Lufthansa Lufthansa - Νέα, Πληροφορίες & Ερωτήσεις

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Αυτά είναι γι αυτούς που μαζεύουν μίλια στο Miles & More, το πρόγραμμα τακτικών επιβατών της Lufthansa, κι όχι γι αυτούς που μαζεύουν μίλια στο Miles & Bonus της Aegean.
Ειχα κανει τικ στο κουτακι, επελεξα Miles and Bonus και μου εβγαλε αυτα τα μιλια ... Μ, μ, μ!
Ισως ειναι και θεμα τυχης :rolleyes-80: Θα συνεχισω να το ψαχνω.
Παντως σας ευχαριστω @taver , @Sassenach77, @paefstra και @marquis για την πολυτιμη βοηθεια :)
 

jimkGR

Member
Μηνύματα
58
Likes
96
έβγαλα κάποια εισιτήρια τα οποία πλήρωσα με revolut, η lufthansa δεν τα έκανε claim και η ρεβο γύρισε τα λεφτά πίσω στο λογαριασμό μου. Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό; Φαντάζομαι θα τα τραβήξουν στις επόμενες μέρες (αν γίνεται κι αυτό, μιας η ρεβο έκλεισε τη συναλλαγή);

Επίσης η εφαρμογή τους για android δεν είναι διαθέσιμη μόνο σε μένα ή σε όλους στην Ελλάδα; Δεν καταλαβαίνω αν είναι λόγω τοποθεσίας ή λόγω έκδοσης android, αν και αμφιβάλλω μιας κι έχω το 9.0. Ούτε στο ipad μου την εμφανίζει
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
έβγαλα κάποια εισιτήρια τα οποία πλήρωσα με revolut, η lufthansa δεν τα έκανε claim και η ρεβο γύρισε τα λεφτά πίσω στο λογαριασμό μου. Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό; Φαντάζομαι θα τα τραβήξουν στις επόμενες μέρες (αν γίνεται κι αυτό, μιας η ρεβο έκλεισε τη συναλλαγή);

Επίσης η εφαρμογή τους για android δεν είναι διαθέσιμη μόνο σε μένα ή σε όλους στην Ελλάδα; Δεν καταλαβαίνω αν είναι λόγω τοποθεσίας ή λόγω έκδοσης android, αν και αμφιβάλλω μιας κι έχω το 9.0. Ούτε στο ipad μου την εμφανίζει
Για το πρώτο σκέλος της ερώτησης δες σελ. 17-18 στο παρόν θέμα.
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Μια βοήθεια ακόμη,στο check in που ζητάει ημερομηνία λήξης ταυτότητας τι βάζω που οι δικές μας δεν έχουν;
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Μια βοήθεια ακόμη,στο check in που ζητάει ημερομηνία λήξης ταυτότητας τι βάζω που οι δικές μας δεν έχουν;
Ημερομηνία έκδοσης αλλά στο έτος προσθέτεις 15 χρόνια. Θα είσαι ok.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Η γενικη εντυπωση απο την εταιρια ειναι καλη;εννοω υπαρχουν καθυστερησεις στις πτησεις τους ή καθυστερησεις στην παραλαβη της αποσκευης σου απο τον ιμαντα?πεταμε σε κανα μηνα περιπου φρανκφουρτη και δεδομενου οτι θα χει κρυο,δυστηχως η παραδοτεα αποσκευη ειναι μονοδρομος...
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Η γενικη εντυπωση απο την εταιρια ειναι καλη;εννοω υπαρχουν καθυστερησεις στις πτησεις τους ή καθυστερησεις στην παραλαβη της αποσκευης σου απο τον ιμαντα?πεταμε σε κανα μηνα περιπου φρανκφουρτη και δεδομενου οτι θα χει κρυο,δυστηχως η παραδοτεα αποσκευη ειναι μονοδρομος...
Καλά σκοράρει, δεν είχα ποτέ θέμα.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Καλά σκοράρει, δεν είχα ποτέ θέμα.
Οκ τελεια!γιατι εχω πολυ αισιοδοξο πλανο,πεταμε 21 δεκεμβρη(φτανουμε 4.20 τ απογευμα) και θελω να προλαβω την χριστ.αγορα της Φρανκφουρτης,μην παθω καμια νειλα με καθυστερησεις και μου μεινει η χαρα :haha: :haha:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Η γενικη εντυπωση απο την εταιρια ειναι καλη;εννοω υπαρχουν καθυστερησεις στις πτησεις τους ή καθυστερησεις στην παραλαβη της αποσκευης σου απο τον ιμαντα?πεταμε σε κανα μηνα περιπου φρανκφουρτη και δεδομενου οτι θα χει κρυο,δυστηχως η παραδοτεα αποσκευη ειναι μονοδρομος...
Δεν έχω τύχει σε on-time πτήση τους την τελευταία διετία. Μόνο μια φορά όμως καθυστέρησαν τόσο πολύ που να χάσω ανταπόκριση, συνήθως οι καθυστερήσεις είναι μικρές.
Οι ιμάντες στη Φρανκφούρτη είναι γενικά της υπομονής (ακόμα και για όσους έχουμε priority). Στο Μόναχο είναι ΟΚ.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Δεν έχω τύχει σε on-time πτήση τους την τελευταία διετία. Μόνο μια φορά όμως καθυστέρησαν τόσο πολύ που να χάσω ανταπόκριση, συνήθως οι καθυστερήσεις είναι μικρές.
Οι ιμάντες στη Φρανκφούρτη είναι γενικά της υπομονής (ακόμα και για όσους έχουμε priority). Στο Μόναχο είναι ΟΚ.
Ως σεναριο επιτυχιας εχω στο μυαλο μου οτι 4.20 φτανουμε,και καθυστερησεις να εχουμε στην προσγειωση και στην παραλαβη βαλιτσων,ως τις 6 δε θα χουμε φυγει απο το αεροδρομιο??εχω δει οτι δε θες πολυ ωρα να φτασεις κεντρο με το μετρο,η αγορα κλεινει 9 οποτε μπας και την προλαβω καμια 1,5 ωριτσα...ή τσαμπα χαιρομαι??:cry:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Ως σεναριο επιτυχιας εχω στο μυαλο μου οτι 4.20 φτανουμε,και καθυστερησεις να εχουμε στην προσγειωση και στην παραλαβη βαλιτσων,ως τις 6 δε θα χουμε φυγει απο το αεροδρομιο??εχω δει οτι δε θες πολυ ωρα να φτασεις κεντρο με το μετρο,η αγορα κλεινει 9 οποτε μπας και την προλαβω καμια 1,5 ωριτσα...ή τσαμπα χαιρομαι??:cry:
Αν η πτήση έχει συνήθη καθυστέρηση κι όχι παραπάνω, λογικά στις 6 θα είστε ήδη στο κέντρο.

Προσοχή στα εκδοτήρια του μετρό στο αεροδρόμιο, να έχετε μαζί σας αρκετά μικρά χαρτονομίσματα (όχι €20 και άνω), αλλιώς πρέπει να πάτε σε συγκεκριμ΄νο μηχάνημα και θα καθυστερήσετε. Ελληνικές κάρτες γιοκ (disclaimer: Πάνε 3-4 χρόνια από την τελευταία φορά που έβγαλα εισιτήριο από κει).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.659
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom