Μεξικό Mi mayor anhelo, cielito lindo, paloma negra...y chile...y tequila !! Bienvenidos a mi MEXICO !

anlazar

Member
Μηνύματα
134
Likes
917
Ταξίδι-Όνειρο
Περού,Γαλλική Πολυνησία
Μιας και η συγγραφή ιστοριών βρίσκεται στο φόρτε της, ήρθε η ώρα να ξεκινήσω κι εγώ τη μαγική μου διαδρομή σε αυτή τη μαγική χώρα...Ο μεγαλύτερος μου πόθος, lovely sweet one, μαύρο περιστέρι....και καυτερές πιπεριές...και τεκίλα που λέει κι ο τίτλος !!! Εκρηκτικός συνδυασμός ...Καλώς ήρθατε λοιπόν στο δικό μου μοναδικό Μεξικό !!!
Σύντομες διαδικασίες...οικονομική ευχέρεια λίγοι, άδεια λιγότεροι, διάθεση ακόμη λιγότεροι, τόλμη και όρεξη ακόμη λιγότεροι...ε δεν έμεινε και κανένας ! Μόνος μου...όχι όμως εγώ και ο πόνος μου...αλλά με ένα πολυτιμότατο εφόδιο !! Τη φίλη μου τη Μεξικανή (όχι την Παουλίνα, όχι την Μαρία της γειτονιάς αλλά την...A.R, ας τη διατηρήσω ανώνυμη μην τη μάθετε και ορμήξετε όλοι!!!) στο D.F (Distrito Federal) κοινώς Πόλη του Μεξικού !! Αυτές μου οι γνωριμίες με έχουν σώσει! 2 χρόνια πριν λοιπόν η αγαπητή Mεξικανή επισκέφτηκε την Ελλάδα (γνωριμία - διαμονή μέσω couchsurfing), μαγεύτηκε από τις ομορφιές και το φαγητό της χώρας και ήρθε η ώρα να μου το ανταποδώσει !! Να μαγέψει αυτή τη φορά εμένα...εύκολο θα μου πεις...ισπανόφωνος, ισπανολάτρης, λατινο-αμερικανολάτρης στο 100%...αλλά ακόμη κι αν δεν είμουν...μπορεί κάποιος,αναρωτιέμαι, να ΜΗΝ λατρέψει το ΜΕΞΙΚΟ ??? Vamos chicos...!!
Θεσσαλονίκη-Αθήνα-Φρανκφούρτη-Πόλη του Μεξικού!! Οι τελευταίες 13 ώρες πτήσης ομολογουμένως ήταν κουραστικές...αλλά ποιος τις λογαριάζει !! Βienvenido querido...με υποδέχεται η A.R. με το πλατύ μεξικάνικό της χαμόγελο και ναι πατάω το έδαφος της μεξικάνικης γης...! όπου όπως θα καταλάβω αργότερα πως μάλλον απέχει από την εικόνα που έχουμε εμείς...οι ανίδεοι...με έναν muchacho κάτω από έναν κάκτο, στην επίπεδη (κρατήστε το αυτό) ηλιοκαμένη έρημο, να κοιμάται και να πίνει τεκίλα !! Επιβίβαση λοιπόν στο ΙΧ και κατευθείαν στο σπίτι !! Πόλη του Μεξικού, 2η μεγαλύτερη πόλη του κόσμου...καλώς με δέχτηκες !!!
 

Attachments

LULLU

Member
Μηνύματα
3.511
Likes
7.700
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
θα συμφωνησω με τη go2beach..περιμενουμε τη συνεχεια...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.255
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom