ΗΠΑ New York - Miami Φωτοϊστορία και tips

Lexuss

Member
Μηνύματα
310
Likes
169

Last edited by a moderator:

Lexuss

Member
Μηνύματα
310
Likes
169
Αρχίζω τις εντυπώσεις μου από την Νέα Υόρκη.

Διάρκεια πτήσης από ζυρίχη σε Νέα Υόρκη 8 ώρες και 20 λεπτά.
Με το που κατεβαίνεις στο jfk χωρίζονται αυτοί που έχουν visa/esta και αυτοί που είναι αμερικανοι. Εκεί πας σε έναν αστυνομικό και σε ρωτάει πόσες μέρες θα κάτσεις και γιατί ήρθες, σου παίρνει επίσης photo και δακτυλικά αποτυπώματα από όλα τα δάκτυλα και στο τέλος σου βάζει την σφραγίδα στο passport.μετα πας στα καρουζέλ για τις βαλίτσες και μετα ξανα περνας απο εναν αστυνομικο που απλα βλέπει το διαβατήριο. Μετα βγαινεις απο μια εξοδο και εχει τεραστια ουρα για ταξι. Εχει και πολλους που εχουν πειρατικα ταξι και σε πλησιαζουν για να σε παρουνε . Το ταξι απο το jfk μεχρι midtown στην times square μου πηρε 58 δολαρια . Προσοχη δεν δινουν ρεστα να τα ζητατε και μην τους αφηνεται πανω απο 2 δολαρια tip. Η πρωτη βολτα ητανε βραδυ στην times square ειναι απλα μαγικα! Τα τεραστια video wall κανουν την νυχτα μερα!
 

Attachments

Lexuss

Member
Μηνύματα
310
Likes
169
Επισκεψη στο intrepid sea air and space museum 42 δολαρια για προσβαση σε ολο το μουσειο, απλα απιστευτο!
 

Attachments

Lexuss

Member
Μηνύματα
310
Likes
169
image.jpg Εδω υπηρχαν οι διδυμοι πυργοι που ριξανε οι τρομοκρατες.εχει ολα τα ονοματα απο αυτους που σκοτωθηκαν την 11 σεπτεμβριου.

image.jpg
image.jpg
Επομενη σταση στο one world trade center που ξεπροβαλεται απο μακρια.
 

Attachments

Lexuss

Member
Μηνύματα
310
Likes
169
Το έκανες;πόσο στοιχίζει;
Το έκανες;πόσο στοιχίζει;
240 δολαρια ειχα δώσει. η εταιρια ητανε η liberty helicopters και εχει διαφορα πακετα να διαλεξεις. εγω πηρα το πακετο που ειναι 20 λεπτα πτησεις ειχε και πιο φτηνο απότι θυμαμαι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom