Interail κολπο ή Interail fail?

EnjoySilence

Member
Μηνύματα
55
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Eurotrip
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κουβα
Προσφατα γνωρισα ενα φιλο ο οποιος εχει κανει 2 φορες Eurotrip και μου ειπε πως ενα πραγμα μετανιωνει μονο για το πρωτο του Eurotrip..οτι πηρε εισητηριο interail. Λεει πως την δευτερη φορα δεν πηρε,και χωρις να εχει εισητηριο εμπαινε στα τρενα και οταν το ελεγχαν τον κατεβαζαν απλα,γιατι ηταν τουριστας και ηταν μεγαλη διαδικασια να του κοψουν προστιμο κ.τ.λ. Μπορει να ισχυει κατι τετοιο?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Δηλαδή μας ρωτάς αν είναι καλή ιδέα να παρανομήσεις.

Όχι λοιπόν, δεν είναι καλή ιδέα.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βορεια Αμερικη
Δν νομίζω κανένας να σου δώσει άλλοθι εδω μέσα να παρανομήσεις.

Επίσης μην ακούς τις "μαγκιες" του καθενός. Αν εσένα σε πιάσουν χωρίς εισιτήριο και σου έρθει κανά πρόστιμο να τριβεις τα ματια σου, πήγαινε να ζητήσεις τα ρέστα απο αυτόν που σου εκανε το "μαγκα"
 

koyrsaros

Member
Μηνύματα
55
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
AUSTRALIA
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ(soon)
και συνηθως σε καθε σταθμο εχει και αστυνομια, σε εναν ''ορεξατο'' ελεγκτη να πεσεις και σε παει στο τμημα εμπλεξες καννα προστιμο με 20πλασιο+ κοστος και αντε μετα να αποδειξεις στους ξενους οτι δεν εισαι ''ελεφαντας''
 

Stavros_GG

Member
Μηνύματα
39
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Παρισι-Λονδινο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περιπλους της Ευρωπης!
Περσυ πηγα Γαλλια και πηρα τραινο για Fontainebleu απο Παρισι (περι τα 40 χλμ). Επειδη χαζευα πηγα τελευταια στιγμη στο σταθμο και δεν εβγαζα ακρη με το αυτοματο μπλιμπλικι που εχουν στους σταθμους του Παρισιου, οποτε οταν ακουσα τη σφυριχτρα απλα πηδηξα μεσα στο τραινο μου. Εχω βγαλει εισητηριο εντος του τραινου στην Ελλαδα (αντε πες δε μετραει) αλλα και στο Βελγιο. Υπεθεσα οτι το ιδιο μπορω να κανω και στη Γαλλια.
Με το που βλεπω λοιπον μια κυρια με στολη, της εξηγω (στα γαλλικα παρακαλω) οτι δεν προλαβα να βγαλω και αν γινεται να αγορασω απο αυτην. "Βεβαιως", μου απαντα, "45 Ευρω"!!! Επειτα λεει οτι θα επιστρεψει αργοτερα και εγω στρεφομαι στον διπλανο μου για να μου επιβεβαιωσει οτι δεν ακουσα λαθος και οτι πρεπει οντως να πληρωσω 35 Ευρω πανω απο το κανονικο. "Μαλλον ειναι προστιμο" μου απαντα και αυτος. Οπως καθομαι σε αναμενα καρβουνα, περνανε τα λεπτα και αντιλαμβανομαι οτι σταματαμε στον πρωτο σταθμο (Melun). Πρεπει να εμοιαζα με κλεφτοκοτα ετσι οπως κουβαλουσα τις αποσκευες μου κοιταζοντας γυρω μην τυχον με δει η ιδια ελεγκτης. Και πριν προλαβω να χαρω, μαθαινω οτι στη Γαλλια πρεπει να περασεις το εισητηριο σου απο μηχανημα και για να βγεις απο το σταθμο (για τον επιμαχο λογο). Παντως οι καθαριστες που αδειαζαν τους καδους του σταθμου και για το λογο αυτο ειχαν ανοιχτη μια γκαραζοπορτα απο την οποια βγηκα, δεν διαμαρτυρηθηκαν ;)
 

EnjoySilence

Member
Μηνύματα
55
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Eurotrip
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κουβα
ευχαριστω για τις πληροφοριες,δεν σκοπευα να το κανω γιατι ειμαι λιγο παραπανω απο χεστης,αλλα ηθελα να μαθω αν ισχυει κατι τετοιο επειδη εγω δεν εχω ταξιδεψει τοσο με τραινα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.678
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom