ΗΠΑ Internet και ομιλία στις ΗΠΑ

oasisAthens

Member
Μηνύματα
298
Likes
203
Intertelecom έχω χρησιμοποιήσει εγώ και είμαι ευχαριστημένος από την απόδοση στα ταξίδια. Απλώς εαν δεν κάνω λάθος η όλη κίνηση πρέπει να γίνεται μέσω Voip αγγλικό και θέλω να ρωτήσω τι θα γίνει σε περίπτωση Brexit
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Καλησπέρα

Μεταξύ T-Mobile και Lycamobile simcard ποιά θα προτιμούσατε...?
Έχω χρησιμοποιήσει και τις 2, μια χαρά είναι. Όποιο πακέτο τους σ' εξυπηρετεί περισσότερο πάρε.
 

dioz

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Καλησπέρα

Μεταξύ T-Mobile και Lycamobile simcard ποιά θα προτιμούσατε...?
Έχω χρησιμοποιήσει και τις 2, μια χαρά είναι. Όποιο πακέτο τους σ' εξυπηρετεί περισσότερο πάρε.
Σκέφτομαι για την παρακάτω...

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07L9M1GC9/ref=ask_ql_qh_dp_hza
 

BoardingPass

Member
Μηνύματα
48
Likes
42
Καλημέρα!
Έχει χρησιμοποιήσει κανείς αυτό?

https://www.skyroam.com/eu/solis

Είναι wifi hotspot και πατώντας το link μέσω της Turkish Airlines που αγόρασα τα εισητήρια, μου δίνει απεριόριστο ιντερνετ για έως και 5 άτομα για 2 βδομάδες με 89 ευρώ. Είμαστε δύο οπότε θα βγει σχεδόν 45 στον καθένα.
Αξίζει λέτε? Είναι αξιόπιστο?
 
D

Delmem38110

Guest
Εχει κάποιος εμπειρία απο σας να μου πει αν οι αναπάντητες εισερχόμενες και τα εισερχόμενα μηνύματα χρεώνονται; Επίσης η παθητική χρήση δικτύου εχει κάποια ημερήσια χρέωση. Στις ΗΠΑ και στη Λατινική Αμερική;
Όπου παθητική χρήση = καμία εξερχόμενη, απενεργοποίηση δεδομένων, κανένα εξερχόμενο sms καμία εξερχόμενη αναπάντητη που κάνουμε σε ορισμένους φίλους για να τους πούμε ότι είμαστε καλά αλλα δεν το σηκώνουν για να μην μας Χρεώσουν.
ποτε δεν είχα ανοιχτή ελληνική σιμ αλλα τώρα πρέπει να το κάνω. Επίσης η εμπειρία μου λέει ότι στην εκτός ΕΕ περιαγωγή, δεν υπάρχει χρέωση για χρήση δικτύου ούτε επίσης χρεώνονται οι εισερχόμενες αναπάντητες και τα εισερχόμενα μηνύματα Ουτε οι εξερχόμενες αναπάντητες πλην ίσως των ΗΠΑ.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Εχει κάποιος εμπειρία απο σας να μου πει αν οι αναπάντητες εισερχόμενες και τα εισερχόμενα μηνύματα χρεώνονται; Επίσης η παθητική χρήση δικτύου εχει κάποια ημερήσια χρέωση. Στις ΗΠΑ και στη Λατινική Αμερική;
Όπου παθητική χρήση = καμία εξερχόμενη, απενεργοποίηση δεδομένων, κανένα εξερχόμενο sms καμία εξερχόμενη αναπάντητη που κάνουμε σε ορισμένους φίλους για να τους πούμε ότι είμαστε καλά αλλα δεν το σηκώνουν για να μην μας Χρεώσουν.
ποτε δεν είχα ανοιχτή ελληνική σιμ αλλα τώρα πρέπει να το κάνω. Επίσης η εμπειρία μου λέει ότι στην εκτός ΕΕ περιαγωγή, δεν υπάρχει χρέωση για χρήση δικτύου ούτε επίσης χρεώνονται οι εισερχόμενες αναπάντητες και τα εισερχόμενα μηνύματα Ουτε οι εξερχόμενες αναπάντητες πλην ίσως των ΗΠΑ.
Με Cosmote, αν δεν έχεις το Cosmote Travel Pass δεν υπάρχει ημερήσια χρέωση και εισερχόμενα και αναπάντητες δε χρεώνονται. Αν το έχεις… βγάλτο (€13 + φόρους τη μέρα όσο βρίσκεσαι σε υποστηριζόμενες χώρες).
 
D

Delmem38110

Guest
Με Cosmote, αν δεν έχεις το Cosmote Travel Pass δεν υπάρχει ημερήσια χρέωση και εισερχόμενα και αναπάντητες δε χρεώνονται. Αν το έχεις… βγάλτο (€13 + φόρους τη μέρα όσο βρίσκεσαι σε υποστηριζόμενες χώρες).
Εχω γουιντ. αυτό που είπες ειναι το πιο λογικό. ευχαριστώ.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.768
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Εχω γουιντ. αυτό που είπες ειναι το πιο λογικό. ευχαριστώ.
Wind με χρέωσε το ημερήσιο travel pass (νομίζω 13 ευρώ) με το που έπιασε σήμα στις ΗΠΑ τον Γενάρη. Έκανα screenshots και έστειλα μηνύματα στο support της wind μέσω μέσεντζερ. Από αυτό που μου είπαν είναι ότι οτιδήποτε εισερχόμενο έρθει θεωρείται χρήση του travel pass, οπότε αφού είδαν ότι δεν είχα τίποτα εισερχόμενο, ούτε χρήση data, το αφαίρεσαν στον επόμενο λογαριασμό.

Μάρτη και Απρίλη, έκανα τεστ και απλά το άνοιγα να πάρω το μήνυμα "welcome to USA" και το ξαναέκλεινα και δεν έγινε χρέωση.

Πάρε τηλέφωνο ή στείλε μήνυμα και στο support της wind για επιβεβαίωση.
 
D

Delmem38110

Guest
Πάρε τηλέφωνο ή στείλε μήνυμα και στο support της wind για επιβεβαίωση.
το έκανα, δεν ξέρουν την τύφλα τους. την λύση την έδωσε ο κύριος ταβερνιάρης.

επίσης δεν έχω δεδομένα στη γουιντ, χρησιμοποιώ esim της βονταφον Βρετανίας με 6 ευρώ το μήνα για απεριόριστα τηλέφωνα και μηνύματα. και 7 γίγα δεδομένα. είναι πακέτο που μου το δώσανε στη μισή τιμή και μου κάθετε μια Χαρά.
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.104
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Να ρωτήσω για Sim card τι ισχύει στις ΗΠΑ, κάποιο καλό πακέτο δλδ.. Θα χρειαστω μια για 15-30 μέρες.. Για prepaid να έρθει σπιτι κάρτα δεν προλαβαινω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.512
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom