Ηνωμένο Βασίλειο Harry Potter studio

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Θέλουμε να επισκεφτούμε οικογενειακώς το Harry Potter studio. Μπήκα στο επίσημο site τους και οι τιμές στο Θεό. Τέλος πάντων θα πάμε έτσι κι αλλιώς γιατί τα παιδιά μου (10, 12) είναι μεγάλοι fun (ξέρουν μέχρι και τους διαλόγους από τις ταινίες που τις έχουν δει άπειρες φορές). Αν έχει πάει κάποιος κάθε πληροφορία θα είναι ευπρόσδεκτη.
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Αγαπητή Μάγδα,
πώς ηταν η εμπειρία σου στο Χάρι Πότερ στούντιο? Θα το επισκεφτώ και εγω σε λίγο καιρό όντας χαριποτερικη μεχρι το κόκκαλο. Ειδα οτι ειναι ακριβά αλλά χαλάλι. Η μετάβαση ηταν εύκολη? Οτι πληροφορία μπορεις να μου δωσεις!!
Ευχαριστώ!!
 

KostasGR

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Καλησπέρα σας!

Τον Οκτώβριο ενδιαφέρομαι να κάνω μια έκπληξη στην γυναίκα μου η οποία είναι μανιακή με τον Χάρι ποτερ ένα τουριστικό πακέτο για Λονδίνο για 2 άτομα στο μουσειο του Χάρι ποτερ! Δυστυχώς όμως δεν γνωρίζω ούτε το Λονδίνο ούτε τιποτα σχετικά με το μουσείο.

Έτσι αποφάσισα να στείλω ένα μηνυμα στην Warner bros τουλάχιστον για να μου προτείνουν κάποια μέρη για διαμονή κοντά στο μουσείο.

Μου είπαν συγκεκριμένα για να ψάξω ξενοδοχεία κοντά στο Watford Junction station απ το οποίο γίνονται δρομολόγια με λεωφορείο για το μουσείο.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γενικά γνωρίζει κανεις περί του θέματος, αν υπάρχει κάποιο πακέτο στο οποίο μπορώ να τα αγοράσω όλα μαζί η να μου προτείνετε κάποια τουριστικά γραφεία που να γνωρίζουν συγκεκριμένα πάνω σ αυτό το θέμα ; ευχαριστώ πολύ!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλησπέρα σας!

Τον Οκτώβριο ενδιαφέρομαι να κάνω μια έκπληξη στην γυναίκα μου η οποία είναι μανιακή με τον Χάρι ποτερ ένα τουριστικό πακέτο για Λονδίνο για 2 άτομα στο μουσειο του Χάρι ποτερ! Δυστυχώς όμως δεν γνωρίζω ούτε το Λονδίνο ούτε τιποτα σχετικά με το μουσείο.

Έτσι αποφάσισα να στείλω ένα μηνυμα στην Warner bros τουλάχιστον για να μου προτείνουν κάποια μέρη για διαμονή κοντά στο μουσείο.

Μου είπαν συγκεκριμένα για να ψάξω ξενοδοχεία κοντά στο Watford Junction station απ το οποίο γίνονται δρομολόγια με λεωφορείο για το μουσείο.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γενικά γνωρίζει κανεις περί του θέματος, αν υπάρχει κάποιο πακέτο στο οποίο μπορώ να τα αγοράσω όλα μαζί η να μου προτείνετε κάποια τουριστικά γραφεία που να γνωρίζουν συγκεκριμένα πάνω σ αυτό το θέμα ; ευχαριστώ πολύ!
https://www.wbstudiotour.co.uk/plan-your-visit/getting-here#ID-2e65f2f2fdaf6c699b223c61b1b5ab89

Το επισημο σαιτ. Αφου δεν εχεις ιδεα από Λονδινο στο παραπάνω λινκ έχει οργανωμένες εκδρομές.

Αν θες όμως να το κανονισεις μονος σου, πας εδω http://www.nationalrail.co.uk βαζεις από London Euston προς Watford Junction και απο εκει θα πάρεις το λεωφορείο που σου είπαν.

Με τιποτα μη μεινεις εκει στην επίσκεψη σου στο Λονδίνο,θα μεινεις καπου κεντρικά γιατί εχεις πολλες επιλογες μεταβασης στα studio.
 

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
Καλησπέρα σας!

Τον Οκτώβριο ενδιαφέρομαι να κάνω μια έκπληξη στην γυναίκα μου η οποία είναι μανιακή με τον Χάρι ποτερ ένα τουριστικό πακέτο για Λονδίνο για 2 άτομα στο μουσειο του Χάρι ποτερ! Δυστυχώς όμως δεν γνωρίζω ούτε το Λονδίνο ούτε τιποτα σχετικά με το μουσείο.

Έτσι αποφάσισα να στείλω ένα μηνυμα στην Warner bros τουλάχιστον για να μου προτείνουν κάποια μέρη για διαμονή κοντά στο μουσείο.

Μου είπαν συγκεκριμένα για να ψάξω ξενοδοχεία κοντά στο Watford Junction station απ το οποίο γίνονται δρομολόγια με λεωφορείο για το μουσείο.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γενικά γνωρίζει κανεις περί του θέματος, αν υπάρχει κάποιο πακέτο στο οποίο μπορώ να τα αγοράσω όλα μαζί η να μου προτείνετε κάποια τουριστικά γραφεία που να γνωρίζουν συγκεκριμένα πάνω σ αυτό το θέμα ; ευχαριστώ πολύ!
Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον Jimp, δεν υπάρχει κανένας λόγος να μείνεις στο Watford Junction που δεν θα έχεις και τίποτα να κάνεις και θα είναι ολόκληρω ταξίδι για να πηγαίνεις κέντρο να δεις τα υπόλοιπα αξιοθέατα.
 

aggelikiio

Member
Μηνύματα
50
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Madrid
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα σας!

Τον Οκτώβριο ενδιαφέρομαι να κάνω μια έκπληξη στην γυναίκα μου η οποία είναι μανιακή με τον Χάρι ποτερ ένα τουριστικό πακέτο για Λονδίνο για 2 άτομα στο μουσειο του Χάρι ποτερ! Δυστυχώς όμως δεν γνωρίζω ούτε το Λονδίνο ούτε τιποτα σχετικά με το μουσείο.

Έτσι αποφάσισα να στείλω ένα μηνυμα στην Warner bros τουλάχιστον για να μου προτείνουν κάποια μέρη για διαμονή κοντά στο μουσείο.

Μου είπαν συγκεκριμένα για να ψάξω ξενοδοχεία κοντά στο Watford Junction station απ το οποίο γίνονται δρομολόγια με λεωφορείο για το μουσείο.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γενικά γνωρίζει κανεις περί του θέματος, αν υπάρχει κάποιο πακέτο στο οποίο μπορώ να τα αγοράσω όλα μαζί η να μου προτείνετε κάποια τουριστικά γραφεία που να γνωρίζουν συγκεκριμένα πάνω σ αυτό το θέμα ; ευχαριστώ πολύ!



Καλησπέρα ,
Δεν αξιζει να μεινεις με τιποτα εκει κοντα . Γενικα στα studios αν ειστε μανιακοι θεωρω οτι θα το δειτε ολο το πολυ σε 3 ωρες . Τοσο θα αφιερωσετε οποτε δεν αξιζει να μενεις τοσο μακρια απο το κεντρο .
Επιπλεον νομιζω οτι τα tour κοστιζουν πολυ περισσοτερο απο οτι να πας με το τρενο μονος σου . Το εκανα το Νοεμβριο και ηταν πολυ λιγοτερα τα χρηματα .
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Καλησπέρα σας!

Τον Οκτώβριο ενδιαφέρομαι να κάνω μια έκπληξη στην γυναίκα μου η οποία είναι μανιακή με τον Χάρι ποτερ ένα τουριστικό πακέτο για Λονδίνο για 2 άτομα στο μουσειο του Χάρι ποτερ! Δυστυχώς όμως δεν γνωρίζω ούτε το Λονδίνο ούτε τιποτα σχετικά με το μουσείο.

Έτσι αποφάσισα να στείλω ένα μηνυμα στην Warner bros τουλάχιστον για να μου προτείνουν κάποια μέρη για διαμονή κοντά στο μουσείο.

Μου είπαν συγκεκριμένα για να ψάξω ξενοδοχεία κοντά στο Watford Junction station απ το οποίο γίνονται δρομολόγια με λεωφορείο για το μουσείο.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν γενικά γνωρίζει κανεις περί του θέματος, αν υπάρχει κάποιο πακέτο στο οποίο μπορώ να τα αγοράσω όλα μαζί η να μου προτείνετε κάποια τουριστικά γραφεία που να γνωρίζουν συγκεκριμένα πάνω σ αυτό το θέμα ; ευχαριστώ πολύ!
Δεν υπάρχει λόγος να μείνεις εκει κοντά εμείς όταν πήγαμε είχαμε κλείσει όλο το πακέτο (με 60-70€) που ήταν μέσα και η μεταφορά με τα λεωφορεία τους μπροστά απο τον σταθμό Victoria
 

Georgeka

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Γειά σας. Σχετικά με το λεωφορείο που κάνει διαδρομές από το σταθμό Watford Junction στα στούντιο κάθε πόσο κάνει την διαδρομή;θα προλάβω να είμαι στην ώρα μου η ώρα 10:30 που είναι το time slot εάν είμαι στο σταθμό Watford η ώρα 10:00; Επίσης για μετάβαση από το σταθμό Euston προς Watford Junction θα μπορώ να αγοράσω εισιτήρια και για επιστροφή; Ευχαριστώ.
 

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
Γειά σας. Σχετικά με το λεωφορείο που κάνει διαδρομές από το σταθμό Watford Junction στα στούντιο κάθε πόσο κάνει την διαδρομή;θα προλάβω να είμαι στην ώρα μου η ώρα 10:30 που είναι το time slot εάν είμαι στο σταθμό Watford η ώρα 10:00; Επίσης για μετάβαση από το σταθμό Euston προς Watford Junction θα μπορώ να αγοράσω εισιτήρια και για επιστροφή; Ευχαριστώ.
Λεωφορείο από Watford Junction για τα στούντιο έχει κάθε 20 λεπτά και η διαδρομή είναι περίπου 20 λεπτά. Το πρώτο δρομολόγιο είναι στις 9:20.
https://www.wbstudiotour.co.uk/getting-here
Επίσης τα εισιτήρια μπορούν να βγούν με επιστροφή προς και απο Watford Junction. Το κόστος ανα άτομο είναι £9.90 το πήγαινε και £11.40 με επιστροφή.
https://www.thetrainline.com/buytickets/
 

KostasGR

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Καλησπέρα και πάλι και ευχαριστώ πολύ για τις ανταποκρίσεις σας. Έχω κλείσει στις 13 Οκτωβρίου για 5 διανυκτερεύσεις στο Norfolk Plaza Hotel το οποίο βρίσκεται στην "καρδιά του Λονδίνου" για εύκολη πρόσβαση σε όλες τις περιοχές κοντά. Δεν με ενδιαφέρει πολύ το κατάλυμα για την αλήθεια αλλά απ οτι διάβασα τις κριτικές για τα λεφτά που έδωσα δεν ειναι και κακή επιλογή.. Απέφυγα την διαμονή κοντά σε studio όπως πολύ σωστά δεν θα είχα και τι να κάνω εκεί πέρα, μόνο μια φορά θελουμε να επισκεφτούμε το μουσείο του ποτερ και ύστερα θελουμε να επισκεφθούμε στο μουσείο της madam tussauds oxford street κτλ, γι αυτό και επέλεξα στο κέντρο. Τα ταξί γενικώς στο Λονδίνο είναι ακριβά; μια μεταφορά απ το αεροδρόμιο gatwick σε απόσταση 40 χλμ που βρίσκεται το ξενοδοχείο, ποσό θα μου βγει περίπου;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλησπέρα και πάλι και ευχαριστώ πολύ για τις ανταποκρίσεις σας. Έχω κλείσει στις 13 Οκτωβρίου για 5 διανυκτερεύσεις στο Norfolk Plaza Hotel το οποίο βρίσκεται στην "καρδιά του Λονδίνου" για εύκολη πρόσβαση σε όλες τις περιοχές κοντά. Δεν με ενδιαφέρει πολύ το κατάλυμα για την αλήθεια αλλά απ οτι διάβασα τις κριτικές για τα λεφτά που έδωσα δεν ειναι και κακή επιλογή.. Απέφυγα την διαμονή κοντά σε studio όπως πολύ σωστά δεν θα είχα και τι να κάνω εκεί πέρα, μόνο μια φορά θελουμε να επισκεφτούμε το μουσείο του ποτερ και ύστερα θελουμε να επισκεφθούμε στο μουσείο της madam tussauds oxford street κτλ, γι αυτό και επέλεξα στο κέντρο. Τα ταξί γενικώς στο Λονδίνο είναι ακριβά; μια μεταφορά απ το αεροδρόμιο gatwick σε απόσταση 40 χλμ που βρίσκεται το ξενοδοχείο, ποσό θα μου βγει περίπου;
Θα σου βγει ακριβά, φαντάσου με Uber και θα σου κοστίσει σίγουρα κανένα 60αρι.

Διάβασε εδώ https://www.travelstories.gr/community/threads/Μεταφορά-από-προς-το-αεροδρόμιο-gatwick.48296/ και αν δεν βγάλεις άκρη ρώτα εκεί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.276
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom