ITA Airways Ερωτήσεις για ITA Airways

Kostasicebar

Member
Μηνύματα
39
Likes
63
Καλησπέρα στην ομάδα,πετάω Πέμπτη πρωί με Ita για Τορινο με ανταπόκριση στη Ρώμη.Έχω κλείσει εισιτήριο μόνο με χειραποσκευή και θα ήθελα να ρωτήσω όποιον έχει εμπειρία από την εταιρία πως είναι στο Βενιζέλος αλλά και στην Ιταλία το προσωπικό με το θέμα χειραποσκευή ;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Καλησπέρα στην ομάδα,πετάω Πέμπτη πρωί με Ita για Τορινο με ανταπόκριση στη Ρώμη.Έχω κλείσει εισιτήριο μόνο με χειραποσκευή και θα ήθελα να ρωτήσω όποιον έχει εμπειρία από την εταιρία πως είναι στο Βενιζέλος αλλά και στην Ιταλία το προσωπικό με το θέμα χειραποσκευή ;
Τι εννοεις πως ειναι;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα στην ομάδα,πετάω Πέμπτη πρωί με Ita για Τορινο με ανταπόκριση στη Ρώμη.Έχω κλείσει εισιτήριο μόνο με χειραποσκευή και θα ήθελα να ρωτήσω όποιον έχει εμπειρία από την εταιρία πως είναι στο Βενιζέλος αλλά και στην Ιταλία το προσωπικό με το θέμα χειραποσκευή ;
Όμορφο, εργατικό και φιλόδοξο. Λίγο απογοητευμένο με τους μισθούς του.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Αν ζυγίζουν η είναι αυστηροί με το μέγεθος της χειραποσκευές εννοώ
Καλύτερα να φροντίσεις να είσαι μέσα ή πολύ κοντά στα όρια.Αν έγινε ανοχή στο παρελθόν δεν σημαίνει ότι θα γίνει ξανά και στο μέλλον.Διαφορετικά παίρνεις το ρίσκο.
 

Barbietak

Member
Μηνύματα
23
Likes
7
Παιδιά καλησπερα! Μια γρήγορη ερωτηση από μια παντελώς άσχετη.. Πρόκειται να κάνουμε το πρώτο μας ταξίδι στη Ρωμη (2 ενήλικες κι ένα παιδί). Στην επιλογη economy light αναφέρεται στις χειραποσκευές 1 x 8kg. Να υποθέσω ότι δεν εννοεί 1 χειραποσκευή και για τα 3 άτομα…αλλά 1 για τον καθε ένα… σωστά;;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Παιδιά καλησπερα! Μια γρήγορη ερωτηση από μια παντελώς άσχετη.. Πρόκειται να κάνουμε το πρώτο μας ταξίδι στη Ρωμη (2 ενήλικες κι ένα παιδί). Στην επιλογη economy light αναφέρεται στις χειραποσκευές 1 x 8kg. Να υποθέσω ότι δεν εννοεί 1 χειραποσκευή και για τα 3 άτομα…αλλά 1 για τον καθε ένα… σωστά;;
Η αποσκευή είναι άνα άτομο.Και για το παδί εφ' όσον έχει ξεχωριστό εισιτήριο.
 

Barbietak

Member
Μηνύματα
23
Likes
7
Τη βοήθεια σας και πάλι παιδιά.. θέλω να κλείσω μέσω ITA τα εισιτήρια για τη Ρωμη και στην επιλογή των θέσεων μου δίνει επιπλέον χρέωση (ενώ αναφέρει ότι μπορώ να επιλέξω δωρεάν τη θέση μου κι ενώ ο σύζυγος με το παιδί δεν χρεώνονται ούτε στο πήγαινε, ούτε στο έλα). Αν απλά το αγνοήσω και δεν επιλέξω καθόλου θέση όταν έρχεται η ώρα της πληρωμης δεν με δείχνει πουθενά (ενώ σύζυγος και παιδί έχουν αναφέρονται κανονικα στις αριθμημένες θέσεις τους). Δεν θα έπρεπε ακόμα κι υπήρχε τυχαία επιλογή θέσης απο το σύστημα να μου την αναφέρει; Να ξέρω που θα καθίσω τέλος πάντων ρε παιδί μου!
 

Barbietak

Member
Μηνύματα
23
Likes
7
Οκ μόλις διάβασα αυτό:

ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΑΝΑΘΕΣΗ ΘΕΣΗΣ
Εάν η κατηγορία ναύλου σας δεν περιλαμβάνει την επιλογή δωρεάν θέσης και αποφασίσετε να μην αγοράσετε τη θέση της προτίμησής σας, το σύστημα θα σας αναθέσει μια δωρεάν θέση κατά το check-in με βάση τα κριτήρια της διαθεσιμότητας, της λειτουργίας και της ασφάλειας.

Το παραθέτω για κάποιον που ισως δεν το γνωρίζει (δεν νομιζω οτι υπάρχει τέτοιος άνθρωπος στον πλανήτη εκτός από εμένα, αλλά τέλος πάντων!)
 

Kostasicebar

Member
Μηνύματα
39
Likes
63
Τη βοήθεια σας και πάλι παιδιά.. θέλω να κλείσω μέσω ITA τα εισιτήρια για τη Ρωμη και στην επιλογή των θέσεων μου δίνει επιπλέον χρέωση (ενώ αναφέρει ότι μπορώ να επιλέξω δωρεάν τη θέση μου κι ενώ ο σύζυγος με το παιδί δεν χρεώνονται ούτε στο πήγαινε, ούτε στο έλα). Αν απλά το αγνοήσω και δεν επιλέξω καθόλου θέση όταν έρχεται η ώρα της πληρωμης δεν με δείχνει πουθενά (ενώ σύζυγος και παιδί έχουν αναφέρονται κανονικα στις αριθμημένες θέσεις τους). Δεν θα έπρεπε ακόμα κι υπήρχε τυχαία επιλογή θέσης απο το σύστημα να μου την αναφέρει; Να ξέρω που θα καθίσω τέλος πάντων ρε παιδί μου!
Το τσεκ ιν ανοίγει 48 ώρες πριν την πτήση για τις δωρεάν θέσεις
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.193
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom