Βόρεια Κορέα Portfolio KOREA (the only!!)

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Μάλιστα... Εδώ είμαστε και σήμερα... Ασία... χοχο...

NORTH KOREA!!!!



astatic.panoramio.com_photos_original_7695000.jpg


astatic.panoramio.com_photos_original_531568.jpg


astatic.panoramio.com_photos_original_531479.jpg


astatic.panoramio.com_photos_original_16745093.jpg


astatic.panoramio.com_photos_original_16208120.jpg


Paegumi



Samjiyon


astatic.panoramio.com_photos_original_14736628.jpg

Taeryanghwa

astatic.panoramio.com_photos_original_58801932.jpg


astatic.panoramio.com_photos_original_3818816.jpg

Kujang


astatic.panoramio.com_photos_original_15236069.jpg


astatic.panoramio.com_photos_original_5882886.jpg


astatic.panoramio.com_photos_original_5883310.jpg


astatic.panoramio.com_photos_original_6294284.jpg


astatic.panoramio.com_photos_original_417889.jpg

Pyongyang


astatic.panoramio.com_photos_original_44765186.jpg

Sariwon


astatic.panoramio.com_photos_original_7698783.jpg

Kumgang Sang


astatic.panoramio.com_photos_original_7757099.jpg

Wonsan


astatic.panoramio.com_photos_original_43019154.jpg

Λίμνη Samil


astatic.panoramio.com_photos_original_43019142.jpg


astatic.panoramio.com_photos_original_16110147.jpg
 

franmeg

Member
Μηνύματα
99
Likes
399
Επόμενο Ταξίδι
Νιγηρια
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κοσμος ολος!
Δεν μπορω να ανοιξω τα λινκ!
Παντως αν θελεις καποια πληροφορια για Β Κορεα στειλε μου μνμ...Μετακομιζω εκει για ενα χρονο μετα τα Χριστουγεννα λογω δουλειας...Θα μενουμε στην Πυονγκ Γιανγκ βεβαια αλλα απο οτι γνωριζω θα εχω ελευθερια κινησεων...
 

franmeg

Member
Μηνύματα
99
Likes
399
Επόμενο Ταξίδι
Νιγηρια
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κοσμος ολος!
Ανοιξα τα λινκς αλλα νομιζω οι φωτο ειναι πολυ μεγαλες και υπαρχει προβλημα...
Ειχες παει δηλαδη?? Για πες μας τις εντυπωσεις σου!! Με ενδιαφερει πολυ αφου σε 3 μηνες θα ειμαι εκει για ενα χρονο!
Περιμενω να διαβασω!!
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
θα πας να μείνεις pyongyang;;;;;; κάτσε όπου να 'ναι θα σκάσουν μύτη οι υποστηρικτές του λαϊκού ηγέτη!
όχι δεν έχω πάει. οι φωτογραφίες δεν είναι δικές μου αλλά από το Google Earth. τα θέματα "portfolio" είναι μια δική μου κίνηση για να δούμε μερικές φωτογραφίες από χώρες στις οποίες, σύμφωνα με στατιστικά, η πλειονότητα του forum δεν έχει επισκεφτεί
 

franmeg

Member
Μηνύματα
99
Likes
399
Επόμενο Ταξίδι
Νιγηρια
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κοσμος ολος!
Ναι θα παω μεσα Φεβρουαριου..για 12 μήνες...Κοιτα δεν ηταν ακριβως επιλογη μου και στην αρχη δεν χαρηκα ιδιαιτερα αλλα πλεον συνηθισα στη σκεψη κ βλεπω μονο τα θετικα...Απο ταξιδιωτικςη πλευρας να το δει κανεις θα ειμαι ισως η μοναδικη ελληνιδα που εχει ζησει στη Β Κορεα και απο τους ελαχιστους παγκοσμιως...Οποτε θα εχω πολυ ενδιαφεροντα νεα κ φωτογραφιες..Και θα κνω και ταξιδια στην περιοχη..Θιβετ κ Μογγολια απο τις προτεραιοτητες μου...Αυτα σκεφτομαι για να παρηγοριεμαι...
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Μακάρι να είχα τη τύχη σου
Τέτοιες εμπειρίες (οι πρωην κι επόμενές σου) είναι μοναδικές
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Μετακομίζεις Β. Κορέα;;; Αν ο τράβελερ δε λείπει ταξίδι, κάπου τώρα θα ακούστηκε ο γδούπος της λιποθυμίας. Ρε franmeg θα έχεις ΠΟΛΥ σουρεαλιστική χρονιά :) :)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ναι θα παω μεσα Φεβρουαριου..για 12 μήνες...Κοιτα δεν ηταν ακριβως επιλογη μου και στην αρχη δεν χαρηκα ιδιαιτερα αλλα πλεον συνηθισα στη σκεψη κ βλεπω μονο τα θετικα...Απο ταξιδιωτικςη πλευρας να το δει κανεις θα ειμαι ισως η μοναδικη ελληνιδα που εχει ζησει στη Β Κορεα και απο τους ελαχιστους παγκοσμιως...Οποτε θα εχω πολυ ενδιαφεροντα νεα κ φωτογραφιες..Και θα κνω και ταξιδια στην περιοχη..Θιβετ κ Μογγολια απο τις προτεραιοτητες μου...Αυτα σκεφτομαι για να παρηγοριεμαι...
Εγω παντως ειδα παρα πολυ ομορφα φυσικα τοπια στις φωτο του Σπυρου ..δεν το φανταζομουν αυτο για την Κορεα!!!!Πολυ ευχαριστη εκπληξη!
Πιστευω θα περασεις ωραια!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ναι θα παω μεσα Φεβρουαριου..για 12 μήνες...Κοιτα δεν ηταν ακριβως επιλογη μου και στην αρχη δεν χαρηκα ιδιαιτερα αλλα πλεον συνηθισα στη σκεψη κ βλεπω μονο τα θετικα...Απο ταξιδιωτικςη πλευρας να το δει κανεις θα ειμαι ισως η μοναδικη ελληνιδα που εχει ζησει στη Β Κορεα και απο τους ελαχιστους παγκοσμιως...Οποτε θα εχω πολυ ενδιαφεροντα νεα κ φωτογραφιες..Και θα κνω και ταξιδια στην περιοχη..Θιβετ κ Μογγολια απο τις προτεραιοτητες μου...Αυτα σκεφτομαι για να παρηγοριεμαι...
Που θα πάς;;
(Ναι, μάλλον θα σε ρωτήσουμε όλοι ξεχωριστά!! )
Φυσικά θέλω να πάω, αλλά για καμιά 12ριά μέρες. Πώ-πω... πως θα είναι, επικοινωνία να μας γράφεις θα έχεις;; :roll:
Είμαι βέβαιος ότι θα είναι μοναδική εμπειρία. Πώ πω, θα βλέπεις καθημερινά άγαλμα του Μεγάλου Ηγέτη επι 12 μήνες, απίστευτο!! :haha:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.484
Likes
7.964
Βρε παιδιά, μ' αρέσει που ενθουσιάζεστε κιόλας με την 12μηνη παραμονή της κοπέλας στη Βόρεια Κορέα... Εγώ πιστε'υω ότι δεν θα αντέχαμε ούτε 12 μέρες... franmeg καλό κουράγιο! Αν και είσαι δοκιμασμένη στα δύσκολα!!!
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Βρε παιδιά, μ' αρέσει που ενθουσιάζεστε κιόλας με την 12μηνη παραμονή της κοπέλας στη Βόρεια Κορέα... Εγώ πιστε'υω ότι δεν θα αντέχαμε ούτε 12 μέρες... franmeg καλό κουράγιο! Αν και είσαι δοκιμασμένη στα δύσκολα!!!
Καλά, ξέρεις τι εμπειρία θα είναι; Σκέψου μόνο τα αγάλματα που θα δεί!!!!! Όλων των ειδών προτομές του Ηγέτη! Πώ πω...

Φυσικά θέλει κουράγιο, αλλά δεν αλλάζει το ότι θα είναι μοναδική εμπειρία. Όπως και η ίδια λέει, πιστεύω πως είναι μετρημλενοι οι άνθρωποι που έχουν μείνει τόσο ή και πολύ λιγότερο εκεί. Ακόμη και αυτοί που έχουν καταφέρει να πάνε για λίγο, μετρημένοι είναι...
Για 12 μέρες πηγαίνω, χαλαρά!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.248
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom