Hotel barcelona.

D

Delmem38110

Guest
Αν θες, μία απάντηση στα γρήγορα και για έναν φίλο που ψάχνει για city break, αξίζει τον κόπο να μείνει κανείς στο NH Barcelona Eixample (που δεν το λες και δίπλα σε μετρό), έναντι π.χ. του Hotel Barcelona Universal ή του φθηνότερου Paral·lel δίπλα του; (Δέλεαρ προσφορά στη τιμή με πρωινό στο πρώτο).
έχω μείνει στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο είναι καλό. είναι κοντά στην Πλατεία της Καταλονίας 10 λεπτά με τα πόδια και στην καρδιά της γκέι περιοχής eixample (ακα gayexample για τους ντόπιους), δεν είναι γκέι ξενοδοχείο σαν το Axel ας πούμε λίγο πιο πάνω (που είναι εξαιρετικό). για πιο κεντρικό και λίγο πιο ακριβό ίσως, είναι το Room Mate Pau πίσω από το πολυκατάστημα el corte ingles που επίσης έχω μείνει. το H10 στην πλατεία πρέπει να είναι καλό, πολύ θα ήθελα να μείνω την επόμενη φορά. υπάρχουν άπειρα ξενοδοχεία στην πόλη για όλες τις τσέπες. επίσης το ΝΗ calderon είναι εξαιρετικό και μου πρόσφερε πολύ καλή διαμονή. όπου αντέχει η τσέπη του γύρω από την πλατεία είναι καλά.
 

eleanoula

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
καταλαβα...αχ αρα δεν υπαρχει κατι οικονομικο και με θεα να φανταστω... :(
τεινω τοτε προς το ibis.. ωστοσο ψαχνω για ενοικιαση ποδηλατου στο ιντερνετ αλλα εχω μπλεχτει λιγο .. σε ταξιδι μου στη βιεννη νοιακιαζες για οση ωρα ηθελες ποδηλατο και το αφηνες σε αλλο σημειο (bike spot) , υπαρχει κατι αντιστοιχο στη βαρκελωνη;
 
Last edited:

eleanoula

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Ayre Hotel Gran Vía: σε αυτο το ξενοδοχειο κλεισαμε χωρις πρωινο αλλα σε πολυ καλη τιμη!! Ειναι λιγο μακρια απο το κεντρο αλλα πολυ κοντα στο μετρο. Ειδαμε οι κριτικες ηταν πολυ καλες και στο trip advisor και στη google...Ειδα οτι μπορουμε να παιρνουμε και απο το fresco πρωινο :D :D ελπιζω να βρουμε καποιο εστιατοριο τα χριστουγεννα σιγουρα καπου θα εχει στην πολη! οσον αφορα lockdown κτλ δεν γνωριζω τι γινεται...
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Τα Ayre είναι μια καλή αλυσίδα ξενοδοχείων και το συγκεκριμένο αρκετά καλό. Δίπλα στην πλατεία υπάρχει το μετρό με τις γραμμές 1 και 5 που πας παντού. Σίγουρα θα βρείτε για φαγητό τα Χριστούγεννα. Καλά να περάσετε.
edit
Οι γραμμές 1 και 3.
 
Last edited:

theanswer

Member
Μηνύματα
10
Likes
3
Καλησπερα, θα ταξιδεψω στην Βαρκελωνη 2-7/5 και ψαχνω για μια καλη περιοχη για ξενοδοχειο. Μου ειπαν οτι γυρω στην Sagrada Familia και κοντα στην παραλια ειναι ωραια να μεινεις, τι λενε οι ειδικοι? Θα ηθελα να ειμαι σε καποιο κεντρικο αλλα παραλληλα ασφαλες σημειο, ετσι ωστε να μπορω να κυκλοφορω το βραδυ σε μια ωραια περιοχη για ποτο και φαγητο και μην κινουμαι μονιμως με ΜΜΜ. Μερικα ξενοδοχεια που εχω ξεχωρισει ειναι:
1) Ayre Hotel Caspe
2) Ilunion Auditori
3) Hotel SB Icaria Barcelona
4) Bcn Urbaness Hotels Gran Rosellon
5) Boutique Hostemplo Sagrada Familia
6) SM Hotel Teatre Auditori
Μαζι με τις υπολοιπες προτασεις των φιλων της σελιδας θα προσπαθησω να καταληξω στην καλυτερη επιλογη.

Ευχαριστω πολυ!
 

connosp

Member
Μηνύματα
377
Likes
812
Καλησπερα, θα ταξιδεψω στην Βαρκελωνη 2-7/5 και ψαχνω για μια καλη περιοχη για ξενοδοχειο. Μου ειπαν οτι γυρω στην Sagrada Familia και κοντα στην παραλια ειναι ωραια να μεινεις, τι λενε οι ειδικοι? Θα ηθελα να ειμαι σε καποιο κεντρικο αλλα παραλληλα ασφαλες σημειο, ετσι ωστε να μπορω να κυκλοφορω το βραδυ σε μια ωραια περιοχη για ποτο και φαγητο και μην κινουμαι μονιμως με ΜΜΜ. Μερικα ξενοδοχεια που εχω ξεχωρισει ειναι:
1) Ayre Hotel Caspe
2) Ilunion Auditori
3) Hotel SB Icaria Barcelona
4) Bcn Urbaness Hotels Gran Rosellon
5) Boutique Hostemplo Sagrada Familia
6) SM Hotel Teatre Auditori
Μαζι με τις υπολοιπες προτασεις των φιλων της σελιδας θα προσπαθησω να καταληξω στην καλυτερη επιλογη.

Ευχαριστω πολυ!
Εμεινα τον Αυγουστο στο
https://www.booking.com/hotel/es/pe...=92923;group_adults=2;srpvid=71a0869557ba0061
ειναι σχεδον διπλα στη Λα ραμπλα-Boqueria τα εχεις ολα στα ποδια σου.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Καλησπερα, θα ταξιδεψω στην Βαρκελωνη 2-7/5 και ψαχνω για μια καλη περιοχη για ξενοδοχειο. Μου ειπαν οτι γυρω στην Sagrada Familia και κοντα στην παραλια ειναι ωραια να μεινεις, τι λενε οι ειδικοι? Θα ηθελα να ειμαι σε καποιο κεντρικο αλλα παραλληλα ασφαλες σημειο, ετσι ωστε να μπορω να κυκλοφορω το βραδυ σε μια ωραια περιοχη για ποτο και φαγητο και μην κινουμαι μονιμως με ΜΜΜ. Μερικα ξενοδοχεια που εχω ξεχωρισει ειναι:
1) Ayre Hotel Caspe
2) Ilunion Auditori
3) Hotel SB Icaria Barcelona
4) Bcn Urbaness Hotels Gran Rosellon
5) Boutique Hostemplo Sagrada Familia
6) SM Hotel Teatre Auditori
Μαζι με τις υπολοιπες προτασεις των φιλων της σελιδας θα προσπαθησω να καταληξω στην καλυτερη επιλογη.

Ευχαριστω πολυ!
screenshot-www.booking.com-2022.03.07-23_30_26.png

Μέσα στο πράσινο πλαίσιο πρέπει να μείνεις αν δεν θέλεις να μετακινήστε συνέχεια με τα ΜΜΜ
Από τα ξενοδοχεία που έβαλες το Bcn Urbanes είναι μέσα. Αν το έχεις βρει σε καλή τιμή , πάρτο.
 

theanswer

Member
Μηνύματα
10
Likes
3
View attachment 389878
Μέσα στο πράσινο πλαίσιο πρέπει να μείνεις αν δεν θέλεις να μετακινήστε συνέχεια με τα ΜΜΜ
Από τα ξενοδοχεία που έβαλες το Bcn Urbanes είναι μέσα. Αν το έχεις βρει σε καλή τιμή , πάρτο.
Εκανα μια κρατηση στο νο1 επειδη το βρηκα σε καλη τιμη και χωρις προπληρωμη με δωρεαν ακυρωση, εχεις καμια ενσταση απο αποψη αποστασης, περιοχης ή ποιοτητας ξενοδοχειου? Σ ευχαριστω παντως για την βοηθεια, θα λαβω υποψη μου αυτο που μου ειπες καθως εχω αρκετες ημερες μπροστα μου για να ψαξω ξανα.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Το Ayre Casp είναι ένα από τα καλύτερα τετράστερα. Ήσυχη γειτονιά, ένα εικοσάλεπτο περίπου
🚶 περπατητό από το κέντρο,ευγενέστατο προσωπικό και πεντακάθαρο.
Αρκετά καλό και πλούσιο πρωινό αν κλείσεις με πρωινό. Είναι μια καλή επιλογή.
 

theanswer

Member
Μηνύματα
10
Likes
3
Το Ayre Casp είναι ένα από τα καλύτερα τετράστερα. Ήσυχη γειτονιά, ένα εικοσάλεπτο περίπου
🚶 περπατητό από το κέντρο,ευγενέστατο προσωπικό και πεντακάθαρο.
Αρκετά καλό και πλούσιο πρωινό αν κλείσεις με πρωινό. Είναι μια καλή επιλογή.
Σ ευχαριστω πολυ, το κραταω προς το παρον και βλεπω. Σε πιο κεντρικο σημειο βασει του πλαισιου που μου υπεδειξες βρηκα τα Ronda House και Hotel Soho, ποια ειναι η γνωμη σου για αυτα? Οσο για το Bcn Urbaness Hotels Gran Rosellon που μου ειπες παραπανω, υποθετω απο τα λεγομενα σου οτι εχεις θετικη αποψη. Απεχω περιπου 2 μηνες απο το ταξιδι μου οποτε πιστευω αργοτερα ισως κατεβαινουν οι τιμες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.825
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom