Lufthansa Lufthansa - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Μου είπαν όχι. Ούτε με ακύρωση λέει ότι θα μου γυρίσουν λεφτά. ΑΛΛΑ αφού δεν φταίω εγώ για την αλλαγή της ώρας. Στην A3 πως μου το αλλάζουν σε τέτοιες περιπτώσεις; Να στείλω email of complaint;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μου είπαν όχι. Ούτε με ακύρωση λέει ότι θα μου γυρίσουν λεφτά. ΑΛΛΑ αφού δεν φταίω εγώ για την αλλαγή της ώρας. Στην A3 πως μου το αλλάζουν σε τέτοιες περιπτώσεις; Να στείλω email of complaint;
Για πόσο μεγάλη αλλαγή ώρας μιλάμε? (Μπορείς να τεκμηριώσεις ότι) η αλλαγή σου δημιουργεί κάποιο συγκεκριμένο πρόβλημα στο ταξίδι σου?
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Είναι η ίδια αλλαγή με εσένα. Θα μπορούσα να έχω άλλη πτήση ας πούμε... (μεταξύ μας τώρα, θέλω να φύγω για BOG νωρίτερα... γιατί παίζει να βρήκα κάτι για Οκτώβρη και δε θέλω να ακυρώσω το ταξίδι... )
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Είναι η ίδια αλλαγή με εσένα. Θα μπορούσα να έχω άλλη πτήση ας πούμε... (μεταξύ μας τώρα, θέλω να φύγω για BOG νωρίτερα... γιατί παίζει να βρήκα κάτι για Οκτώβρη και δε θέλω να ακυρώσω το ταξίδι... )
Θα μπορούσες να έχεις ή έχεις? Αν έχεις, πες το τους. Αν όχι, θεωρούν ότι δεν έχεις.
Αν και θεωρετικά έχουν τη δυνατότητα να το κάνουν (με εγκρίσεις κλπ, οχι από μόνη της η κοπέλα στο call center), το θεωρώ πολύ δύσκολο ως αδύνατο να σου μετακινήσουν το εισιτήριο πέρα από 1-2 ημέρες....
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Όχι δεν έχω πτήση αλλά ισχυρίζομαι ότι έχω...
Έστειλα τώρα ένα mail με παράπονα... Έστω να μου γυρίουν τα λεφτά τώρα και θα κλείσω νέο...
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Μεγάλη απόφαση. Το ακύρωσα. Full refund. Μόνο +/- 1 γινόταν. Πήρα στο αγγλικό τμήμα βέβαια για να βγάλω άκρη. Ίσως το μετανιώσω αλλά...

Που να πάω το Σεπτέμβρη λοιπόν;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μεγάλη απόφαση. Το ακύρωσα. Full refund. Μόνο +/- 1 γινόταν. Πήρα στο αγγλικό τμήμα βέβαια για να βγάλω άκρη. Ίσως το μετανιώσω αλλά...

Που να πάω το Σεπτέμβρη λοιπόν;
Όπως καταλαβαίνεις μάλλον και μόνος σου, προσφορά τον Αύγουστο για το Σεπτέμβρη δε θα βρείς εύκολα....
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Καλά αυτό είναι σίγουρο... Ε όλο και κάτι θα βρεθεί...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Σκέψου και την ιδέα για Μασσαλία και πέριξ με τη νέα πτήση της AF (τώρα που είσαι και Gold...)
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Δε θέλω πάλι Ευρώπη... Ένα 497 με LX για New Dehli μου αρέσει...

Κάτσε να ανοίξω νέο θέμα... για να μην είμαστε και offtopic...
 

katia1981

Member
Μηνύματα
93
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Δουβλίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Νορβηγικά φιορδ
πάντως σε πτήση που είχα με thn british που ισχύει το ίδιο πράγμα είχα 2 αποσκευές και δεν με χρέωσαν απλά 1 μια ήρθε με την επόμενη πτήση !!! βέβαια ήταν πολύ εκνευριστικό αλλά στην british ισχύει πολλά χρόνια αυτό..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.790
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom