Hotel barcelona.

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Διαβάζω πάντως αρκετά συμπαθητικά σχόλια. Εννοείται σα θέση είναι κεντρικότατο και διπλα στο μετρό.
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
247
Likes
253
Ονειρεμένο Ταξίδι
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Καλησπέρα σε όλους τους ταξιδιώτες.Σκοπευουμε με την οικογένεια μου τον Αύγουστο (δύσκολη εποχή) να ταξιδέψουμε στη Βαρκελώνη.Εχω βρει λοιπόν δυο ξενοδοχεία για τα οποία θα ήθελα να σας ρωτησω , κυρίως για την τοποθεσία.Το ένα είναι το Praktik Bakery και το άλλο είναι το Motel One. Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για τις δυο περιοχές. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι η μετακίνηση τη νύχτα. Να μπορούμε εύκολα να βγούμε το βράδυ σε κάποιο μπαρ , εστιατόριο κλπ.
Σας Ευχαριςτω πολυ.
 
Last edited by a moderator:

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Καλησπέρα σε όλους τους ταξιδιώτες.Σκοπευουμε με την οικογένεια μου τον Αύγουστο (δύσκολη εποχή) να ταξιδέψουμε στη Βαρκελώνη.Εχω βρει λοιπόν δυο ξενοδοχεία για τα οποία θα ήθελα να σας ρωτησω , κυρίως για την τοποθεσία.Το ένα είναι το Praktik Bakery και το άλλο είναι το Motel One. Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για τις δυο περιοχές. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι η μετακίνηση τη νύχτα. Να μπορούμε εύκολα να βγούμε το βράδυ σε κάποιο μπαρ , εστιατόριο κλπ.
Σας Ευχαριςτω πολυ.
Με το λίγο που την είδα την Βαρκελώνη, θα διάλεγα σαν τοποθεσία το 2ο ξενοδοχείο γιατί μου άρεσε το βράδυ η γοτθική συνοικία και το συγκεκριμενο βρίσκεται πιο κοντά. Βέβαια πήγα χειμώνα, οπότε ας πουν και οι ειδικοί της Βαρκελώνης που τη γνωρίζουν καλύτερα και σε όλες της, τις εποχές.
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
247
Likes
253
Ονειρεμένο Ταξίδι
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Σας ευχαριστώ πολύ πολύ και τους δυο . Σαφέστατοι και περιεκτικότατοι. Κλείνω στο Praktik Bakery.
 
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
το ψάχνω...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου!
Καλημέρα σας! Πρόκειται να επισκεφτώ τη Βαρκελώνη τέλη Ιουλίου με τη γυναίκα μου και την κόρη μας. Οι τιμές ξενοδοχείων στα ύψη, οκ τα ξέρετε, το άφησα κι εγώ αρκετά, anyway.... Βρίσκω πάνω κάτω στα ίδια τα εξής 1)Hotel Concordia, 2)Hostal Martina και 3)Forget me not plus. Ποιο να προτιμήσω; Έχει κάποιος μείνει κι έχει σχετική εμπειρία; Ο Παναγιώτης με τις πολύτιμες γνώσεις του τι θα με συμβούλευε; Θέλω κάτι να είναι σχετικά κεντρικό, ώστε να μην εξαρτιόμαστε συνεχώς από ΜΜΜ για την κάθε βόλτα, να έχει και καλές συνδέσεις συγκοινωνιών για τα υπόλοιπα... Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Καλημέρα σας! Πρόκειται να επισκεφτώ τη Βαρκελώνη τέλη Ιουλίου με τη γυναίκα μου και την κόρη μας. Οι τιμές ξενοδοχείων στα ύψη, οκ τα ξέρετε, το άφησα κι εγώ αρκετά, anyway.... Βρίσκω πάνω κάτω στα ίδια τα εξής 1)Hotel Concordia, 2)Hostal Martina και 3)Forget me not plus . Ποιο να προτιμήσω; Έχει κάποιος μείνει κι έχει σχετική εμπειρία; Ο Παναγιώτης με τις πολύτιμες γνώσεις του τι θα με συμβούλευε; Θέλω κάτι να είναι σχετικά κεντρικό, ώστε να μην εξαρτιόμαστε συνεχώς από ΜΜΜ για την κάθε βόλτα, να έχει και καλές συνδέσεις συγκοινωνιών για τα υπόλοιπα... Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Εγώ, με βάση τη περιοχή και τις κριτικές, θα διάλεγα το τρίτο δαγκωτό (Forget me not plus). Είναι σε πολύ καλή περιοχή κι έχει όλα αυτά που ζητάς πιστεύω

Υ.Γ. Έχω πάει δύο φορές Βαρκελώνη, τη τελευταία φορά τέλη Μαρτίου και έχω σχετικά πρόσφατες τις εντυπώσεις. Αλλά ας πει και κάποιος άλλος φυσικά
 
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
το ψάχνω...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου!
Εγώ, με βάση τη περιοχή και τις κριτικές, θα διάλεγα το τρίτο δαγκωτό (Forget me not plus). Είναι σε πολύ καλή περιοχή κι έχει όλα αυτά που ζητάς πιστεύω

Υ.Γ. Έχω πάει δύο φορές Βαρκελώνη, τη τελευταία φορά τέλη Μαρτίου και έχω σχετικά πρόσφατες τις εντυπώσεις. Αλλά ας πει και κάποιος άλλος φυσικά
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση! Μια που τα έχεις πρόσφατα (και εις διπλούν) έχεις κάποια tips για το εν λόγω ταξίδι; Έχω αρχίσει να διαβάζω τα αρχεία και υπάρχει τόσο υλικό! Πρώτη φορά πάω Βαρκελώνη.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση! Μια που τα έχεις πρόσφατα (και εις διπλούν) έχεις κάποια tips για το εν λόγω ταξίδι; Έχω αρχίσει να διαβάζω τα αρχεία και υπάρχει τόσο υλικό! Πρώτη φορά πάω Βαρκελώνη.
Τα πάντα όλα εδώ https://www.travelstories.gr/community/forums/Βαρκελωνόπληκτοι.107/.
Όρεξη να έχεις για διάβασμα!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Καλημέρα σας! Πρόκειται να επισκεφτώ τη Βαρκελώνη τέλη Ιουλίου με τη γυναίκα μου και την κόρη μας. Οι τιμές ξενοδοχείων στα ύψη, οκ τα ξέρετε, το άφησα κι εγώ αρκετά, anyway.... Βρίσκω πάνω κάτω στα ίδια τα εξής 1)Hotel Concordia, 2)Hostal Martina και 3)Forget me not plus. Ποιο να προτιμήσω; Έχει κάποιος μείνει κι έχει σχετική εμπειρία; Ο Παναγιώτης με τις πολύτιμες γνώσεις του τι θα με συμβούλευε; Θέλω κάτι να είναι σχετικά κεντρικό, ώστε να μην εξαρτιόμαστε συνεχώς από ΜΜΜ για την κάθε βόλτα, να έχει και καλές συνδέσεις συγκοινωνιών για τα υπόλοιπα... Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Φίλτατε,είμαι εκτός Βαρκελώνης.Επιστρέφω αργά το βράδυ και θα σου απαντήσω.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
1)Hotel Concordia, 2)Hostal Martina και 3)Forget me not plus.
1)Καλό ,σε αρκετά καλή θέση ,δίπλα στην παλιά πόλη.
2)Δεν έχω ιδέα γι αυτό
3)Έχω θετική άποψη ,σε αρκετά καλή θέση.
Όποιο σε βολεύει οικονομικά κλείσε το γιατί οι τιμές φεύγουν ψηλά κάθε μέρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom