Γενικά Portfolio SURINAME

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Που είναι το

SURINAME
?

astatic.panoramio.com_photos_original_18790756.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_20158013.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_3083715.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_57019497.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_53809171.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_24230012.jpg

Brokoponto (στη λίμνη)
astatic.panoramio.com_photos_original_3083095.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_3083840.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_12002229.jpg

Apatu
astatic.panoramio.com_photos_original_5003614.jpg

St Laurent
astatic.panoramio.com_photos_original_12328373.jpg

Bigi Pan
astatic.panoramio.com_photos_original_38003118.jpg

Πάμε Paramaribo!!! (που λέει και η go2dbeach)
astatic.panoramio.com_photos_original_3084401.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_3084301.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_61838106.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_2828978.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_2550342.jpg
astatic.panoramio.com_photos_original_11334746.jpg

Πρώην φρούριο υποδοχής σκλάβων
astatic.panoramio.com_photos_original_60197767.jpg

Tafelberg
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
 
Last edited by a moderator:

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Χωρίς να κοιτάξω το θείο γούγκλη, το Σουρινάμ δεν είναι η πρώην Ολλανδική Γουιάνα? Δίπλα στη Γαλλική Γουιάνα κτλ. Λατινική Αμερική είναι πάντως, ακτές Ατλαντικού. Πολύ ενδιαφέρον...
 

coccobill

Member
Μηνύματα
326
Likes
347
Ταξίδι-Όνειρο
Σανγκρι-Λα
Και ειναι η χωρα, ειχα διαβασει, με τη μεγαλυτερη αναλογια δασωμενων εκτασεων γιατι η ξυλεια δεν ειναι εξαγωγιμο ειδος εκει. Βρισκεται οντως στα βορεια της Βραζιλιας αναμεσα στις δυο Γουιανες (και μεσα στο μυαλο μου επισης! )
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ωραιο!!!!!!:clap::clap::clap:
να κανω μια προταση?
Αυτα τα ωραια πορτοφολια καπως να μαζευτουν βρε παιδια σε ενα υποφορουμ ..να ειναι ξεχωρα εκει ..μη χανονται μεσα σε ολα τα θεματα της Ευρωπης ...της Αμερικης κλπ κλπ
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Ρε συ kalspiros (φιλικα παντα) ωραια ολα αυτα,ωραιες και οι φωτογραφιες και τα εξωτικα μερη,αλλα πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι μας προσφερουνε ολα αυτα τα τοπικ με φωτογραφιες απο το google ???????? αμα θελω να βρω φωτογραφιες για το Σουριναμ,την Τανζανια,το Τζιμπουντι και την Ανω και κατω ραχουλα θα μπω στο ιντερνετ και θα δω .. αν ειναι δικες σου οι φωτογραφιες τοτε παω πασο και καλα κανεις και τις ανεβαζεις,αλλα αφου δεν ειναι τοτε ποιος ο λογος που τις ανεβαζεις;;; θεωρειται "ταξιδιωτικη εμπειρια" αυτο;;;
Ειλικρινα εχω μονο 200 αδιαβαστα μηνυματα με συνολικα 50 τοπικ και το 80% ειναι τα portfolio που εχεις ανεβασει γιατι πολυ απλα οποτε παω να τα ανοιξω κανει 8 μερες .. και τωρα για να σου απαντησω μου βγηκε η παναγια να παω στο reply ..
Φιλικα παντα ετσι;
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
πάμε λοιπόν να σου απαντήσω σύμφωνα με τον δικό μου τρόπο σκέψης και (κυρίως) να σου εκθέσω την γενεσιουργό ιδέα:

a) πριν μπω στο forum αγνοούσα χώρες σαν τις Kiribati, Vanuatu, Sao Tome, Brunei, Saint Lucia.. κλπ κλπ (είμαι σίγουρος ότι αν δεν ήσουν ιδιαίτερα δυνατός στην γεωγραφία ως παιδί, θα μπορούσες να συμπληρώσεις κι εσύ μερικές ακόμα). Άρα ακόμα κι αν επιθυμούσα να αναζητήσω όπως λες κι εσύ, πιθανότατα θα απαιτούσε πολύ περισσότερο χρόνο για να εντοπίσω την όποια χώρα και να αναζητήσω φωτογραφίες στο google. Επί τι ευκαιρία, να σημειώσω ότι αν επιχειρήσεις να ψάξει φωτογραφίες στο google (όχι το earth αλλά τον explorer) θα βρεις λιγοστά πράγματα και δεν θα είσαι σίγουρος κιόλας ότι είδες αυτά που έπρεπε. Σου το λέω γιατί το έχω δοκιμάσει.
b) Οι φωτογραφίες δεν είναι δικές μου όπως και οι φωτογραφίες που ποστάρονται σε διάφορα θέματα στο forum αλλά αυτό δε μας ενδιαφέρει γιατί στο προκείμενο την δική μου θέση εκθέτω και όχι των υπολοίπων
c) Στην δεύτερη παράγραφό σου, αντιμετωπίζω κάτι το οποίο βρίσκω πως δεν έχει βάση. Ένα portfolio την ημέρα όπου ζήτημα να υπάρξουν σε κάθε ένα από αυτά, 3 με 4 replays δε βγάζει 80%. Για να το πάω συνδυαστικά με άλλο κομμάτι του forum, μη νομίζεις, κι εγώ συντάσσομαι με τα όσα λέγονται για το offtopic και τείνει να με ενοχλεί όλη αυτή η (μέχρι πρότινος όπως παρατηρώ) πρωτοκαθεδρία του στο forum. Χωρίς να έχω διαβάσει την θέση σου επί του θέματος (άλλωστε δεν ασχολούμαι ενεργά με το θέμα) μου φαίνεται λίγο, πώς να το πω, αφύσικο να σε ενοχλεί το κομμάτι των portfolios σε ένα ταξιδιωτικό forum και όχι κάποια άλλα (επαναλαμβάνω, δε γνωρίζω τη θέση σου περί social)
d) Το θέμα με το αργό internet το έχω αντιμετωπίσει κι εγώ και πραγματικά το βρίσκω μεγάλο χτικιό να μην έχεις γρήγορη σύνδεση και να τολμήσεις να μπεις στα portofolios. Γι αυτό το μόνο που μπορώ να προτείνω (καθώς όπως προείπα, για κανένα λόγο δε μιλάμε για το 80% του forum που εντελώς αόριστα έθεσες) είναι να τα αποφεύγουν όσοι δεν μπορούν όπως αποφεύγω κι εγώ συγκεκριμένα θέματα στο forum.

Και τέλος, και σημαντικότερο απ’ όλα, θα σου παραθέσω τα όσα είχα γράψει όταν ξεκίνησα αυτό το πόνεμα:
«Λοιπόν ακούστε τώρα τι μου ρθε:
Αφού εκ των πραγμάτων τρώω πολλές ώρες στο Google Earth και ψάχνομαι με διάφορες και περίεργες χώρες, από δω και πέρα και κάθε βδομάδα (ή κάτι τέτοιο) θα ποστάρω μερικές ιδιαίτερες φωτογραφίες από χώρες που θα «επισκέπτομαι»! Και θα αρχίσω με όχι και τόσο γνωστές χώρες όπως προείπα»

Άρα όπως καταλαβαίνεις, δε ζητάω την αποδοχή του forum γι’ αυτό που κάνω απλώς εκμεταλλεύομαι τον χώρο που μου παραθέτει ο Δευκαλίωνας και το κάνω πρώτ’ απ’ όλα για μένα και για να έχω σε ένα quick retrieve συγκεκριμένες φωτογραφίες από κάθε χώρα, και σε δεύτερο χρόνο για το forum.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
δεν ειπα οτι εισαι offtopic,απλα δεν "προσφερει" (τουλαχιστον σε εμενα) κατι ολη αυτη η συλλογη φωτογραφιων απο την στιγμη που δεν υπαρχει και μια προσωπικη εμπειρια της φωτογραφιας που να σου λεει "ημουνα εκει και εκανα αυτο και μπλα μπλα μπλα" .. δεν ξερω αν με καταλαβαινεις ... αν και την βρηκα την λυση,ειδα ολα τα τοπικ που με ενδιαφερανε και μαζευτηκανε καμια 40αρα μαζι με τα portfolio σου,τα πατησα ως "ολα τα θεματα διαβασμενα" και καθαρισα ..
αν ειναι κατι το οποιο σου αρεσει keep on walking,απλα σου ειπα την αποψη μου ..
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εγω θα ελεγα πολυ απλα πως ο,τι βλεπει ,παιρνει και μαθαινει καθεις ..καλο ειναι .
Και μαζεμενα τα βρισκουμε και ψιλοετοιμα (εμεις οι τεμπελες )..και σου ανοιγουν παραθυρα για προορισμους που δεν ξερεις ποτε πως θα σου τα φερει η ζωη ..μπορει να παμε καποια στιγμη ..ποτε μη λες ποτε ...βλεπεις καποια χωρα που δεν της εδινες πολυ σημασια (γιατι υπαρχουν χωρες που αποτελουν μεγαλυτερους κραχτες στην ιδια ηπειρο )..και λες μωρε ωραια χωρα ειναι τελικα..κοιτα να δεις κ δεν την ειχα στα υποψη.....
Απο την αλλη σεβομαι απολυτα το να βαριουνται καποιοι ή να μην βρισκουν καποιο λογο να βλεπουν το ιδιο πραγμα που μπορουν να βρουν και μονοι τους ......οποτε το προσπερνας και μικρο το κακο.
 
  • Like
Reactions: GTS

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Ά. τώρα κατάλαβα τι εννοούσες με το 80%. Έ ναι ρε orest όπως τα λέει και η Kleopatra! δεν πρόκειται να αναμειχτώ στον τρόπο που διαχειρίζεσαι τα αδιάβαστά σου όπως δεν ζητάω κάτι τέτοιο κι από τους συμμετέχοντες στο offtopic (το οποίο το βρίσκω αδιάφορο)! ό,τι δε με ενδιαφέρει, το προσπερνάω. Τι πιο απλό;
 
  • Like
Reactions: GTS

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.737
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom