Ισπανία Φαγητό ποτό στη Βαρκελώνη (Los Restaurantes de Barcelona!!!)

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Γκαλαπάγκος
Πρόκειται να ταξιδέψουμε σε 2 εβδομάδες για Βαρκελώνη. Επειδή πάμε για τα γενέθλια του συζύγου Μήπως έχετε να προτείνετε κάποιο σούπερ εστιατόριο με υπέροχη θέα?
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Γκαλαπάγκος
Μπαααα...χάλια είναι
Καταπληκτικό! Κάτι τέτοιο είχα στο μυαλό μου !!! Ευχαριστώ πολύ!
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στο κεντρο της Γης
Θελεις με θεα απαραιτητα η απλα εξαιρετικα εστιατοριο?
 

ggonholidays

Member
Μηνύματα
574
Likes
1.164
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Γκαλαπάγκος
Θα προτιμούσα να τα συνδυάζει αλλά δεν απορρίπτω τίποτα! Αν ξέρεις κάποιο πολύ καλό χωρίς θέα πες μου οπωσδήποτε!!! Άλλωστε θα κάτσουμε 4 βράδια θα ήταν καλα να έχουμε επιλογές!
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
καλησπερα παιδια!τι κανετε?θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε κανενα καλο μαγαζι για φαγητο παραμονη χριστουγεννων η χριστουγεννα?να ειναι σχετικα αξιοπρεπεστατη η τιμη του..και μπουφες αν ειναι δεν υπαρχει προβλημα!
 

theanswer

Member
Μηνύματα
10
Likes
3
Ας επαναφερω το θεμα μιας και θα ταδιδεψω την ερχομενη εβδομαδα στην Βαρκελωνη!
Διαβασα τις προηγουμενες αναρτησεις-προτασεις αλλα επειδη ορισμενες ειναι παλιες δε ξερω αν ισχυουν ακομα🙃
Μπορειτε να μου κανετε καποιες προτασεις ανα ειδος (πχ παεγια, ταπας, πρωινο, γενικα καλα εστιατορια)?
 
Last edited:

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.005
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα-Ινδία-Περού
Ας επαναφερω το θεμα μιας και θα ταδιδεψω την ερχομενη εβδομαδα στην Βαρκελωνη!
Διαβασα τις προηγουμενες αναρτησεις-προτασεις αλλα επειδη ορισμενες ειναι παλιες δε ξερω αν ισχυουν ακομα🙃
Μπορειτε να μου κανετε καποιες προτασεις ανα ειδος (πχ παεγια, ταπας, πρωινο, γενικα καλα εστιατορια)?
Δεν ξέρω αν έχει ήδη αναφερθεί, πάντως τις παέλιες του τις τιμήσαμε (τσακίσαμε) και πρόσφατα: μέσα στην Boqueria, αριστερά στο βάθος, Paella Bar. Παραμένει ανοιχτό και αφού κλείσει η αγορά.
received_414188783732990.jpeg
IMG_20220428_210527.jpg
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.469
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Ας επαναφερω το θεμα μιας και θα ταδιδεψω την ερχομενη εβδομαδα στην Βαρκελωνη!
Διαβασα τις προηγουμενες αναρτησεις-προτασεις αλλα επειδη ορισμενες ειναι παλιες δε ξερω αν ισχυουν ακομα🙃
Μπορειτε να μου κανετε καποιες προτασεις ανα ειδος (πχ παεγια, ταπας, πρωινο, γενικα καλα εστιατορια)?
Ρίξε μια ματιά και σε αυτό το ποστ. Κάποια τα δοκίμασα τελευταία φορά το 2018 και άλλα λίγα χρόνια πιο πριν.

Ισπανία - Πρώτη φορά στη Βαρκελώνη
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλημέρα. Ψάχνω δοκιμασμένο μαγαζί για παέγια στη Barceloneta. Θα προτιμούσα θέα θάλασσα (όχι απαραίτητα) και επιλογή παέγιας με κρέας (δεν τρώνε όλοι θαλασσινά). Στο 7 portes έχει πάει ένα μέλος της παρέας και θα θέλαμε κάπου διαφορετικά. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Τελείωσα με Βαρκελώνη. 5 μέρες πήγα. Αυτά που ψιλοαξιζαν και συγκράτησα απ' όσα επισκέφτηκα ήταν το Ελ Πλάτα. Ισπανικό φθηνό με έξι τα πας. Τίμιο σαν τα μαγαζάκια πέριξ της Βαρβακείου θύμιζε. Πήγα στο μποντεγκα ντε Βασκονια. Αρκετά καλό, σαν ελληνική ταβέρνα. Λίγο πιο ακριβό, αλλά μια χαρά. Το καλύτερο που συνιστώ πιο ανεπιφύλακτα απ' όλα είναι το bicos. Με κουζίνα από τη Γαλικία. Στο πρώτο είκοσι το άτομο, στο δεύτερο τριάντα, στο τρίτο σαράντα το άτομο. Το τρίτο τα άξιζε πιο πολύ απ' όλα!

Edit: Να πάρετε οπωσδήποτε στο τελευταίο αν πάτε τη μπριζόλα από Γαλικία και τα χτένια, θα με θυμηθείτε!
 
Last edited:

Nikos86

Member
Μηνύματα
546
Likes
4.000
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στον χρονο!
Τελείωσα με Βαρκελώνη. 5 μέρες πήγα. Αυτά που ψιλοαξιζαν και συγκράτησα απ' όσα επισκέφτηκα ήταν το Ελ Πλάτα. Ισπανικό φθηνό με έξι τα πας. Τίμιο σαν τα μαγαζάκια πέριξ της Βαρβακείου θύμιζε. Πήγα στο μποντεγκα ντε Βασκονια. Αρκετά καλό, σαν ελληνική ταβέρνα. Λίγο πιο ακριβό, αλλά μια χαρά. Το καλύτερο που συνιστώ πιο ανεπιφύλακτα απ' όλα είναι το bicos. Με κουζίνα από τη Γαλικία. Στο πρώτο είκοσι το άτομο, στο δεύτερο τριάντα, στο τρίτο σαράντα το άτομο. Το τρίτο τα άξιζε πιο πολύ απ' όλα!
Το λάικ σου περίμενα Πανπαν. Αφού σου είπα περίμενε και θα σε φτιάξω. (Έλα παππού να σου δείξω τα χωράφια σου)😛
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.641
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom