ΗΠΑ Lyft /Uber στην Αμερικη

Dimitris_5

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
Καλησπέρα σε όλους!

Έχεις κανείς πάρει lyft/Uber για μετακίνηση και να έχει κλείσει από την εφαρμογή τον οδηγό;

Έχω μια ερώτηση. Έχω φτιαξει λογαριασμούς κλπ και στις 2 εταιρίες, στην αμερικη θα έχω ελληνικό αριθμό τηλεφώνου ,θα μπορώ να χρησιμοποιήσω μια από τις 2 εταιρίες Η θα βγαίνει άκυρο ;

Μπορεί να μην ισχύει καν αυτό που λέω αλλά αν κάποιος γνωρίζει να με διαφωτίσει.

Ευχαριστώ πολύ !
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα σε όλους!

Έχεις κανείς πάρει lyft/Uber για μετακίνηση και να έχει κλείσει από την εφαρμογή τον οδηγό;

Έχω μια ερώτηση. Έχω φτιαξει λογαριασμούς κλπ και στις 2 εταιρίες, στην αμερικη θα έχω ελληνικό αριθμό τηλεφώνου ,θα μπορώ να χρησιμοποιήσω μια από τις 2 εταιρίες Η θα βγαίνει άκυρο ;

Μπορεί να μην ισχύει καν αυτό που λέω αλλά αν κάποιος γνωρίζει να με διαφωτίσει.

Ευχαριστώ πολύ !
Lyft δεν ξέρω, uber χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά (και στην Αθήνα και όταν ταξιδεύω). Με τον ελληνικό αριθμό είσαι μια χαρά παντού, ακόμα κι αν έχεις άλλη SIM κάρτα στη συσκευή.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλησπέρα σε όλους!

Έχεις κανείς πάρει lyft/Uber για μετακίνηση και να έχει κλείσει από την εφαρμογή τον οδηγό;

Έχω μια ερώτηση. Έχω φτιαξει λογαριασμούς κλπ και στις 2 εταιρίες, στην αμερικη θα έχω ελληνικό αριθμό τηλεφώνου ,θα μπορώ να χρησιμοποιήσω μια από τις 2 εταιρίες Η θα βγαίνει άκυρο ;

Μπορεί να μην ισχύει καν αυτό που λέω αλλά αν κάποιος γνωρίζει να με διαφωτίσει.

Ευχαριστώ πολύ !
Επιβεβαιώνω κι εγώ για το lyft. Απλά να ξερετε ότι αν το πάρετε από αεροδρόμιο μπορεί να επιχειρήσουν να σας καλέσουν για να επιβεβαιώσουν το σημείο του pick up.
 

arabickostas

Member
Μηνύματα
469
Likes
1.534
Επιβεβαιώνω κι εγώ για το lyft. Απλά να ξερετε ότι αν το πάρετε από αεροδρόμιο μπορεί να επιχειρήσουν να σας καλέσουν για να επιβεβαιώσουν το σημείο του pick up.
Πριν λίγο καιρό ήταν απαγορευμένο να παίρνει κόσμο από τα αεροδρόμια. Πλέον Όχι και μάλιστα τώρα περιέχει λεπτομέρειες όσον αφορά το pick up point. Αν εντοπίσει ότι είσαι σε αεροδρόμιο σου ζητάει πριν καλέσει να επιβεβαιώσεις level (departures ή arrivals) και terminal, οπότε πρόσεξε αυτά ώστε να μη χρειαστεί να σε ψάχνει ο οδηγός στο τηλ .
 

Dimitris_5

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
Σας ευχαριστώ όλους !
Άρα δεν θα έχω κανενα πρόβλημα όσο αναφορά το Uber με ελληνική sim στην Αμερικη.
 

Dimitris_5

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών της lyft και μου είπαν ότι δεν γίνεται να κλείσω διαδρομή με ελληνική κάρτα sim επειδή θα ζήτηθει να ταυτοποιηθεί ο αριθμός πριν την άφιξη του οδηγου.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών της lyft και μου είπαν ότι δεν γίνεται να κλείσω διαδρομή με ελληνική κάρτα sim επειδή θα ζήτηθει να ταυτοποιηθεί ο αριθμός πριν την άφιξη του οδηγου.
Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι αλλά με ελληνική και αγγλική SIM μία χαρά έχει λειτουργήσει το Lyft στην περίπτωση μου με τελευταία φορά λιγότερο απο ένα μήνα πριν. Εφόσον ο αριθμός τηλεφώνου σου είναι ενεργός στην Αμερική δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το θέμα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Είμαστε βέβαιοι ότι ο τύπος στην εξυπηρέτηση πελατών ξέρει τι είναι το roaming;
 

Dimitris_5

Member
Μηνύματα
22
Likes
2
Χαχαχα!!
Παιδιά σε 10 μέρες θα είμαι εκεί !
Θα μου λυθεί η απορία αν και θα κάνω. Και μια βόλτα στην Vodafone να είμαι καλυμμένος.
 

STAVROS9

Member
Μηνύματα
58
Likes
8
Καλησπέρα γνωρίζει κανείς την λειτουργία Uber taxi στο Μαϊάμι? Δεν έχω πάρει ποτέ Uber και βασικά είμαι άσχετος..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.275
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom