Olympic Air (Aegean) 400.000 θέσεις εσωτερικού από 19 €

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Υπαρχει τροπος να μου δειξει τιμες οπως το κανει η Ryanair δηλαδη να μου εμφανισει λιστα με προορισμους "απο ΧΧευρω" να επιλεξω προορισμο και να μου βγαλει λιστα για καθε μερα και ωρα;

Αλλιως πως βρισκεις τα εισητηρια με τα 19ευρω;
 

captain-cook

Member
Μηνύματα
28
Likes
53
Υπαρχει τροπος να μου δειξει τιμες οπως το κανει η Ryanair δηλαδη να μου εμφανισει λιστα με προορισμους "απο ΧΧευρω" να επιλεξω προορισμο και να μου βγαλει λιστα για καθε μερα και ωρα;

Αλλιως πως βρισκεις τα εισητηρια με τα 19ευρω;
Μπες εδώ:
https://en.aegeanair.com/plan/low-fare-calendar/
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.371
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Το low fare calendar δεν σου δείχνει όλες τις προσφορές...
Πχ αν παω 13 Οκτώβρη μέσω του low fare calendar να βρω πτήση απο SKG για ATH δεν μου βγάζει τη προσφορά. Αν πάω όμως απο τις προσφορές τότε μέσα στη μέρα αυτή, μου βγάζει μία τουλάχιστον πτήση με αυτή τη προσφορά!
Κανονικά πρέπει να μπαίνεις απο τς προσφορές και οχι απο το low fare calendar.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Με αλλα λογια δεν υπαρχει τροπος να βρω τα φτηνα εισητηρια και να κυνηγησω μονο αυτα; Σωστα;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.371
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Μπήκα 5-6 φορές απο το low fare calendar για να ελένξω αεροπορικά για κάποιες μέρες που με ενδιαφέρουν και κάθε φορά μου βγάζει και άλλες τιμές για τις ίδιες μέρες :mad: Την τελευταία φορά που μπήκα μου έβγαλε την προσφορά. Ενώ όταν πάω απο τις προσφορές το βγάζει πάντα κανονικά. Γιατί γίνεται αυτό;
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Βρες ενα ψαχτηρι που δεν περιλαμβανει low cost και θα καταφερεις κατι.
Το μονο ψαχτηρι που ξερω ειναι το skyscanner. Εννοεις να ψαξω να δω τις τιμες τους απο εκει;

Δεν ηταν αυτο το νοημα της ερωτησης μου.
Ενας απο τους λογους που μου αρεσε αρχικα η Ryanair ηταν ο τροπος που σε αφηνει να κανεις αναζητηση.

Τα ταξιδια για εμενα δεν ειναι ειδος αναγκης, δεν εχω αναγκη να κανω το ταξιδι αλλιως θα χασω την δουλεια μου. Το κανω οποτε το βρω φτηνα με ελαστικοτητα στης ημερες. Δεν θα μπω στο σουπερ μαρκετ με το βλεμα στα γαλατα που πρεπει οπωσδηποτε να παρω. Ειναι σαν να μπαινω σε ενα καταστημα για να χαζεψω και εαν κατι μου γυαλισει στο ματι να το παρω.
Εψαχνα μηπως ειχε κατι σαν της Ryanair, που σε μια (αντε δυο η τρεις) σελιδες σου δινει ολους τους προορισμους με τις χαμηλοτερες τιμες. Δεν ειναι δυνατον να ψαξω ολους τους προορισμους εσωτερικου με ολες τις ημερομηνιες μπας και πετυχω καμια καλη τιμη.

Ευχαριστω ολους παρολαυτα.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.599
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Εψαχνα μηπως ειχε κατι σαν της Ryanair, που σε μια (αντε δυο η τρεις) σελιδες σου δινει ολους τους προορισμους με τις χαμηλοτερες τιμες. Δεν ειναι δυνατον να ψαξω ολους τους προορισμους εσωτερικου με ολες τις ημερομηνιες μπας και πετυχω καμια καλη τιμη.
Δες στο low fare calendar όπως σου είπαν παραπάνω.
Μπήκα 5-6 φορές απο το low fare calendar για να ελένξω αεροπορικά για κάποιες μέρες που με ενδιαφέρουν και κάθε φορά μου βγάζει και άλλες τιμές για τις ίδιες μέρες :mad: Την τελευταία φορά που μπήκα μου έβγαλε την προσφορά. Ενώ όταν πάω απο τις προσφορές το βγάζει πάντα κανονικά. Γιατί γίνεται αυτό;
Γι' αυτό που γράφει στα ψιλά γράμματα από κάτω: Η τιμή και η διαθεσιμότητα θέσης ανανεώνονται κάθε φορά που γίνεται αναζήτηση από τους χρήστες και ενδέχεται να είναι διαφορετικές όταν προχωρήσετε στην κράτηση.
Όπως συμβαίνει και στα ψαχτήρια όταν ψάχνουμε +-7 μέρες ή όλον τον μήνα κτλ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.739
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom