Σενεγάλη Portfolio SENEGAL

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
(έφαγα ώρες για πάρτι σου. Αγάπη και προδέρμ για τη μούσα σου!)

SENEGAL
astatic.panoramio.com_photos_original_6156081.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_21388278.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_33976255.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_7772222.jpg

Saint Lewis (φρόντισε κακομοίρα μου να μένεις σε τίποτα τέτοια λουσάτα)
astatic.panoramio.com_photos_original_16587150.jpg

Podor
astatic.panoramio.com_photos_original_18026893.jpg

astatic.panoramio.com_photos_original_4854290.jpg

Dindefelo (τίγκα στους τουρίστες! ούστ!!)
astatic.panoramio.com_photos_original_2181594.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_11974355.jpg

Έρημος Lompoul
astatic.panoramio.com_photos_original_3368060.jpg

Carabane
astatic.panoramio.com_photos_original_48900182.jpg

astatic.panoramio.com_photos_original_51112836.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_52242586.jpg

τα 2 τελευταία Lassaad Kara
astatic.panoramio.com_photos_original_49448646.jpg

mousque de Touba
πάμε τώρα στο νησάκι Goree απέναντι από την πρωτεύουσα Dakar
astatic.panoramio.com_photos_original_305255.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_60722338.jpg

και τώρα Dakar
astatic.panoramio.com_photos_original_28130206.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_8752370.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_8751816.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_51692789.jpg
 

Attachments

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Αγαπητέ έχετε βαλθεί να μας καταστρέψετε, να μην μπορούμε να δουλέψουμε και να σκεφτόμαστε Σενεγάλη και Μπαγκλαντές, αλλά ειδικά η Σενεγάλη μου κάνει φοβερό κλικ, είναι κι αυτές οι μουσικές...Και τελικά μπορεί να αποδειχτεί και εφικτός προορισμός θα πάμε να ψαρεύουμε, από νότια Λακωνία καταγόμαστε κάτι έχουμε μάθει!
Χτύπα κι άλλο...Θα τ' αντέξω????:haha::haha::haha:
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
όλα τα υπόλοιπα τα έχεις δει; και συγκεκριμένα:
http://www.travelstories.gr/%F9%EA%E5%E1%ED%DF%E1/33810-portfolio-vanuatu.html
http://www.travelstories.gr/%F9%EA%E5%E1%ED%DF%E1/33794-portfolio-palau.html
(σας έχω τρελάνει με αυτές τις δύο....)
Είμαι πιστή σας θαυμάστρια...Εννοείται και τα έχω δει και έχω αισθανθεί αναλόγως αλλά το Μπαγκλαντές θα βουλιάξει και πρέπει να το προλάβουμε και η Σενεγάλη μου έκανε κάτι από μικρή (κόρη ναυτικού γαρ...).Περιμένουμε και άλλα νέα ώστε να μπορέσουμε να σκάσουμε από το κακό μας μια και καλή...:haha:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Αγαπητέ Σπύρο, θέλω να σε ενημερώσω ότι η αγαπητή συμβία μου, κατόπιν της άναδρης και ύπουλης επίθεσης που δέχτηκε απο το πληκτρολόγιό σου, είναι στην εντατική, διασωληνωμένη, αφού κατόπιν αυτών που είδε έπαθε 21 εγκεφαλικά (όσες και οι φωτογραφίες σου).

Οι τελευταίες της λέξεις -πριν συμβεί το μοιραίο- ήταν "ενα εισιτήριο βρε παιδιά........ ένα εισιτήριο!!!) και μετά ταβλιάστηκε. Χαρακτηριστικό του γεγονότος είναι, ότι έμεινε ακίνητη -κοινώς ξερή- με μετέωρο ένα ποτήρι μπύρα.

Οι ιατροί μιλούν για ένα σοκ που θα της περάσει, και μου αναφέρουν ότι που και που συνέρχεται και φωνάζει "Σπύρο με κατέστρεψες".

Κατόπιν αυτού, σε θεωρώ ως αυτουργό (ηθικό αλλά και φυσικό) της απόπειρας εξόντωσης της συζύγου μου και την λύση θα την δώσουν τα Ελληνικά Δικαστήρια.

υγ. Ευχαριστώ φίλε!! Με γλίτωσες. Καλύτερα να μην σου αναφέρω τι "σχεδίαζε" για το επόμενο ταξίδι. Θα φρίξεις!!!

υπογραφή Γκιούλιβερ
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Α! Και κάτι άλλο. Στις στιγμές που συνέρχεται φωνάζει και λέει "Θα σου κάνω μηνυση για τον όρο καρακιτσαριόοοοο, πολέμιε της κουλτούρας και της καλαισθησίας". Σαφώς σε εσένα αναφέρεται, αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς εννοεί. Στο παραθέτω γιατί θέλω να γνωρίζεις όλα τα γεγονότα.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Αγαπητέ Γκιούλι. Ας μιλήσουμε σαν άντρες. Πλέον έχουν αρχίσει και αντιλαμβάνονται και τα ξένα ταξιδιωτικά fora σε τι αρρωστημένη κατάσταση είχες μπλέξει. Προς υπεράσπισή σου, να σε ενημερώσω ότι όλες οι δοκιμασίες και κακουχίες που πέρασες όλα αυτά τα χρόνια, είναι καταγεγραμμένες και γνωστές στη πάση. Το bihloides spp που παραθέτει κι ένας άλλος γνωστός του forum, ευθύνεται. Και καλά εκείνος ο άλλος, γουρουνάκι είναι, δικαιολογείται. Η σύζυγος όμως ΟΧΙ!

Αυτά για αρχή, τώρα, ας διαβάσουμε ανάμεσα στις λέξεις: Την προηγούμενη της ημέρας της δημοσίευσης της Σενεγάλης, η συμβία δήλωσε ενθουσιασμένη με την προοπτική του συγκεκριμένου portfolio
(παραθέτω στο σώμα των ενόρκων το διαπιστευτήριο νούμερο 1 http://www.travelstories.gr/345647-post24.html)
Επίσης, αν και 21 εγκεφαλικά, πρόλαβε να με ευχαριστήσει σε κάθε post για το portfolio της Σενεγάλης:
(παραθέτω τα διαπιστευτήρια 2,3,4: http://www.travelstories.gr/345969-post3.html)
Βεβαίως οι αντίδικοι μπορούν να υποστηρίξουν ότι τα ευχαριστήρια προήλθαν από εσένα, πράγμα που ακυρώνει όμως την όποια επιχειρηματολογία σου περί διατάραξη του οικογενειακού σας βίου

Άρα ερχόμαστε στο δια ταύτα και το μόνο που έχω να δηλώσει, και, βεβαίως, αφομοιώνοντας τα όσα συμβαίνουν στην χώρα μας τελευταία, είναι η εξής ετυμηγορία:

Η σύζυγος δεν έπαθε ούτε ένα εγκεφαλικό αλλά λάδωσε τους ιατρούς να την φέρουν σε ημικωματώδη κατάσταση ώστε μετά την ανάρρωση της να σου απαιτήσει τρισχειρότερα και τρισκατάρατα και άθλια ταξίδια. Γκιούλι προσοχή! Θα σε τουμπάρει μέχρι να δεχθείς και την έκτη δόση μπιχλοταξιδιών. Μετά δε θα υπάρχει επιστροφή…

ΥΓ ναι ναι το είδα ότι πόσταρες ξανά αλλά δεν ήθελα να διακόψω τον ειρμό. Για να δούμε τι θες πάλι;
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Αγαπητέ Σπύρο. Εχω μπλέξει άσχημα. Οχι μόνο με σέρνει σε απίστευτες χώρες και καταστάσεις, όχι απλά ΕΓΩ ΜΟΝΟ πληρώνω για αυτά, έχει και την απαίτηση να γουστάρω κιόλας και να είμαι και ευγνώμων για "το μοναδικό των διακοπών!!! που βιώνουμε!!!
Σσσσ... σύρμα... ακούει. Εχει και επισκεπτήριο. Αποσύρω μηνυση. Εχεις δίκιο, αλλά τι να κάνω?


υγ Το πρωι την τσάκωσα να ψάχνει (αν και "σε καταστολή") αεροπορικά για Ντακάρ. Δεν υπάρχει έλεος..... δεν υπάρχει...


ενας απελπισμένος σύζυγος....
 

marvitor

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Θα ήθελα να κάνω ένα ταξίδι αφρικη στο Μάλι τιμπουκτου αλλά με 4χ4 και σε σκηνακι μήπως γνωρίζετε κάποιο σάιτ του εξωτερικού που να κλείνει θέσεις για αυτού του είδους τουρισμο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.798
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom