Pegasus  Pegasus Airlines - Πληροφορίες & Ερωτήσεις

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Περίεργο, από Αθήνα υπάρχει δυνατότητα online check-in.
https://www.flypgs.com/en/useful-info/info-about-flights/online-check-in-availabilities-of-airports
@katkats από Θεσσαλονίκη δεν πετάει η Pegasus
Ναι μπερδεύτηκα.
@Cyclops προσπαθησε ξανά το ονλαιν τσεκ ιν και αν δεν το καταφερεις πήγαινε πιο νωρίς στο αεροδρόμιο και καντο εκεί.
 

tkaramp

Member
Μηνύματα
161
Likes
1.229
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Online check in υπάρχει αλλά αν θυμάμαι καλά δεν σου δίνει boarding pass.
 

Cyclops

Member
Μηνύματα
8
Likes
1

Attachments

ARGYRO S.

Member
Μηνύματα
124
Likes
16
Καλημέρα σας, θα ήθελα να μας διαφωτίσετε όσοι έχουν πάει πολλές φορές Κωνσταντινούπολη... Είχαμε κλείσει ένα ταξίδι για Κωνσταντινούπολη αυτό τον μήνα αλλά ακυρώθηκε και θέλουμε να πάμε τον Ιούνιο που θα είναι καλύτερος ο καιρός, επειδή λόγω εργασίας μπορούμε συγκεκριμένες μόνο ημέρες για επιστροφή βγάλαμε με Αegean Για να πάμε υπάρχουν 2 επιλογές τσιμπημένη η Aegean κι οικονομικoτερη κατά πολύ η Pegasus... Έχω επηρεαστεί εελαφρως από το ατύχημα προ ημερών βέβαια έχουμε ταξιδέψει αρκετά όπως λες αν είναι να σου τύχει και με jet να πας.... Εσείς που κάποιοι έχετε ταξιδεψει με pegasus ποια η γνώμη σα;; Να το τολμήσουμε;
 

greco

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
3.320
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Απάντηση ξεκάθαρη δεν υπάρχει, μόνο προσωπικές απόψεις
Έχω κάνει πολλές πτήσεις με την Pegasus, δεν είχα κανένα πρόβλημα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.274
Καλημέρα σας, θα ήθελα να μας διαφωτίσετε όσοι έχουν πάει πολλές φορές Κωνσταντινούπολη... Είχαμε κλείσει ένα ταξίδι για Κωνσταντινούπολη αυτό τον μήνα αλλά ακυρώθηκε και θέλουμε να πάμε τον Ιούνιο που θα είναι καλύτερος ο καιρός, επειδή λόγω εργασίας μπορούμε συγκεκριμένες μόνο ημέρες για επιστροφή βγάλαμε με Αegean Για να πάμε υπάρχουν 2 επιλογές τσιμπημένη η Aegean κι οικονομικoτερη κατά πολύ η Pegasus... Έχω επηρεαστεί εελαφρως από το ατύχημα προ ημερών βέβαια έχουμε ταξιδέψει αρκετά όπως λες αν είναι να σου τύχει και με jet να πας.... Εσείς που κάποιοι έχετε ταξιδεψει με pegasus ποια η γνώμη σα;; Να το τολμήσουμε;
Δεν μπορεί να αποφασίσει άλλος για σένα.Βασίσου στο ένστικτο σου.
 

angelospavl

Member
Μηνύματα
70
Likes
311
Αφήνω αυτό εδώ να υπάρχει, επειδή αφορά την εταιρεία, για μελλοντικές παρόμοιες περιπτώσεις.

Την Τρίτη 03/03 πετάγαμε για Τεχεράνη μέσω Κωνσταντινούπολης με Pegasus.
Τη Δευτέρα το πρωί έσκασε μήνυμα ότι η πτήση από Αθήνα προς τεχεράνη ακυρώνεται λόγω του ιού.
Ο περιορισμός όμως ήτανε μέχρι 11 Μάρτη. Η πτήση μας από Τεχεράνη ήτανε για τις 15.
Ακυρώνετε η πρώτη πτήση όλα καλά.
Μπαίνω να ακυρώσω και την 2η απο Ιραν προς Αθήνα, βλέπωντας να μου δίνει ουτε το 1/4 του ποσού.
Χτύπαμε τηλέφωνο Τουρκία επιτοπου και μας ακυρώνουν, κατανοώντας την κατάσταση και την 2η πτήση.
Όλα αυτά την Δευτέρα. Τα λεφτά επιστράφηκαν όλα και είναι ήδω σρο λογαριασμό μας.

Θα έλεγα ότι φερθήκαν πολύ σωστά και επαγγελματικά.
 

blackred87

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Προ καιρού ταξίδεψα μαζί τους στο Καζακστάν χωρίς προβλήματα (με ενδιάμεση στάση Κων/πόλη).
Το μόνο αρνητικό που έχω ν' αναφέρω είναι ότι μερικέςφορές τα στελέχη του πάσχουν από έλλειψη γνώσης αγγλικών..:
Συγκεκριμένα όταν -σε άλλο ταξίδι- υπήρξε πρόβλημα με μια βαλίτσα (ήταν τρανζιτ για την επόμενη μέρα κ αυτοί την είχαν κρατήσει ως τρανζιτ της ίδιας μέρας..) ήταν σχεδόν αδύνατο να συνεννοηθούμε με τα στελέχη εντός του αεροδρομίου.. Κατά τ' άλλα οκ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.777
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom