ΗΠΑ Internet και ομιλία στις ΗΠΑ

marxar

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σας, σκοπεύω να ταξιδέψω στις ΗΠΑ (Los Angeles) και ήθελα να ρωτήσω καμία ιδέα για internet στο κινητό! Το Internet που δίνουν εδώ οι εταιρείες είναι 10 ευρώ για 100 mb. Έχει κανένας καμία άλλη πρόταση?
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
905
Likes
4.002
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Στα site των εταιριών (π.χ. AT&T, Verizon, T-Mobile) μπορείς να βρεις πού έχουν καταστήματα και στο Λος Άντζελες.
Την SIM τη βάζεις κανονικά στο κινητό.

Βέβαια συνήθως και τα ξενοδοχεία έχουν Wi-Fi, αν απλά θέλεις λίγο internet (τους χάρτες Google Maps μπορείς να τους κατεβάσεις από το σπίτι και να τους έχεις offline, ενεργοποιώντας απλά εκεί το GPS).
 

dioz

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Καλημέρα σας
Πρόκειται να ταξιδέψω ΗΠΑ τις γιορτές και η ερώτηση έχει να κάνει με prepaid sim card για internet και ομιλία με Ελλάδα.

Η T-Mobile δίνει τη λύση με 2GB 4G/LTE αλλά με 1.000 min domestic calls....

Πριν 2 χρόνια που είχα πάει πάλι Ν. Υόρκη με πρακτορείο μας είχαν δώσει sim card με απεριόριστα τηλέφωνα για Ευρώπη καθώς και 5 GB internet....
Αυτό το πακέτο δεν μπορώ να το βρω....
 
Last edited:

fraulina

Member
Μηνύματα
217
Likes
402
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλημέρα σας
Πρόκειται να ταξιδέψω ΗΠΑ τις γιορτές και η ερώτηση έχει να κάνει με prepaid sim card για internet και ομιλία με Ελλάδα.

Η T-Mobile δίνει τη λύση με 2GB 4G/LTE αλλά με 1.000 min domestic calls....

Πριν 2 χρόνια που είχα πάει πάλι Ν. Υόρκη με πρακτορείο μας είχαν δώσει sim card με απεριόριστα τηλέφωνα για Ευρώπη καθώς και 5 GB internet....
Αυτό το πακέτο δεν μπορώ να το βρω....
Εγώ τον Φεβρουάριο του 2017 που είχα πάει βολεύτηκα με το αυτό το τουριστικό πακέτο της Tmobile..και επικοινωνούσα μόνο μέσω ίντερνετ.
 

agmi

Member
Μηνύματα
499
Likes
2.443
Φρεσκο, προχθεσινο! Η fraulina οπως & αλλοι που το'χουν αναφερει εχουν δικιο, η Τ-mobile (Deutsche Telekom) εχει το φτηνοτερο πακετο μαζι με την Lyca & την ΑΤ&Τ. Wifi εχει παντου σε καθε κτιριο & καταστημα, οπως & ολοι οι σταθμοι του μετρο! Για τηλ. σταθερο προς Ελλαδα χρησιμοποιω το skype.
 

dioz

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Αν θυμάμαι καλά το πακέτο που μας είχαν δώσει τότε από το πρακτορείο ήταν T-mobile (απεριόριστα international calls & 5 GB data)....το οποίο μάλλον τώρα δεν το διαθέτουν...?
Επίσης κάτι παίζει με mobile bands (αν δεν κάνω λάθος) και οι εταιρείες που είναι οκ είναι T-mobile και AT&T...?

edit mode on
Η Lyca όπως βλέπω έχει αρκετά πακέτα που με ικανοποιούν...
Είναι αξιόπιστη...?
edit mode off
 
Last edited:

fraulina

Member
Μηνύματα
217
Likes
402
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εγώ πήγα μόνη μου σε ένα κατάστημα t-mobile και μου εδωσαν το τουριστικο πακετο που έχουν, δηλ. σιμ με 2gb ιντερνετ, εκανε 30 δολλαρια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom