Αζερμπαϊτζάν Nagorno Karabakh

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Μήπως υπάρχει κάποιο μέλος που να έχει πάει πρόσφατα ;
Με ενδιαφέρει κυρίως εκτός από την πρωτεύουσα ,η ghost town Agdam.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Μήπως υπάρχει κάποιο μέλος που να έχει πάει πρόσφατα ;
Με ενδιαφέρει κυρίως εκτός από την πρωτεύουσα ,η ghost town Agdam.
Φυσικά δεν έχω πάει, αλλά μπορώ να ρωτήσω έναν γνωστό μου που είναι απο εκεί, αζέριος.
Τι να ρωτήσω; Τις τελευταίες μέρες μιλούσαμε αρκετά, γιατί ρωτούσα διάφορα μήπως κανόνιζα κανένα ταξίδι προς τα εκεί. Μερικές φορές απαντάει άμεσα (facebook), άλλες φορές κάνει 2-3 μέρες...
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Τρία πράγματα θέλω να ρωτήσεις Αντώνη.
1)αν γνωρίζει κάποιον έμπιστο ταξιτζή που να μπορεί να με πάει στο Agdam από το Stepanakert .
2)ο ταξιτζής να μπορεί να μου βρεί κάποιον στρατιωτικό στο Agdam ώστε να μπορώ να βγάλω φωτογραφίες της πόλης και να ανεβώ στο τέμενος .
3) αν μπορεί να μάθει πόσο κοστίζει όλο αυτό (ή να μου πεί τιμές για να έχω μέτρο σύγκρισης)

Ευχαριστώ
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
toumpioti είσαι πλεονέκτης! άσε κάτι και για μας
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Φυσικά δεν έχω πάει, αλλά μπορώ να ρωτήσω έναν γνωστό μου που είναι απο εκεί, αζέριος.
Τι να ρωτήσω; Τις τελευταίες μέρες μιλούσαμε αρκετά, γιατί ρωτούσα διάφορα μήπως κανόνιζα κανένα ταξίδι προς τα εκεί. Μερικές φορές απαντάει άμεσα (facebook), άλλες φορές κάνει 2-3 μέρες...
Τώρα το πρόσεξα Αζέριος δεν μπορεί να βοηθείσει ,καλύτερα θα ξέρει Αρμένιος το Ναγκόρνο Καραμπάχ αν και είναι μέρος του Αζερμπαιτζαν είναι υπό την κατοχή της Αρμενίας και εγώ θα ταξιδέψω από εκεί (Yerevan).
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Eίσαι σίγουρος ότι είναι επισκέψιμο το Agdam? Θεωρείται εμπόλεμη ζώνη και πιθανόν να σε σταματήσουν
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Eίσαι σίγουρος ότι είναι επισκέψιμο το Agdam? Θεωρείται εμπόλεμη ζώνη και πιθανόν να σε σταματήσουν
Το γνωρίζω αλλά ψάχνοντας βρήκα πως το έχουν επισκεφθεί αρκετοί,πρέπει να βρείς όμως άτομο(συνήθως ταξιτζίδες) που να γνωρίζει στρατιωτικούς από την βάση εκεί ώστε να σε συνοδεύσουν και να σε αφήσουν να φωτογραφίσεις .Μέχρι στιγμής κάτι έχω στα υπόψιν αλλά το ψάχνω περισσότερο για σιγουριά (εξάλου αυτό το ταξίδι προέκυψε τις τελευταίες μέρες)
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Το γνωρίζω αλλά ψάχνοντας βρήκα πως το έχουν επισκεφθεί αρκετοί,πρέπει να βρείς όμως άτομο(συνήθως ταξιτζίδες) που να γνωρίζει στρατιωτικούς από την βάση εκεί ώστε να σε συνοδεύσουν και να σε αφήσουν να φωτογραφίσεις .Μέχρι στιγμής κάτι έχω στα υπόψιν αλλά το ψάχνω περισσότερο για σιγουριά (εξάλου αυτό το ταξίδι προέκυψε τις τελευταίες μέρες)
Πάντα με ενδιέφερε το Nagorno αλλά σε συνδυασμό με τον ευρύτερο Καύκασο
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Είμαι εκδικητικός τύπος εγώ (σκορπιός).
Μη λέτε πολλά πολλά και τα διαβάζω, γιατί ως γνωστόν είμαι και ζηλιάρης! Και θα σας στείλω πουθενά αλλού, μη σου πώ πως θα σας περιμένουν στρατιώτες με όπλα....:haha:

Φίλε Βαγγέλη είσαι πολύ τυχερός, γιατί γνωρίζω και 2 αρμένισες. Περισσότερο μιλάω με τη μία, η οποία μπαίνει αραια και πού στο fb! Έχω και έναν φίλο που μένει Ελλάδα, αλλά πάει κάθε καλοκαίρι σχεδόν Αρμενία (καταγωγή απο αρμενία και κατάληξη επωνύμου σε -ιτζιάν).

Θα ρωτήσω, αν και τόσες και τέτοιες πληροφορίες, δύσκολο να βρούμε-πιστεύω.
Οπότε συνέχισε να το ψάχνεις και μόνος σου...
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Είμαι εκδικητικός τύπος εγώ (σκορπιός).
Μη λέτε πολλά πολλά και τα διαβάζω, γιατί ως γνωστόν είμαι και ζηλιάρης! Και θα σας στείλω πουθενά αλλού, μη σου πώ πως θα σας περιμένουν στρατιώτες με όπλα....:haha:
Mικρός ταξιδιωτικός πλεονέχτης είσαι, ίδια ταξιδιωτική ράτσα με το ροζουλί γουρούνι. Ντάλε κουάλε
Αλλά λοξοδρόμησες προς Βαλτική
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.305
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom