Σερβία φεστιβάλ Guca Σερβία

andre30

Member
Μηνύματα
84
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
εγω θα σου έλεγα να το κάνεις απλα μια που είσαι και γυναικα να
προσέχεις περισσότερο. οσο για τα χρήματα το πολυ όταν τελειώσουν να γυρίσεις.
δεν έχω πάει στο φεστιβάλ σε αντίθεση με πολούς φίλους μ.
ααα!!! να πάρεις σίγουρα περισσότερα χρήματα, όχι τίποτα άλλο μπορει
να αρχίσεις το ποτό(καιρός είναι)
 

Fata_Morgana

Member
Μηνύματα
33
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Νότιας Αμερικής
Αδερφη-ψυχη ο ερωτας ο μεγαλος ο αγιατρευτος ειναι αυτο το backpack ..
Hobbi - camping, , , , , , , , , , , , , , aku, meindl, lowa, aigle, columbia, beretta, benelli, browning, wingester, merkel, franchi, shimano, mares, apnea, cressisub, terra, panda, cambus, magnum, starforce, ridge, survivors, pentagon, yaesu, wouxu Μπορει στο site να λεει 80 ευρω,αλλα στο μοναστηρακι το βρισκεις με 50 ..
Οσο για το ταξιδι στα Βαλκανια,μικρη εισαι ακομα θα βρεις τον τροπο να ξαναμαζεψεις λεφτα και να μην ειναι απιαστο ονειρο .. Και μην αγχωνεσαι τα Βαλκανια δεν θελουνε πολλα λεφτα στην τσεπη ;)
Πραγματικά είναι το κάτι άλλο αυτό της terra αδερφή-ψυχή, μακάρι να το βρω τόσο και σε ένα σημείο εδώ στην Θεσσαλονίκη που αγοράζουν τα πράγματα οι φαντάροι κοντά στην Πλατεία Δημοκρατίας γιατί το Μοναστηράκι μου πέφτει πολύ νότια ρε παιδί μου:bleh: Ρε συ δεν αγχώνομαι απλά με έχει πιάσει ένα ψιλό αμόκ που δεν βρίσκω δουλειά της προκοπής και φοβάμαι πως θα έρθει το καλοκαίρι και εγώ θα βράζω άφραγκη στην Θεσσαλονίκη και θα καταντήσω το μεγαλύτερο ταξίδι μου να είναι ως τον Σταυρό με το Κτελ όλο το καλοκαίρι.

τα Βαλκάνια θέλουν χεράκι, οτοστόπ, και όρεξη για περιπέτια (στην περιπέτεια αυτή η Κροατία τρώει άκυρο)
Καλέ αυτά τα έχω:bleh: Απλά χρειάζομαι όσο "περιπετειάζω" και να τρώω κάτι δεν ζω με νερό και αέρα.

εγω θα σου έλεγα να το κάνεις απλα μια που είσαι και γυναικα να
προσέχεις περισσότερο. οσο για τα χρήματα το πολυ όταν τελειώσουν να γυρίσεις.
δεν έχω πάει στο φεστιβάλ σε αντίθεση με πολούς φίλους μ.
ααα!!! να πάρεις σίγουρα περισσότερα χρήματα, όχι τίποτα άλλο μπορει
να αρχίσεις το ποτό(καιρός είναι)
Αυτό σκέφτομαι και εγώ αν και οι γονείς μου και λοιποί φίλοι και γνωστοί έχουν φρικάρει που θέλω να πάω μόνη. Λες τώρα που έκοψα το κάπνισμα να αρχίσω το ποτό; Δεν με συνφέρει οικονομικά:bleh:
 
Μηνύματα
12
Likes
6
χαιρετώ :)

πρώτο ποστ. Η Guca με έφερε και μένα εδώ!

Εμένα η βασική μου απορία είναι το κατα πόσο είναι εφικτό το κάμπινγκ εκεί.
Απ' ότι ξέρω δεν παίζει κάτι οργανωμένο. Το ποτάμι ακούγεται καλή ιδέα πάντως.

Όσο για το σακίδιο, εγώ είμαι εξωτερικό τώρα και δεν είμαι σίγουρος αν παίζει δέκαθλον (decathlon) στην Ελλάδα. Είναι μια γαλλική αλυσίδα (παίζει και στην Ισπανία) με προϊόντα για κάμπινκ/σπορτ κτλ. Οι τιμές είναι αρκετά χαμηλές και τα πράγματα γαμάτα. Εγώ έχω πάρει σακίδιο απ'εκει στα 40 παρα κάτι ευρώ και είναι σούπερ (μάρκα Quechua).

Όσο για το οικονομικό, ναι κάπου στα 90 είναι το λεωφορείο για Βελιγράδι μετ' επιστροφής. Στο σάιτ τους γράφουν 40 ευρώ από Βελιγράδι-Guca και πίσω.

καληνύχτα
 

Fata_Morgana

Member
Μηνύματα
33
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Νότιας Αμερικής
χαιρετώ :)

πρώτο ποστ. Η Guca με έφερε και μένα εδώ!

Εμένα η βασική μου απορία είναι το κατα πόσο είναι εφικτό το κάμπινγκ εκεί.
Απ' ότι ξέρω δεν παίζει κάτι οργανωμένο. Το ποτάμι ακούγεται καλή ιδέα πάντως.

Όσο για το σακίδιο, εγώ είμαι εξωτερικό τώρα και δεν είμαι σίγουρος αν παίζει δέκαθλον (decathlon) στην Ελλάδα. Είναι μια γαλλική αλυσίδα (παίζει και στην Ισπανία) με προϊόντα για κάμπινκ/σπορτ κτλ. Οι τιμές είναι αρκετά χαμηλές και τα πράγματα γαμάτα. Εγώ έχω πάρει σακίδιο απ'εκει στα 40 παρα κάτι ευρώ και είναι σούπερ (μάρκα Quechua).

Όσο για το οικονομικό, ναι κάπου στα 90 είναι το λεωφορείο για Βελιγράδι μετ' επιστροφής. Στο σάιτ τους γράφουν 40 ευρώ από Βελιγράδι-Guca και πίσω.

καληνύχτα
Για να σε φέρνει η Guca εδώ πιθανότατα θα συναντηθούμε και εκεί :D Κοίτα στα βιντεάκια που υπάρχουν φαίνεται πως η συντριπτική πλειοψηφία των επισκεπτών την θεωρεί κάτι παραπάνω από εφικτή λύση, έχω δει φωτογραφία με μια παρέα να στήνει μέσα στο ποτάμι:p Γενικά εγώ με την σκηνή έχω κοιμηθεί παντού, δεν πιστεύω να υπάρξει πρόβλημα, στο κάτω κάτω όταν το ταμείο είναι μείον πρέπει κανείς να να είναι εφευρετικός.

Όχι την συγκεκριμένη εταιρία δεν την έχω ακουστά, πιθανότατα δεν υπάρχει στην Ελλάδα. Ευχαριστώ πάντως! Γενικά με το σακίδιο ακόμα ψάχνομαι, κάτι θα βρεθεί όμως:)

Γενικά πάντως όσων αναφορά το οικονομικό, επειδή βρήκα δουλειά (προς το παρών βέβαια γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει) με την οποία θα μαζέψω χρήματα για το ταξίδι πολύ πιθανών να το κάνω λίγο μεγαλύτερο, κάτι σαν βαλκανικό τουρ, ξεκινώντας από Σκόπια. Θα δούμε. Τι να κάνουμε δουλεύουμε για να ταξιδεύουμε και ας μας λέει κοπρόσκυλα ο μπαμπάς μας:p
 
Μηνύματα
12
Likes
6
ωραία τα λες:) και γω ψιλοψήνομαι να κυκλοφορήσω Βοσνία, Μαυροβούνιο, Αλβανία αλλά νομίζω χρειάζεται πολύ περισσότερος χρόνος απ'ότι διαθέτω. Έτσι για να ξεκινήσουμε να χτίζουμε ατμόσφαιρα
 
Last edited by a moderator:

Fata_Morgana

Member
Μηνύματα
33
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Νότιας Αμερικής
ωραία τα λες:) και γω ψιλοψήνομαι να κυκλοφορήσω Βοσνία, Μαυροβούνιο, Αλβανία αλλά νομίζω χρειάζεται πολύ περισσότερος χρόνος απ'ότι διαθέτω. Έτσι για να ξεκινήσουμε να χτίζουμε ατμόσφαιρα
_XlJC5iFMmI[/media] Zlatanovic S'vremena Na Vreme - YouTube
Αχ αχ αχ με ξεσηκώνεις βραδιάτικα:bleh: Εγώ σαν κλασσικό κοπρόσκυλο έχω όσο χρόνο μπορούν να μου εξασφαλίσουν τα λεφτά μου, εσύ πόσο χρόνο πιστεύεις πως μπορείς να διαθέσεις; Γενικά πάντως είναι ένα πανέμορφο ταξίδι οποιοδήποτε ταξίδι σχετίζεται με τα Βαλκάνια κατά την γνώμη μου.

Και μπορεί να είμαι λίγο εκτός θέματος αλλά:
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
12
Likes
6
το κομμάτι που έβαλες δεν είναι ποτέ εκτός θέματος!

κοίτα, όντως τα βαλκάνια είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον και γι' αυτό θεωρώ ότι ο χρόνος που μπορώ να αφιερώσω είναι λίγος. Τώρα να δούμε. Εγώ έχω περίπου 15-20 μέρες άδεια αλλά θα ήθελα να παίξει και λίγο καμπινγκ σε κανένα νησάκι. Ίσως δω καλά την Σερβία και την Βοσνία και ένα πέρασμα από Μαυροβούνιο και Αλβανία.

Όσο για το φεστιβαλ δεν ξέρω αν θα κάτσω και τις 5-6 μέρες εκεί. Απ'ότι είδα στο πρόγραμμα τις πρώτες μέρες δεν έχει και πολύ μουσική (ίσως κάνω λάθος), είναι πιο φολκλόρ.
 

Fata_Morgana

Member
Μηνύματα
33
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Νότιας Αμερικής
το κομμάτι που έβαλες δεν είναι ποτέ εκτός θέματος!

κοίτα, όντως τα βαλκάνια είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον και γι' αυτό θεωρώ ότι ο χρόνος που μπορώ να αφιερώσω είναι λίγος. Τώρα να δούμε. Εγώ έχω περίπου 15-20 μέρες άδεια αλλά θα ήθελα να παίξει και λίγο καμπινγκ σε κανένα νησάκι. Ίσως δω καλά την Σερβία και την Βοσνία και ένα πέρασμα από Μαυροβούνιο και Αλβανία.

Όσο για το φεστιβαλ δεν ξέρω αν θα κάτσω και τις 5-6 μέρες εκεί. Απ'ότι είδα στο πρόγραμμα τις πρώτες μέρες δεν έχει και πολύ μουσική (ίσως κάνω λάθος), είναι πιο φολκλόρ.
Μακάρι να σε πάνε όλα όπως τα σχεδιάζεις:) Όσο για το φεστιβάλ έχεις δίκιο, πραγματικό ενδιαφέρον έχει από την Πέμπτη και μετά. Απλά εγώ σχεδιάζω να κάθομαι εκεί τα βράδια των πρώτων ημερών μιας και είναι τζάμπα και να κάνω μικρές ημερήσιες στις γύρω περιοχές όπως το Cacak και λοιπά χωριά, για να γνωρίσω και την πιο επαρχιακή Σερβία.
 

mikeboubi

New Member
Μηνύματα
4
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
ΣΚΩΤΙΑ-ΙΡΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ,ΘΙΒΕΤ
Καλησπερίζω την καταπληκτική παρέα του travelstories!!! :D

Fata_Morgana είναι πολύ πιθανόν να σε συναντήσουμε στην Σερβία!!! Κανονίζω με την παρέα μου να πάμε κι εμείς στο φεστιβάλ οπότε ξεκινήσαμε το ψάξιμο για το πως θα φτάσουμε. Επειδή είχα ταξιδέψει με interrail μου ήρθε αμέσως στο μυαλό η λύση του τρένου. Θα ήθελα να ρωτήσω αμα έχετε καμία πληροφόρηση για το αν είναι εφικτό.
 

Fata_Morgana

Member
Μηνύματα
33
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Νότιας Αμερικής
Καλησπερίζω την καταπληκτική παρέα του travelstories!!! :D

Fata_Morgana είναι πολύ πιθανόν να σε συναντήσουμε στην Σερβία!!! Κανονίζω με την παρέα μου να πάμε κι εμείς στο φεστιβάλ οπότε ξεκινήσαμε το ψάξιμο για το πως θα φτάσουμε. Επειδή είχα ταξιδέψει με interrail μου ήρθε αμέσως στο μυαλό η λύση του τρένου. Θα ήθελα να ρωτήσω αμα έχετε καμία πληροφόρηση για το αν είναι εφικτό.
Κοίτα να δεις από όσο ξέρω δεν υπάρχει αυτή την στιγμή τραίνο που να πηγαίνει εξωτερικό από Ελλάδα. Οπότε αναγκαστικά πρέπει να πας σε Σκόπια ή Βουλγαρία με λεωφορείο (έχει και η ΤΡΑΙΝΟΣΕ) και από εκεί να πάρεις τραίνο για Βελιγράδι. Αλλά υπάρχει και η λύση του λεωφορείου κατευθείαν προς την Σερβία με 80-90 ευρώ περιπού με επιστροφή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom