MILANO EXPRESS

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Βοήθεια ιταλοφιλοι!
Δωστε τα φωτα σας για μιλανο και περιοχη κομο, πέρα από τα βασικά αξιοθεατα με τα οποία εχω ασχοληθεί σε προηγουμενα τριημερα, αν γνωριζετε
κανενα die for εστιατοριο, μπαρακι,cafe κλπ θα σας ημουν ευγνομων
Εξηγω ο σκοπός της επισκεψης δεν ειναι καθαρα εκπαιδευτικος αλλα shopping- infotainment
Διαβαζω παραλληλα και τα μηνυματα για Μιλανο αλλα ειναι ατελειωτα
μια συνοψη θα με βοηθουσε αφανταστα
να ξερω δηλ που να παω να πιω τα spritz μου!(πέρα από το obika)
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Θα σου πρότεινα κι εγώ, όπως και η Marydim, την περιοχή γύρω από το κανάλι(naviglio grande, naviglio pavese). Είναι γεμάτη από εστιατόρια και μπαράκια. Διαλέγεις ένα που σου αρέσει και μπαίνεις. Είχα βρει κι εγώ μια πιτσαρία, γεμάτη ντόπιους, που με δυσκολία έκλεινες τραπέζι, αλλά είχε την πιο ωραία πίτσα που έχω φάει ποτέ. Δεν θυμάμαι όμως ποια ήταν....
 

chriskar83

Member
Μηνύματα
33
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
USA....
Για μπαρακια-κλαμπάκια σου συνιστώ να πας στο Corso Como εκεί στον σταθμό Moskova του μετρο. Μαλιστά πριν 2 χρονια που πήγα στο Club '' The Club'' δούλευε ένας ελληνοιταλός μπαρμαν ο Στέφανος, ο όποιος εξήθηκε σπαθί και μας κέρασε όλα τα πότα.(15 euro το ένα).
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Για Corso Como συνιστώ στάση μετρό Porta Garibaldi και Hotel Ata για να βρίσκεσαι δίπλα στα μπαράκια...
Το "The Club" είναι το Club Eleven 11 Club Room - Eleven Club Milano το καλύτερο στην περιοχή κατά τη γνώμη μου, με πολύ ωραίο κόσμο...
Το Μάιο τα πίναμε παρέα με τον Ibrahimovic!!!
Μετά υπάρχει και το Hollywood που είναι απ τα πιο γνωστά, είναι όμως υπόγειο και δεν νομίζω να σ αρέσει τόσο...
Ωραίο κλαμπάκι είναι επίσης το Lotus ..!!Maggioni fashion institute in Milan, one thousand square metre large club - Lotus Milan
Τέλος όπως έχουμε πεί επανελειμμένα μην λησμονήσεις να πάς navigli για aperitivo.
 

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
Παιδια ευχαριστω για τα tip, διαβασα με προσοχη τις ιστοριες σας, λετε πολλα και ενδιαφεροντα, επισης ευχαριστω και για τα pm

Θυμαμαι οτι ειδικα για το luini, ένα πρωι αφησα το πρωινο του ξενοδοχειου και ετρεξα νωρις στον υπεροχο αυτο φουρνο, πηρα ενα 'πενιρλι' στα ορθια και χαζευα τους ντόπιους που κινουνταν στους ρυθμους της καθημερινοτητας..
αυτες τις μικρες στιγμες που σε κανουν να ξεφευγεις εστω για λιγο απο τις συνηθειες του τουριστα, τις λατρευω

Απορια: Η Brera τι λεει σαν περιοχη, αξιζει?
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
στην brera βολταριζα τον Ιουλιο, ενα κομματι του κεντρου που βρισκεται πισω απο την Σκαλα του Μιλανου.. ωραια ηταν, οχι κατι το ιδιαιτερο, δεν πηγα βραδυ να σου πω αλλα μου ειπε ο φιλος μου εκει οτι μαζευεται πολυς κοσμος, οποτε βγες μια στο navigli μια στο corso como και μια στην brera. εχω την εντυπωση οτι αυτα ειναι τα τρια μερη του Μιλανου που βγαινει ο κοσμος για φαγητο, για απεριτιβο.... τελεια!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.251
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom