ σου ξαναλέω ότι η Egyptair δεν είναι υπόδειγμα εταιρίας. Και φυσικά δεν εννοώ ότι δεν έχει ωραίο φαί και όμορφες αεροσυνοδούς. Όποιος κατάλαβε κατάλαβε...
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη!!!!!!
Γειας σας κατ'αρχην!!Προκειται να ταξιδεψω στην Ν.Ανατολικη Ασια και συγκεκριμενα Μαλαισια και βλεπουμε την περιοδο του καλοκαιριου!!Ξεκινωντας το ψαξιμο παρατηρησα οτι οι τιμες με Egypt Air ειναι αρκετα ελκυστικες(ισως λιγο πανω απο 600 ευρω)και οι αμεσως πιο προσιτες ειναι τουλαχιστον 200 ευρω πιο ακριβες αυτην τη στιγμη!!Ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει χρησιμοποιησει την συγκεκριμενη εταιρια προσφατα κυριως για καποιον μακρινο προορισμο η αν τελοσπαντων γνωριζει καποιες παραμετρους που δικαιολογουν αυτες τις τιμες!!Γνωριζω βεβαια οτι η κατασταση στην Αιγυπτο δεν ειναι η καλυτερη αλλα φανταζομαι δεν ειναι λογος ανησυχιας για καποιον που θελει να χρησιμοποιησει την Egypt Air!!


Δωσε 200ε παραπανω και πανε με κατι αλλο..!!
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Και μενα μια χαρα μου φανηκε η εταιρια(αν και δεν εχω πεταξει και με πολλες)Αθηνα-Καιρο-Σαρμ.Πολυ εξυπηρετικη οι αεροσυνοδοι,απλα οι πιο εμπειροι ξερουν καλυτερα απο μενα.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.104
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Το Σεπτέμβρη που πήγα στην Αίγυπτο με Egypt Air τύχαμε μεγάλης καθυστέρησης στην επιστροφή σε σημείο που οι περισσότεροι έχασαν τα connections τους .
Γενικά και η όλη κατάσταση στο αεροδρόμιο τους δε μου ενέπνεε καμιά εμπιστοσύνη. Η τελική καθυστέρησή μας ήταν πάνω από 3 ώρες χωρίς κανείς να είναι σε θέση να μας ενημερώσει το πώς και το γιατί.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
φεβρουάριος 2012 με την egypt για bangong-κανένα πρόβλημα!!
πέρισι ουγκάντα με egypt κανένα πρόβλημα!!
και καλο φαγητο και ωραίοι αεροσυνοδοί και αεροπλανάρες απο cairo και μετά!!
κανένα πρόβλημα....
δεν ακουω ποτέ τους 29 κατασκευαστές πλυντηρίων--πετάω με οτι ναναι......
εχω καλο κομποσκίνι και μετράω τους κομπους σε όλες τις πτήσεις..
αν ειναι να συναντηθείς με τον Πετρο θα γίνει οπως και νάχει...
καλα ταξίδια!!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bανουατου/Tαιλανδη
H Egyptair ειναι πλεον μελος της star alliance.
Ξεχαστε οτι ξερατε παλιοτερα.Εν ετη 2012 ειναι ισαξια με τις αραβικες εταιριες (qatar,ethihad κλπ).
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Κι εγώ σου ξαναλέω ότι η Egyptair δεν είναι υπόδειγμα εταιρίας. Και φυσικά δεν εννοώ ότι δεν έχει ωραίο φαί και όμορφες αεροσυνοδούς. Όποιος κατάλαβε κατάλαβε...
Και αφού όλοι καταλάβαμε, νομίζω ότι δεν υπάρχει δίλημμα. Ποιος θα ασχοληθεί με την τιμή του εισιτηρίου όταν υπάρχει ακόμα και υποψία για κάτι τέτοιο.....
 

varis81

Member
Μηνύματα
345
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
California
Ονειρεμένο Ταξίδι
Africa overland!!
Εγω παντως ειχα παει πριν δυο χρονια στην Μπανγκοκ και ειχα γυρισει απο Κουαλα Λουπουρ με Egypt air ,μια χαρα εταιρεια ητανε,τα ιδια ελεγε ο τραβελερ και τοτε,ειχα ρωτησει ακριβως την ιδια ερωτηση με εσενα.Ημουν ετοιμος να κλεισω αλλη εταιρεια αλλα μετα λεω,αμα ειναι να μου τυχει θα μου τυχει και εκλεισα με egypt.Σημειωτεον τοτε ειχε 390 ευρω αυτο το δρομολογιο μαιο μηνα και το αμεσω επομενο ηταν στα 650..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.608
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom