erasmus στη Bρέμη

Μηνύματα
13
Likes
0
καλημέρα, (δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό μέρο)
είμαι σχεδόν 1,5 μηνα στη βρέμη. θα ήθελα να μου πείτε προορισμούς που αξίζει να επισκεφτώ εδώ τριγύρω με αμάξι. θα προτιμούσα επαρχιακούς δρόμους και μικρές πόλεις - κάστρα που είναι 'πιο γραφικά'...
κάθε πρόταση δεχτεί...
ευχάριστω
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.085
Likes
23.672
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
καλημέρα, (δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό μέρο)
είμαι σχεδόν 1,5 μηνα στη βρέμη. θα ήθελα να μου πείτε προορισμούς που αξίζει να επισκεφτώ εδώ τριγύρω με αμάξι. θα προτιμούσα επαρχιακούς δρόμους και μικρές πόλεις - κάστρα που είναι 'πιο γραφικά'...
κάθε πρόταση δεχτή...
ευχάριστω
Το Celle είναι μια μικρή όμορφη πόλη 120 χμ περίπου Νοτιοανατολικά της Βρέμης.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βορεια Αμερικη
Δεν σ αρεσουν οι μεγαλες Autobahn που δν εχουν οριο ταχυτητας?? :p. Περα απο ο,τι δεις σε επαρχια, μη φυγεις απο τη βορεια Γερμανια χωρις να δεις το Αμβουργο...
 
Μηνύματα
13
Likes
0
Aμβούργο θα ξαναπάω το σάββατο. επίσης επειδή δεν βρήκα κάτι αξιόλογο στη Κάτω Σαξονία ψάχνω προς dusseldorf μεριά που έχει πολλές μαζεμένες πόλεις.. οποτε αν ξέρετε κάτι...
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ονειρεμένο Ταξίδι
RTW
Μπορείς να πας στην πρώτη πόλη της Βεστφαλίας-Ναντρέν και να αγοράσεις το ημερίσιο εισιτήριο για εκείνα τα μέρη (κάνει 30 ευρώ αν δε κάνψ λάθος)
Με αυτό το ticket έχεις όλα τα ΜΜΜ απεριόριστα, και μπορείς να δεις αρκετές ενδιαθέρον πόλεις (Βόννη, Κολωνία, Ααχεν, Μυνστερ και καμία βόλτα στο Ντόρτμουντ)
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βορεια Αμερικη
βεσπαμαν said:
Aμβούργο θα ξαναπάω το σάββατο. επίσης επειδή δεν βρήκα κάτι αξιόλογο στη Κάτω Σαξονία ψάχνω προς dusseldorf μεριά που έχει πολλές μαζεμένες πόλεις.. οποτε αν ξέρετε κάτι...
Απο NRW έχω δει Ντυσελντορφ και Κολωνια. Το πρώτο είναι πολύ ωραία πόλη, είχε πολλη ζωη σαν νότια Ευρώπη τον Μάιο που είχε ανοίξει ο καιρός, ειδικα στο ποτάμι και στην παλιά πόλη. Όμορφη πόλη απο τις καλύτερες της Γερμανίας κατα την άποψη μου. Ελπίζω να ξαναπαω σύντομα :)

Η Κολωνια με απογοήτευσε. Είναι μια μεγαλύτερη πόλη απο το Ντυσελντορφ αλλα αρκετα πιο ξενερωτη. Πολυ πιο ήσυχη, πολυ πιο βαρετή. Βέβαια αξίζει να πας στον καθεδρικό που βλέπεις σε τόσα κάρτ ποσταλ. Η Κολωνια εχει και τον πιο εμπορικό δρόμο της Γερμανίας.
 
Μηνύματα
13
Likes
0
Απο NRW έχω δει Ντυσελντορφ και Κολωνια. Το πρώτο είναι πολύ ωραία πόλη, είχε πολλη ζωη σαν νότια Ευρώπη τον Μάιο που είχε ανοίξει ο καιρός, ειδικα στο ποτάμι και στην παλιά πόλη. Όμορφη πόλη απο τις καλύτερες της Γερμανίας κατα την άποψη μου. Ελπίζω να ξαναπαω σύντομα :)

Η Κολωνια με απογοήτευσε. Είναι μια μεγαλύτερη πόλη απο το Ντυσελντορφ αλλα αρκετα πιο ξενερωτη. Πολυ πιο ήσυχη, πολυ πιο βαρετή. Βέβαια αξίζει να πας στον καθεδρικό που βλέπεις σε τόσα κάρτ ποσταλ. Η Κολωνια εχει και τον πιο εμπορικό δρόμο της Γερμανίας.
πήγα και Ντυσελντορφ.. έπαθα πλακα με την νυχτερινή ζωή σε σύγκριση με τhs βρέμηs...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.694
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom