Iατρικός Tουρισμός

xameno_rouxo

Member
Μηνύματα
121
Likes
12
σκεφτομαι να κανω μια εγχειρηση στο εξωτερικο μηπως και μου βγει φθηνοτερα
ψαχνω μεσω γοογλε και απο ατομα που γνωρισα στα ταξιδια μου

μηπως υπαρχει καποιο φορουμ με το συγκεκιμενο θεμα απ οπου μπορω να αντλησω πληροφοριες?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.493
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αν είναι για πλαστική εγχείρηση (Μύτη στήθος, κοιλιακοί, γλουτοί κλπ) ξέρω σε ποιον να σε παραπέμψω στην Κολομβία όπου πάνε συνήθως Ευρωπαίοι και Αμερικανοί για να δεις τιμες ποιοτητα κλπ στείλε πμ. Αλλά αν δεν αναφέρεις το είδος της εγχείρησης, δύσκολα να σου πει κάποιος άποψη ή σύγκριση τιμών. Άλλο εγχείρηση λέιζερ για μυωπία, άλλο πράγμα γναθοχειρουργικη κλπ.
 

xameno_rouxo

Member
Μηνύματα
121
Likes
12
προσωπικα ενδιαφερομαι για εγχειρηση λειζερ για μυωπια εντος Ευρωπης
απλα το αφησα φλου το θεμα για να ειναι γενικου ενδιαφεροντος
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.823
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
δεν νομίζω ότι μία τέτοιου είδους εγχείρηση θα ήταν φθηνότερη σε μια χώρα όπως πχ. η Ιταλία ή η Αγγλία, άν τώρα χώρα της Ευρώπης εννοείς την Βουλγαρία, πιθανόν να είναι φθηνότερη.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.011
Likes
40.954
Η φθηνότερη εγχείρηση μυωπίας και με καλύτερο έλεγχο για τις προϋποθέσεις του ματιού σε σχέση με τα ιδιωτικά ιατρεία ("όλα τα σφάζω, όλα τα μαχαιρώνω") γίνεται στο δημόσιο Οφθαλμιατρειο στην Πσνεπιστημιου. Μισή τιμή σε σχέση με τα ιδιωτικά. Κάνε μια ερώτηση και μην ψάχνεις άλλου.
 

xameno_rouxo

Member
Μηνύματα
121
Likes
12
δεν νομίζω ότι μία τέτοιου είδους εγχείρηση θα ήταν φθηνότερη σε μια χώρα όπως πχ. η Ιταλία ή η Αγγλία, άν τώρα χώρα της Ευρώπης εννοείς την Βουλγαρία, πιθανόν να είναι φθηνότερη.

σιγουρα
γι αυτο και ψαχνω κατι αξιοπιστο
για Πολωνια το σκεφτομουν



Η φθηνότερη εγχείρηση μυωπίας και με καλύτερο έλεγχο για τις προϋποθέσεις του ματιού σε σχέση με τα ιδιωτικά ιατρεία ("όλα τα σφάζω, όλα τα μαχαιρώνω") γίνεται στο δημόσιο Οφθαλμιατρειο στην Πσνεπιστημιου. Μισή τιμή σε σχέση με τα ιδιωτικά. Κάνε μια ερώτηση και μην ψάχνεις άλλου.

ενδιαφερον ..
ομολογω οτι πρωτη φορα το ακουω,κοιταξα την σελιδα τους και φαίνεται σοβαρο
εχεις προσωπικη πειρα φιλε?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
με καλύτερο έλεγχο για τις προϋποθέσεις του ματιού σε σχέση με τα ιδιωτικά ιατρεία ("όλα τα σφάζω, όλα τα μαχαιρώνω")
Ακριβως αυτο εκανες μόλις τωρα...ολα τα εσφαξες..αλλο φθηνοτερο αλλο καλύτερο.
Πρωτα ψαχνουμε το καλύτερο κ μετα το φθηνοτερο στην υγεια. Ενα θεμα προσφιλες για τρολαρισμα, αφηστε τους αφορισμους ομως...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.011
Likes
40.954
εχεις προσωπικη πειρα φιλε?
Έχω προσωπική πείρα απο άλλες πανάκριβες εξετάσεις που έκανα ιδιωτικά που κοστίζουν παρά πολύ αλλά εκει γίνονται ακριβώς με τα ίδια μηχανήματα σε μικρό κλάσμα της τιμής.
@Samion δεν προχώρησα στην επέμβαση, αλλά πρώτη φορά άκουσα για ποιο λόγο δεν απευθύνεται σε όλα τα μάτια η επέμβαση, κάτι που ιδιώτης δεν μου το είχε πει. Δεν αφορίζω χωρίς λόγο. Γι αυτό δεν προτείνω Πολωνιες, Βουλγαριες κλπ Σε κάθε περίπτωση ρωτάμε πάνω απο έναν γιατρό και πάμε εκει που εμπιστευόμαστε
 

xameno_rouxo

Member
Μηνύματα
121
Likes
12
Έχω προσωπική πείρα απο άλλες πανάκριβες εξετάσεις που έκανα ιδιωτικά που κοστίζουν παρά πολύ αλλά εκει γίνονται ακριβώς με τα ίδια μηχανήματα σε μικρό κλάσμα της τιμής.
@Samion δεν προχώρησα στην επέμβαση, αλλά πρώτη φορά άκουσα για ποιο λόγο δεν απευθύνεται σε όλα τα μάτια η επέμβαση, κάτι που ιδιώτης δεν μου το είχε πει. Δεν αφορίζω χωρίς λόγο. Γι αυτό δεν προτείνω Πολωνιες, Βουλγαριες κλπ Σε κάθε περίπτωση ρωτάμε πάνω απο έναν γιατρό και πάμε εκει που εμπιστευόμαστε
θα διαφωνησω,αλλο Πολωνια άλλο Βουλγαρια
θελεις να μας πεις τον λογο,που δε τον ακουσες σε ιδιωτη?
προσωπικα εκανα την εξεταση σε ιδιωτη και τωρα ψαχνω για την εγχειρηση
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.011
Likes
40.954
Φίλε, ρώτησες που να πας εξωτερικό για πιο φτηνά και σου είπα ότι δεν αξίζει, γίνεται κι εδώ πιο φτηνά. Το τι θα κανει ο καθένας είναι προσωπική απόφαση που παίρνει αφού ρωτήσει γιατρούς, ίσως πάνω απο έναν. Τα υπόλοιπα είναι off topic, ταξιδιωτικά συζητάμε εδώ.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.023
Likes
12.112
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Για τι εγχειρηση ενδιαφερεσαι; LASIK, LASEK, PRK?
Συμφωνω με @Samion. Σε θεματα υγειας ψαχνεις το καλυτερο ή τουλαχιστον ενα που σου δινει 100% αισθημα ασφαλειας. Τα χρηματα ειναι παραγοντας που δεν πρεπει να επηρεαζει την τελικη σου αποφαση. Αν δεν τα εχεις, σε προβληματα σαν το δικο σου, δεν ρισκαρεις να κανεις επεμβαση οπου να 'ναι.

Παντως μια χωρα που φημιζεται για τις επεμβασεις laser ειναι η Τουρκια. Για ΕΕ κοιτα προς Γερμανια ή Ισπανια.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.127
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom