ΗΠΑ la-city

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ονειρεμένο Ταξίδι
papua
το μαρτη φαγαμε κληση για παρκαρισμα στο los angeles 300$ παραλαλω!!!διαμαρτυριθηκαμε ενγραφως στα γραφεια στην pico και μας ειπαν σε 21 μερες θα παρουμε απαντηση.φευγοντας ενημερωσαμε το γραφειο απ οπου ειχαμε νοικιασει το ατοκινητο και μας ειπαν οτι αν δεν πληρωθει η κληση σε 21 μερες θα παει στο γραφειο απ οπου και θα πληρωθει και μετα αυτοι θα τα παρουν απ την πιστωτικη με εχτρα επιβαρυνση 25$.ειπαμε ας ειναι 25$ παραπανω και να μην ασχοληθουμε με το θεμα.ομως η πιστωτικη εληξε τον επομενο μηνα κι ετσι δεν μπορεσαν να εισπραξουν τα 325$ και μας εστειλαν ταχυδρομικως ειδοποιηση πριν λιγες μερες να εξοφλησουμε.
κι αν εμεις δεν πληρωσουμε λοιπον τι γινετε????????
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Δεν ξέρω τι γίνεται, το πιθανότερο είναι αν ξαναπάτε στις ΗΠΑ να σας συλλάβουν στο αεροδρόμιο για χρέος προς το κράτος και να σας αφήσουν μόλις πληρώσετε το πρόστιμο και τα πανωτόκια. Αν ανανεωθεί η ίδια πιστωτική, τότε μάλλον θα την χρτεώσουν.
Στο Λ.Α. με έχουν γράψει 3 φορές, πλήρωσα και ηρέμησα.
 

efi.hania

Member
Μηνύματα
624
Likes
938
Ονειρεμένο Ταξίδι
papua
κι εγω αυτο φοβαμαι κι εχω σκοπο να ξαναπαω και συντομα αλλα βασικα το χρεος πλεον ειναι προς το γραφειο και οχι το κρατος.η πιστωτικη ανανεωθηκε αυτοματα αλλα τιποτα...
αλλα πολλα τα λεφτα για ενα παρκαρισμα:mad:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Εγώ πάντως έφαγα μια οραιότατη κλήση στη Santa Barbara για... "PARKED THE WRONG WAY", πλήρωσα $45.00 online στο sbpd, και δε με ενόχλησε κανείς...

Πάντως δεν είναι καλό να χρωστάς σε Αμερικάνικη εταιρία. Έχουν αναγάγει το dept collection σε επιστήμη...
 

taxidiara!

Member
Μηνύματα
170
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
????
Ονειρεμένο Ταξίδι
γαλλικη πολυνησια
εγω δεν ξερω καθολου...αλλα τις σας ετυχε και εσας ρε παιδι μου..
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
άμα δεν ξέρεις τι πετάγεσαι πουλάκι μου? επίσημη παρηγορήτρα είσαι?
..σε ευχαριστώ, μέσα στις σκοτούρες μου μου χάρισες 45'' (μετρημένα !!!) γέλιο με την ατάκα σου.
...και μου έμεινε και ένα χαμόγελο στο πρόσωπο!!!
..σε 5' έρχεται το προσωπικό και θα με δει ,...σε καλή διάθεση.
θενκς
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Δεν ξέρω τι γίνεται, το πιθανότερο είναι αν ξαναπάτε στις ΗΠΑ να σας συλλάβουν στο αεροδρόμιο για χρέος προς το κράτος και να σας αφήσουν μόλις πληρώσετε το πρόστιμο και τα πανωτόκια. Αν ανανεωθεί η ίδια πιστωτική, τότε μάλλον θα την χρτεώσουν.
Στο Λ.Α. με έχουν γράψει 3 φορές, πλήρωσα και ηρέμησα.
Συμφωνώ απολύτως. Με τέτοια θέματα δεν ρισκάρουν, ειδικά κάποιος που επισκέπτεται συχνά την περιοχή. Μου συνέβη τη περασμένη Κυριακή κάτι ανάλογο. Το πρωί της Δευτέρας
το πλήρωσα (με γεια μου) και.....το ξέχασα.
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
ευπροσδεκτη και η παρηγορια...μα 300 :shock:για ενα παρκαρισμα???
εγώ δεν θα σε παρηγορήσω αν και σε νιώθω πολύ καλά (έχω "φάει" κάτι "πακέτα" στη ζωή μου πολλαπλάσια και άδικα). Θα σου πω μόνο να το "καθαρίσεις" το συντομότερο, να το ξεχάσεις και να σκέφτεσαι τι ωραίο θα είναι το επόμενό σου ταξίδι. Η ζωή είναι μπροστά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom