Aeroflot Aeroflot - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Μα τόσο σημαντική αγορά είμαστε? Ίσως οι εμίρηδες, διαβλέποντας και άλλες επενδύσεις στην περιοχή, λαμβάνουν ...θέσεις.
Μακάρι...χωρίς να θέλω να "προσβάλω" όσους φοβούνται ότι θα γίνουμε ...σερβιτόροι των "ξένων μονοπωλείων" ...
 

flying Doc

Member
Μηνύματα
200
Likes
378
συγγνώμη, επειδή δεν κατάλαβα, η πτήση της emirates DXB-JFK θα κάνει στάση στην Αθήνα? :shock:
Δε νομίζω αγαπητέ. Στο site της ΕΚ, έκανα μια αναζήτηση για την υποτιθέμενη ημ/νια 2/2. Στο ATH-JFK, το δίνει ATH-DXB-JFK άρα δε μιλάμε για απ' ευθειας πτήση. Από DXB το δίνει απ' ευθειας DXB-JFK, χωρίς καμία ενδιάμεση στάση. Οπότε, ή ακόμα δεν έχει μπει στο σύστημα (μάλλον απίθανο) ή μιλάμε για ακόμα ένα ραδιο-αρβύλα...
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Los Angeles
Τελικά μάλλον για ράδιο αρβύλα πρόκειται.

Κρίμα.........
 

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.118
Καλημέρα σας και καλή χρονιά,

θα ταξιδέψω με aeroflot για Τόκιο,θέλω να κάνω οn line check in.Από το site συμπεραίνω ότι θα πρέπει να το κάνω εντός 24 ωρών πριν την αναχώρηση.Όταν θα βρίσκομαι στις 24 ώρες πριν την αναχώρηση θα μπορώ να τσεκάρω και την επιστροφή? Ή θα πρέπει πριν την επιστροφή να κάνω ξανά check in ? Δεν έχω κάνει ποτέ ξανά on line check in και το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να κλείσω άνετες θέσεις.Οποιαδήποτε πληροφορία σας θα με διευκόλυνε.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
O γενικός κανόνας λέει ότι μπορείς να κάνεις check in μόνο για την πτήση που πρόκειται να κάνεις σε 24 ώρες. Άλλες εταιρίες αρχίζουν πιο νωρίς το online check in.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.118
Aν δηλαδή 24/4 17:00 είναι η πτήση ΑΘΗΝΑ-ΤΟΚΙΟ με transfer στην Μόσχα θα πρέπει να μπω online για check in 23/4 από τις 17:00 και μετά και θα διαλέξω θέση και την πτήση ΑΘΗΝΑ-ΜΟΣΧΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΟΣΧΑ-ΤΟΚΙΟ που θα γίνει 24/4 20:00 .σωστά κατάλαβα?
και για την επιστροφή 10/5 ΤΟΚΙΟ-ΑΘΗΝΑ θα πρέπει να κάνω το ίδιο μια μέρα πριν σκεφτόμενος το online check in στις διακοπές μου?αυτό είναι λίγο κάπως!!!!!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
ε ναι, λογικό είναι, η εταίρια δε μπορεί να ξέρει με τι μοντέλο αεροσκάφος θα πετάξει τότε, και για αυτό δε σε αφήνει. Αμά δε θες να σκέφτεσαι, πας και κάνεις κανονικά check in στο αεροδρόμιο του Τόκιο
 

Katerina_85

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Θα ταξιδέψω στο Ταλλίν της Εσθονίας με την Aeroflot με ενδιάμεσο σταθμό Sheremetyevo (Μόσχα, Ρωσική Ομοσπονδία) όπου θα περιμένω 4-5 ώρες. Ξέρει κανείς αν πρέπει να έχω μαζί μου διαβατήριο και βίζα;;;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Θα ταξιδέψω στο Ταλλίν της Εσθονίας με την Aeroflot με ενδιάμεσο σταθμό Sheremetyevo (Μόσχα, Ρωσική Ομοσπονδία) όπου θα περιμένω 4-5 ώρες. Ξέρει κανείς αν πρέπει να έχω μαζί μου διαβατήριο και βίζα;;;
Βίζα δε χρειάζεσαι, Για διαβατήριο (ή αν αρκεί ταυτότητα για τράνζιτ διέλευση από τη Ρωσία) πρέπει να ρωτήσεις την αεροπορική ή το πρακτορείο που σου εξέδωσε το εισιτήριο.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Τα 2 πρώτα είναι άσχετα (η Εσθονία είναι στην ΕΕ, στη ζώνη Σέγκεν και στην Ευροζώνη. Προφανώς οι Έλληνες δε χρειάζονται διαβατήριο για να πάνε στην Εσθονία...)
Το 3ο δεν απαντά στο αν χρειάζεται διαβατήριο στη Μόσχα (ή κατ' επέκταση στον προέλεγχο στην Αθήνα) ή αν αρκεί ταυτότητα. Και οι 2 πτήσεις είναι στο terminal D (ευτυχώς, γιατί το F είναι χάλια).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom