Mια βοήθεια για Lufthansa

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πραγματοποιήθηκε :D
Γεια σας, προσπαθώ να κλείσω στους γονείς μου δυο εισιτήρια για Μόναχο με την Lufthansa τώρα με την προσφορά που έβαλε. Πατάω ονόματα,τηλέφωνα κτλ, και την ώρα που βάζω τον αριθμό τακτικού επιβάτη από την Aegean που έχουν και οι δυο, μου βγάζει το εξής μήνυμα ''Adult Program number must be 7 to 16 characters (only alphanumeric characters). 1'' Δεν καταλαβαινω τι θέλει ακριβώς να κάνω και δεν μου επιτρέπει να κλείσω τα εισιτήρια. Mήπως πρέπει να γράψω τον αριθμό τακτικού επιβάτη από το Α ως το Ζ που αντιστοιχουν από το 0 ως το 9?Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?
 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πραγματοποιήθηκε :D
Όχι βάζω τον αριθμο τακτικού επιβάτη της AEGEAN γιατί ανήκουν και οι δυο στην Star Alliance. Για τα μίλια!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Ας απαντησει καποιος ποιο ειδικος με τις καρτες.
Η Aegean εχει την Miles&bonus ενω η Lufthansa Miles & more
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
Μήπως βάζεις το παλιό νούμερο που ήταν με τις παλιές κάρτες;
 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πραγματοποιήθηκε :D
Όταν πας να κλεισεις εισιτηρια απο την Lufthansa σου βγάζει από μόνη της την επιλογή να επιλέξεις σε ποια από τις συνεργαζόμενες εταιρείες είσαι τακτικό μέλος. Δηλαδή την aegean την έχει ως επιλογή και απλά την διάλεξα,δεν είναι ότι μου ζήτησε το miles & more και έβαλα από μόνη μου της Aegean. Aπλά μετά που πατάω τον κωδικό μου βγάζει αυτό που είπα πιο πάνω.

Όχι fitziano,το καινουργιο βάζω,το παλιό νούμερο δεν το έχω καν γιατί μας τις αντικατέστησαν και μας έστειλαν καινούργιες.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ονειρεμένο Ταξίδι
yeah, whatever...
το δικό μου παλιό νούμερο έχει μορφή Α3ΧΧ9ΧΧ
το καινούριο είναι 999 999 999

μάλλον αυτό που σου λέει ο fitz είναι το θέμα
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Ζηλανδία
δοκίμασε και χωρίς το A3. Μόνο τα νούμερα δηλαδή...
 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πραγματοποιήθηκε :D
δοκίμασε και χωρίς το A3
Δοκίμασα και με α3 και χωρίς αλλά μόνο με τον καινούργιο αριθμό,γιατί η μαμά δεν έχει κρατήσει την παλιά κάρτα,και ο μπαμπάς δεν τις πρόλαβε τις παλιες. Τώρα τελευταία έγινε μέλος.
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος της Γης
Κ γω ειχα προβλημα οσον αφορα τον κωδικο για τα μιλια κατα την κρατηση πριν λιγους μηνες. Εκλεισα τα εισητηρια κ πηρα τους ποντους αναδρομικα, μολις γυρισα απ το ταξιδι. Μπαινεις στον λογαριασμο σου miles&bonus της aegean επιλεγεις ανευρεση μιλιων απο πτηση κ εκει μια φορμα οπου συμπληρωνεις ονομα, επιθετο, ημερομηνια, προορισμο k φυσικα επιλεγεις κ μια ποια εταιρεια της star alliance ταξιδεψες. Την επομενη μερα σου χουν προστεθει τα μιλια κ σου ρχεται ενημερωση κ στο μεηλ σου.
 

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πραγματοποιήθηκε :D
Κ γω ειχα προβλημα οσον αφορα τον κωδικο για τα μιλια κατα την κρατηση πριν λιγους μηνες. Εκλεισα τα εισητηρια κ πηρα τους ποντους αναδρομικα, μολις γυρισα απ το ταξιδι. Μπαινεις στον λογαριασμο σου miles&bonus της aegean επιλεγεις ανευρεση μιλιων απο πτηση κ εκει μια φορμα οπου συμπληρωνεις ονομα, επιθετο, ημερομηνια, προορισμο k φυσικα επιλεγεις κ μια ποια εταιρεια της star alliance ταξιδεψες. Την επομενη μερα σου χουν προστεθει τα μιλια κ σου ρχεται ενημερωση κ στο μεηλ σου.
Μάλλον αυτό θα κάνω κι εγώ,ευχαριστώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom