Μιανμάρ (Βιρμανία) H μυστικιστική Μιανμάρ

palikaros11

New Member
Μηνύματα
2
Likes
4
a2.bp.blogspot.com__Dn8hiiJX9HA_T7ImvqEXRcI_AAAAAAAAC_M_T_8bOQ4i8SI_s1600_mianmar.jpg

Όνειρο είναι ένα ταξίδι στη μυστηριώδη και μυστικιστική Μιανμάρ .Καθώς η ομορφιά της Νοτιοανατολικής Ασίας αναδύεται διστακτικά μετά από 50 χρόνια απομόνωσης, προτρέπω τους επισκέπτες να αναζητούν αυθεντικές εμπειρίες γεωτουρισμού με στήριξη των τοπικών κοινοτήτων.Η φτωχή υποδομή της χώρας έχει αφήσει ανεξερεύνητες της κοιλάδες της Μιανμάρ και την κάνει πρόκληση σε κάθε περίπτωση. Πρέπει οπωσδήποτε να επισκεφτείτε τα ερείπια του αρχαίου βουδιστικού ναού Bagan, να κάνετε ποδήλατο στη Μονή Amarapura , και κρουαζιέρα στον ποταμό Irrawad.
H μυστικιστική Μιανμάρ ~ Καναπεδάτος
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Απο τα καλυτερα ισως και το καλυτερο ταξιδι μου στην ασία!!
υπέροχη myanmar!!
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ωραία φωτογραφία.
η φωτογραφία ειναι απο την τεραστια κοιλάδα της bagan που εκει υπάρχουν συνολικά περίπου 13000 ναοι και στούπες.
το θεαμα το σούρουπο ειναι μοναδικο με τις σκιές που παίρνουν οι ναοί τριγύρω αποδίδοντας μια άκρως μυστικιστική και υπεροχη θέα και αίσθηση!!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.051
η φωτογραφία ειναι απο την τεραστια κοιλάδα της bagan που εκει υπάρχουν συνολικά περίπου 13000 ναοι και στούπες.
το θεαμα το σούρουπο ειναι μοναδικο με τις σκιές που παίρνουν οι ναοί τριγύρω αποδίδοντας μια άκρως μυστικιστική και υπεροχη θέα και αίσθηση!!

Αχ Ειρήνη μου εξάπτεις το ενδιαφέρον και θα προσθέσω κι άλλη χώρα στα ταξιδιωτικά μου σχέδια.:D
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Αυτή την αίσθηση που περιγράφει η Ρενάτα, για τους ναούς της Bagan είναι από τις πιο δυνατές μου αναμνήσεις. Μας βγήκε ο πάτος να ανεβούμε σε έναν από τους ναούς, αλλά η ομορφιά του τοπίου καθώς έπεφτε το σούρουπο μας αποζημίωσε.
 

Μάργα

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΡΜΑΝΙΑ
Διαβάζοντας όλα όσα έχετε γράψει πιο πάνω είναι αλήθεια ότι ανυπομονώ για τια το ταξίδι μου στη Βιρμανία..... Είναι αλήθεια ότι διστάζουμε να πάμε μόνοι μας και εύχομαι το πρόγραμα του Versus να μην μας απογοητεύσει. Αν και μια ματιά που του έριξα φαίνεται ενδιαφέρον αλλά επειδή δεν ξαναπήγαμε δεν ξέρω αν συμπεριλαμβάνονται όλα όσα αξίζει να δει κανείς σε 13εις μέρες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.728
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom