Lufthansa Lufthansa - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

ψαράκι

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
όχι δεν έχω κλείσει ακόμα τίποτα.. μα και έτσι δε με συμφέρει, αφού θα πρέπει να πληρώσω και της aegean, ας είναι και 50 ευρώ.. ή κάτι δεν κατάλαβα καλά;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.194
Και μείς μπερδευτήκαμε.Νόμιζα ότι είχες ήδη κλείσει το εισιτήριο επιστροφής και έψαχνες μόνον εισιτήριο αναχώρησης.Για αυτό και οι προτάσεις για πήγαινε/έλα και να μην εμφανισθείς στην πτήση επιστροφής.
Γιατί δεν κλείνεις λοιπόν και τα δύο εισιτήρια από μία εταιρεία;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.194
Δεν ξέρω από πότε ισχύει καθώς το πρόσεξα σήμερα.

Η LH δίνει την δυνατότητα να χαρίζεις τα μίλια σου σε Οργανώσεις.Βασικά είναι τα χωριά SOS(για Ασία-Αφρική και Ρωσία) και μία άλλη που ίδρυσαν εργαζόμενοι της LH.Υπάρχει πίνακας για πόσα μίλια χρειάζονται για να καλύψουν μια συγκεκριμένη δράση.Λεπτομέρειες στο site.

Ενδιαφέρουσα επιλογή θα έλεγα.
 
Last edited:

chris7

Member
Μηνύματα
3.083
Likes
23.657
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς

Political

Member
Μηνύματα
111
Likes
84
Καλησπέρα, έχει ταξιδέψει κανείς τελευταία με LU?
Δεν βλέπω να γράφεται τίποτα τελευταία και με ανησυχεί επειδή έχω κλείσει για τον άλλον μήνα..
Εάν έχει ταξιδέψει κάποιος ας μας-μου πεί τι αντιμετώπισε αναφορικά με την ποιότητα και την σχολαστικότητα με τις χειραποσκευές...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Με LU (LATAM Express) πετάω σε ένα μήνα για πρώτη φορά, αλλά μάλλον δε σε ενδιαφέρει. Με LH (Lufthansa) έχω μετρήσει κοντά 200 πτήσεις εκ των οποίων οι 8 στο 2017. Ποιότητα... τι περιμένεις ακριβώς; Αν πετάς Ελλάδα - Γερμανία, θα φας και κάτι. Το κάθισμα είναι ανεκτό απλά (καλύτερο από Ryan φυσικά), οι αεροσυνοδοί γνωρίζουν καλά τη δουλεία τους (ίσως οι πιο καλά εκπαιδευμένοι/ες που έχω συναντήσει).
Ναι, είναι σχολαστικοί με τις χειραποσκευές, αλλά διακριτικά. Δεν θα σου πούνε κάτι αν δεν υπάρχει λόγος (π.χ. σε άδεια πτήση).
 

Political

Member
Μηνύματα
111
Likes
84
Για την ακρίβεια δεν είναι μόνο μια πτήση.
Είναι τέσσερις.
Αθήνα Παρίσι με ανταπόκριση Φρανκφούρτη και Μόναχο αντίστοιχα.
Δεν ξέρω ειμαι λίγο ανήσυχος για την ανταπόκριση...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.641
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom