Pegasus  Pegasus Airlines - Πληροφορίες & Ερωτήσεις

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Άρα απλά θα πρέπει να πάω από κοντά να κάνω από ότι καταλαβαίνω με τον παλιό παραδοσιακό τρόπο, δεν είναι ότι υπάρχει κάποιο θέμα απλά θα το κάνω στο αεροδρόμιο...Σωστα;
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Έχω φίλο που δουλεύει Τουρκία, όχι όμως Κωνσταντινουπολη και χρησιμοποιεί συχνά πηγασους και το συγκεκριμένο αεροδρομιο.Χθες μου ελεγε ότι έχει κάνει πολλές φορές τσεκιν ιντερνετικα και τώρα μίλησα ξανα μαζί του κ μου επιβεβαιωσε ότι μπορώ να κάνω και από κοντά...Άρα να υποθέσω είναι κάτι που άλλαξε πρόσφατα για να μην το ξέρει ουτε αυτος που κάνει το ίδιο δρομολόγιο συνέχεια...Ευχαριστώ παιδιά για τον χρόνο σας.....
 
Last edited:

Spyridoula Togia

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα, έκλεισα πρόσφατα εισιτήριο για Κωνσταντινούπολη με την pegasus και στην κράτηση μου αναφέρει ότι έχω supereco package ενώ στις επιλογές των package της εταιρείας αναφέρει μόνο το basic και πάνω με το οποίο έκανα την κράτηση. Γνωρίζει κάποιος που έχει ταξιδέψει πρόσφατα τι είναι το supereco και αν θα μπορώ να έχω κανονικά την χειραποσκευη 8 κιλών που περιλαμβάνει το basic package? Η αν όπως διάβασα στο σάιτ δικαιουμαι 8 κιλά χειραποσκευη και τσάντα χειρος? Στο σάιτ της pegasus δεν αναφέρει τίποτα για το supereco.
 

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καλησπέρα, έκλεισα πρόσφατα εισιτήριο για Κωνσταντινούπολη με την pegasus και στην κράτηση μου αναφέρει ότι έχω supereco package ενώ στις επιλογές των package της εταιρείας αναφέρει μόνο το basic και πάνω με το οποίο έκανα την κράτηση. Γνωρίζει κάποιος που έχει ταξιδέψει πρόσφατα τι είναι το supereco και αν θα μπορώ να έχω κανονικά την χειραποσκευη 8 κιλών που περιλαμβάνει το basic package? Η αν όπως διάβασα στο σάιτ δικαιουμαι 8 κιλά χειραποσκευη και τσάντα χειρος? Στο σάιτ της pegasus δεν αναφέρει τίποτα για το supereco.
Με ένα γρήγορο ψάξιμο βρήκα αυτό
στο faq της εταιρείας https://www.flypgs.com/en/useful-in...y-asked-questions/the-package-fare-system#f-2
How many different flight packages are there? What benefits do they offer?
There are 4 flight packages available;

The Basic Package is only valid for international flights and is currently only available for purchase at flypgs.com. The Super Eco Package only includes 8 kg of hand baggage, but you can add any additional services you wish.
 

Spyridoula Togia

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Με ένα γρήγορο ψάξιμο βρήκα αυτό
https://flights.flypgs.com/en/
Όπου λέει για backpack μόνο
Απ' ότι είδα στο σχετικό βιντεάκι παρουσιάζει αυτές τις επιλογές πακέτων οπότε υποθέτω ότι ίσως έχουν αλλάξει όνομα στο basic και στο essential και τα έχουν κάνει supereco και eco αντίστοιχα?
 

Attachments

serginio

Member
Μηνύματα
509
Likes
367
Επόμενο Ταξίδι
Νάπολι,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Απ' ότι είδα στο σχετικό βιντεάκι παρουσιάζει αυτές τις επιλογές πακέτων οπότε υποθέτω ότι ίσως έχουν αλλάξει όνομα στο basic και στο essential και τα έχουν κάνει supereco και eco αντίστοιχα?
Μπορεί γιατί όταν γκουγκλαρα supereco μου έβγαζε τη σελίδα στα τουρκικα,αλλά όταν άλλαζα σε αγγλική γλώσσα μου έβγαζε αλλες ονομασίες για τα πακετα
 

Cyclops

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Καλησπέρα. Καταρχάς να ενημερώσω ότι δεν είμαι έμπειρος σε ταξίδια. Ταξιδεύω για Κωνσταντινούπολη την Παρασκευή, έχω κλείσει εισητηρια με pegasus και αντιμετωπίζω πρόβλημα με το online check in. Επικοινώνησα με μήνυμα και μου είπαν ότι το τσεκ ιν θα πρέπει να γίνει στο αεροδρόμιο. Έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο? Με ταυτότητες θα ταξιδέψουμε
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα. Καταρχάς να ενημερώσω ότι δεν είμαι έμπειρος σε ταξίδια. Ταξιδεύω για Κωνσταντινούπολη την Παρασκευή, έχω κλείσει εισητηρια με pegasus και αντιμετωπίζω πρόβλημα με το online check in. Επικοινώνησα με μήνυμα και μου είπαν ότι το τσεκ ιν θα πρέπει να γίνει στο αεροδρόμιο. Έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο? Με ταυτότητες θα ταξιδέψουμε
Από Θεσσαλονίκη πετάς, σωστά? Όπως σου είπαν δεν υπάρχει η επιλογή του online check in με αναχώρηση από εκεί. Θα πας στο αεροδρόμιο πιο νωρίς (προτείνουν 2 ώρες) και θα κάνεις εκεί check in.
 

Cyclops

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Από Θεσσαλονίκη πετάς, σωστά? Όπως σου είπαν δεν υπάρχει η επιλογή του online check in με αναχώρηση από εκεί. Θα πας στο αεροδρόμιο πιο νωρίς (προτείνουν 2 ώρες) και θα κάνεις εκεί check in.
Από Αθήνα ταξιδεύουμε
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.807
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom